Domů » Bleskovky » iOS 10 beta obsahuje tmavé téma, zatím jej však nelze aktivovat

iOS 10 beta obsahuje tmavé téma, zatím jej však nelze aktivovat

Jednou z připravovaných novinek iOS 10 má být tmavé systémové téma, avšak Apple o něm na úvodní přednášce tiskové konference WWDC nehovořil a ani ve vývojářské beta verzi pro vývojáře se žádný přepínač do tmavého tématu nenachází.

bin

Programátor Andrew Wiik přesto nalezl v kódu systému několik řádků obsahujících řetězec DarkMode a v určitých místech se mu jej v emulátoru podařilo dokonce aktivovat, například v editoru zpráv SMS.

Server MacAficionados následně publikoval další obrázky z aplikací iBook, Safari, budíku a iTunes, nicméně v tomto případě už nejde o „tajné screenshoty“, jelikož budík je v iOS 10 nově tmavý standardně a to samé platí i pro anonymní režim v Safari či iBooks v nočním režimu (za upozornění na tuto skutečnost děkujeme Radovanu Paškovi).

Podpora tmavého tématu v iOS je podle Wiika prozatím v plenkách, avšak její příchod je vcelku logický – už je prakticky jisté, že příští iPhony dostanou AMOLED displeje od Samsungu, které by v případě použití tmavého tématu mohly prodloužit výdrž na jedno nabití.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments