Domů » Bleskovky » Iluze, nebo skutečnost? Nokia prý chystá 8,3″ tablet Illusionist

Iluze, nebo skutečnost? Nokia prý chystá 8,3″ tablet Illusionist

Během posledních dvou měsíců se z různých zdrojů objevují zmínky o tom, že Nokia pracuje na nástupci svého tabletu Lumia 2520. Novinka má prý zatím pracovní název Illusionist a kódové označení RX-115, u finálního názvu se spekuluje o Lumii 2020. Uhlopříčkou 8,3 palců při zachovaném Full HD rozlišení bude lákat především příznivce kompaktnějších tabletů (Lumia 2520 má 10,1 palců).

Tablet schovaný pod štítkem RX-115 se podařilo odlovit v databázi zásilek na webu Zauba, podle kterého se nyní údajně testuje v Indii. Z databáze víme rovněž, že Nokia zvolila pro displej IPS technologii a že by měl být nový tablet vybaven i slotem na nano SIM kartu.

Zajímavé je, že je zařízení v databázi uvedeno jako mobilní telefon, což nechává prostor pro další spekulace; domníváme se však, že jde spíše o bezvýznamnou chybu, přece jen 8 palců už je daleko za hranicí tabletofonu. Doufejme tedy že Nokia Illusion není pouhá iluze a skutečně jej brzy uvidíme na trhu.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments