Domů » Bleskovky » iOS 10 pohání polovinu iPhonů a iPodů: Po 15 dnech překonal iOS 9

iOS 10 pohání polovinu iPhonů a iPodů: Po 15 dnech překonal iOS 9

V rychlosti adopce nových verzí operačního systému iOS je Apple nedostižný. Zatímco téměř rok starý Android 6.0 Marshmallow zaujímá v žebříčku verzí Androidu třetí místo s 18,7 procenty podílu, v táboře jablečných zařízení je aktuálně nejpoužívanější poslední verze iOS 10, a to i přesto, že je veřejně dostupná pouze dva týdny.

adoption

iOS 10 podle dat společnosti MixPanel aktuálně používá 51,15 procent uživatelů, na předchozí iOS 9 pak připadá 46,88 procent podílu; pouze 4,72 procent uživatelů používá některou ze starších verzí. I přestože iOS 10 míří strmě vzhůru, je vidět, že jsou uživatelé jablečných zařízení obezřetnější a do instalace aktualizace se nehrnou tak rychle jako v minulosti – iOS 9 překročil podíl 50 procent již po třech dnech (více informací).

ios10

Applu se v poslední době nedaří připravovat velké aktualizace iOS bez chyb (ani letos se to bez problému neobešlo), a tak pravověrní fanoušci značky raději vyčkávají na první setinkové updaty, které napravují počáteční chyby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments