Domů » Bleskovky » Inspirace u Surface? Budoucí SmartCover pro iPad možná nabídne klávesnici

Inspirace u Surface? Budoucí SmartCover pro iPad možná nabídne klávesnici

Když Microsoft představil svůj tablet Surface, mnozí viděli v tenkém klávesnicovém krytu TouchCover jasnou inspiraci v krytu SmartCover pro iPad od společnosti Apple. Přestože oba kryty drží na „svých“ zařízeních pomocí magnetů, ten od Microsoftu není možné poskládat, ale obsahuje navíc funční klávesnici. Nyní se zdá, že se Apple inspiroval právě u Microsoftu a chystá vlastní podobné řešení.

 

Nová patentová přihláška společnosti Apple popisuje právě kryt, jehož součástí má být i klávesnice. Tento kryt má být připojen prostřednictvím nové řady magnetů, přičemž má být k dispozici několik možných variant použití. Povrch krytu má být zcela plochý, přičemž interakce má být realizována díky kapacitní, odporové, optické, akustické, indukční, mechanické, chemické nebo elektromagnetické technologii.

  

Kryt má podporovat multidotyková gesta, čili kromě klávesnice bude moci sloužit i jako velmi prostorný touchpad. Spárování s iPadem má probíhat prostřednictvím Bluetooth. Patentovou přihlášku Apple podal 21. září 2012, může však trvat ještě nějaký čas, než dojde k jejímu schválení, pokud vůbec. Našli byste uplatnění pro podobnou klávesnici u vašeho iPadu?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. to je zakladnym kamenom civilizacie, inspirovat sa od ostatnych…problem nastava, ak to nefunguje ako v pirpade andoridu

 2. Pokky (neregistrovaný)

  Apple sice kopíruje, ale MS je na tom stále líp. První problém vidím v komunikaci přes BT který nefunguje vždy na 100% oproti drátu. V krytu bude muset být nějaký článek, z toho plyne tloušťka zařízení a nepraktičnost z důvodu nabíjení jak tabletu tak i krytu.

  _INTERFACE: ohledně tvé stupidní narážky, můžeš mi říct co v androidu nefunguje?

  • Absolutne netusime, co bude dalsi iPad obsahovat, zato vime, ze jeho type cover bude takovy nebo makovy:-)

  • napirklad uzivatelske pohodlie?? chaos, ktory je zakladnou vlastnostou androidu?? wp je iny, nn je iny len android je prerobeny ios s chaotickym rozhranim….

 3. janko (neregistrovaný)

  Urcite si to uz Apple patentoval :D

 4. Andy (neregistrovaný)

  Tak ona už výborná klavesnice existuje, že ano. Např. The brydge, který mi přijde naprosto kvalitativně výborný leč dražší, Ale tohle by také nebylo od věci :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).