Domů » Bleskovky » Internet v letadle: T-Mobile spustil novou službu pro lety na území Evropy

Internet v letadle: T-Mobile spustil novou službu pro lety na území Evropy

T-Mobile od dnešního dne spouští novou službu Internet v letadle. Zákazníci T-Mobile teď mohou zůstat ve spojení se světem i během letu nad Evropou. Služba aktuálně běží v pilotním provozu (do konce února ji můžete využívat bezplatně) a T-Mobile ji nabízí cestujícím zákazníkům s mobilním paušálním tarifem. Internetové připojení prostřednictvím Wi-Fi na palubách vybraných typů letadel skupiny Lufthansa si mohou tarifní zákazníci jednoduše aktivovat v aplikaci Můj T-Mobile ve svých chytrých telefonech. Přístup k internetu T-Mobile zprostředkovává ve spojení s koncernem Lufthansa a družicovým operátorem Inmarsat.

  • Internet v letadle běží do konce února v pilotním provozu zdarma
  • díky Wi-Fi připojení budete online na palubách letadel Lufthansa, Eurowings a Austrian Airlines
  • k dispozici je tarifním zákazníkům v mobilní aplikaci Můj T-Mobile
  • zatím pouze pro majitele zařízení s Androidem, pro iOS bude služba spuštěna později

„Cestování letadlem po Evropě získává díky službě Internet v letadle úplně novou podobu. Naši zákazníci mohou z paluby letadla on-line sdílet svůj zážitek nebo vyřizovat pracovní záležitosti, zkrátka zůstávají v kontaktu,“ říká Jakub Hloušek, manažer mobilních služeb pro tarifní zákazníky, a dodává: „Internet v letadle umožňuje datově a časově neomezený přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi připojení přes družici o rychlosti 600 kbit/s, a je tak zcela dostačující pro běžnou komunikaci nebo prohlížení webových stránek.“

airplane letadlo
Internet v letadle: T-Mobile v testovacím provozu spustil novou službu pro lety na území Evropy

Internet v letadle mohou využívat všichni tarifní zákazníci s mobilním tarifem, kteří mají ve svém chytrém telefonu aplikaci Můj T-Mobile. Bez ní se k Wi-Fi na palubě letadla nepřipojí. Internet lze nastavit jednoduše ve třech krocích. Před samotným letem je potřeba si stáhnout poslední aktualizaci aplikace Můj T-Mobile. Ta je dostupná již nyní pro uživatele zařízení s Androidem, pro uživatele zařízení s iOS  bude služba k dispozici během několika týdnů.

Po uvedení přístroje do „režimu letadlo“ stačí vstoupit do aplikace Můj T-Mobile a potvrdit přístup ke službě „Internet v letadle Beta“. Tlačítko Internet v letadle bude aktivní pouze na palubách letadel uvedených společností skupiny Lufthansa. Službu mohou využívat bez omezení i firemní zákazníci, pokud budou mít v telefonu aplikaci Můj T-Mobile. Prostřednictvím T-Mobile Business aplikace není Internet v letadle k dispozici. Další informace o této službě najdete na webu operátora.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na