Domů » Bleskovky » Insideři mohou stahovat nové sestavení Windows 10: Co přináší nového?

Insideři mohou stahovat nové sestavení Windows 10: Co přináší nového?

Pokud půjde vše podle plánu, měl by v červnu přijít další velký update Windows 10, při němž desítky poskočí z větve Threshold do větve Redstone. Jeho první verze již mohou nějaký čas testovat Insideři Microsoftu, od včerejšího večera navíc mají možnost povýšit na nové sestavení s číslem 14279.

windows10

Známé chyby

Než se seznámíme s novinkami, podíváme se na důvody, proč si nové sestavení, které je dostupné pouze v rychlém kruhu aktualizací, neinstalovat.

  • Majitelé zařízení Surface Pro 3, 4 a Surface Book se mohou setkat se zamrzáním systému, či neschopnosti používat zařízení klávesnicí, dotykem ani myší. Řešením je tvrdý restart vyvolaný dlouhým stiskem vypínacího tlačítka.
  • Někteří uživatelé mohou mít problémy s probuzením zařízení z hibernace, pomůže její zakázání
  • Uživatelé softwaru od společnosti Kaspersky mohou mít potíže s jejich spuštěním. Microsoft pracuje na opravě přímo s Kaspersky.
  • Při zobrazení všech ikon v notifikační liště může docházet k narušení rozložení položek v oznamovací oblasti.
  • Některé aplikace (např. Windows Live Mail či Expression Encoder 4) mohou být nestabilní

Co je nového

Pokud vás výše uvedené řádky neodradily, můžete se těšit na přísun nových funkcí. Bohužel většinu z nich ocení pouze zahraniční uživatelé.

  • Cortana se naučila mluvit mexickou španělštinou, brazilskou portugalštinou a kanadskou francouzštinou. Ve všech vyjmenovaných zemích přináší lokální benefity, my si však musíme nechat zajít chuť. Cortana si také nově umí pamatovat vaše každodenní poznámky, které nejsou vázána na konkrétní čas. Ten však může být později přidán, stejně jako lokace či zainteresovaní lidé.
  • Microsoft také v nové verzi systému sloučil pozadí obrazovce na zamykací a přihlašovací obrazovce, prozatím s výjimkou měnícího se pozadí Windows Spotlight; u něj tato změna přijde v některém z následujících sestavení.
  • Aplikace Fotky nově umožňuje jedním klikem z alba fotografií vytvořit interaktivní prezentaci v programu Sway. Tuto prezentaci lze následně upravovat, přidávat titulky, záhlaví apod.

  • Součástí nového sestavení Windows 10 je i aktualizace aplikace Xbox beta, která přináší nové funkce, například žebříček herního skóre vylepšenou sekci V kurzu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments