Instagram končí s chronologickým řazením příspěvků: Novinku chce zvrátit petice

Obrázková sociální síť Instagram oznámila na svém blogu novinku, která potěšila málo koho. Po vzoru mateřského Facebooku nebude zobrazovat novinky chronologicky, ale v podstatě tak, jak se jí zachce. Zobrazování příspěvků budou mít na starosti algoritmy, které budou vyhodnocovat, jaký typ příspěvků vás nejvíce zajímá a kteří lidé je zveřejňují.

ripinstagram-e1458160014367

Zatím není jisté, zda bude Instagram obohacen o přepínač umožňující ponechat stávající stav, přesto se již nyní zvedla vlna nevole uživatelů, kteří se změnou nesouhlasí. Dokonce se na webu objevila petice, která si klade za cíl přinutit Instagram stáhnout své rozhodnutí. Podepsat ji můžete na těchto stránkách, dosud nasbírala více než 100 tisíc podpisů. Instagram slibuje, že bude naslouchat zpětné vazbě uživatelů, avšak příliš nevěříme, že své rozhodnutí změní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Pišta (neregistrovaný)

  Co je to Instagram?

  • Vindis (neregistrovaný)

   Takový obrázkový twitter. Jen místo textu tam nahraješ momentku. Jinak je princip úplně stejný. Sleduješ označené lidi nebo lidi sleduji tebe. Stejný je hashtag # i odkazování na ně @.

  • Matej (neregistrovaný)

   Podla toho koho sleduješ pišta. Ja followujem asi cca 60 umelcov resp kreativnych ludi a ti poviem zaujimave veci to su. Kaligrafia, perfektny dizajneri, malby… nadhera. Ako vravim. Zalezi koho sledujes.

   • xox (neregistrovaný)

    jenom 60? ja asi 600 umelcov :D

   • Pišta (neregistrovaný)

    Já s nima radši chodím na pivo. Sice bych je spočítal na prstech jedný ruky, ale…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *