TOPlist

Ikea má nový Bluetooth reproduktor. Nevadí mu voda a stojí jen 330 Kč

Ikea 4
  • Ikea Vappeby je malý Bluetooth repráček, který vydrží hrát až 80 hodin
  • V České republice jej seženete za pouhých 329 korun

Společnost Ikea není jenom prodejce nábytku a doplňků do domácnosti, v její nabídce najdete i spoustu zajímavých produktů pro chytrou digitální domácnost – bezdrátové nabíječky, kabely, chytré žárovky nebo chytré reproduktory. Do poslední kategorie spadá i čerstvá novinka nazvaná Vappeby, která tentokráte nepředstavuje „obývákový“ designový reproduktor s technologií od Sonosu, ale je to malý cestovní Bluetooth repráček s velmi příznivou cenou.

Ikea Vappeby je kompaktní krabička o rozměrech 9 × 9 × 6 cm a hmotností 190 gramů. Do jejích útrob se podařilo vměstnat reproduktor, akumulátor a potřebnou bezdrátovou konektivitu, zvenku pak zaujme očko, skrze které lze provlést šňůrka na zavěšení kamkoliv. Třeba i do sprchy, protože repráček se pyšní krytím IP65.

Ikea 3
Žlutá varianta se u nás bohužel prodávat nebude

Na technické detaily je Ikea poměrně skoupá, slibuje však čistý a silný zvuk, který lze navíc ještě umocnit zapojením dvou stejných repráčků do sterea. Pokud se spokojíte s 50% hlasitostí, můžete si vychutnat až 80 hodin nepřetržitého poslechu. K nabíjení slouží port USB-C, ovšem nabíječku a kabel si musíte obstarat vlastní – v balení se nenachází.

Cena a dostupnost

Repráček Vappeby je již nyní dostupný v obchodních domech Ikea, v České republice se bude prodávat v černé a červené barvě, v zahraničí jej seženete i ve žluté. Cena je stanovena na 329 korun včetně DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku