Domů » Bleskovky » Ignore No More: Nezvedají vám děti telefon? Bude zablokován, dokud nezavolají zpět (tip na aplikaci)

Ignore No More: Nezvedají vám děti telefon? Bude zablokován, dokud nezavolají zpět (tip na aplikaci)

Jako rodiče jste se možná setkali se situací, kdy jste se své ratolesti snažili dovolat, případně zaslali SMS a pak netrpělivě čekali na odpověď. Jak motivovat své děti ke zvedání hovorů, případně k bleskurychlé odpovědi, vymyslela jedna frustrovaná matka z Texasu – její aplikace pro Android zablokuje všechny funkce v kontrolovaném smartphonu dítěte, dokud se neozve.

   

Dítě tak při zmeškaném hovoru od rodiče nemůže spustit žádnou hru, komunikovat s přáteli nebo spustit hudební přehrávač, má pouze dvě možnosti – zavolat zpět nebo vytočit číslo tísňového volání. Podle popisu aplikace v Play Store je prakticky nemožné, aby potomek našel cestu k jejímu odstranění ze svého zařízení. Rodič může pod jedním účtem kontrolovat více telefonů, takže jej nebude moci ignorovat žádné z dětí, pokud chce nadále plnohodnotně používat svůj telefon.

  

Aplikace Ignore No More stojí 42 Kč a pro její instalaci je zapotřebí vlastnit telefon s Androidem ve verzi 3.0 a vyšší, podle recenzí uživatelů však nefunguje na všech modelech. Vývojáři nicméně ochotně s postiženými uživateli komunikují a chystají aplikaci aktualizovat tak, aby podporovala co největší množství telefonů. Více informací získáte na stránkách projektu, aplikaci si můžete z Google Play Store stáhnout pomocí následujícího odkazu.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. albru123 (neregistrovaný)

  Factory reset a jede se dál :-P

  • wentink (neregistrovaný)

   Jasné, ale myslíš si, že dítě které má tak 6-8 let bude schopno provést Factory reset??? :D

  • , (neregistrovaný)

   Dnes je problém ten, že se spousta rodičů domnívá, že jejich dítě je prostě hloupé a techniku prostě neovládá. A stačí se přitom podívat sám na sebe a naše rodiče – dát mému otci do ruky tablet (byť v češtině), tak nebude vědět co má dělat. Nebo dědovi. Dnešní děti v mnohém podceňujeme a s technikou umí lépe než my.

   Pro tuto aplikaci není mimochodem potřeba ani hard reset, ale mnohem jednodušší řešení a rodič to doma ani nepozná. Každý kdo má android déle než pár týdnů bude hned vědět jak na to. Je to triviální a vyzkoušené ;)

  • Tomáš Slavíček

   Za 41 Kč to nebudu zkoušet… Ale podržet dlouze home tlačítko? Stáhnout shora lištu, nebo se dostat ven přes volume, vypínací tlačítko apod.?

 2. „Podle popisu aplikace v Play Store je prakticky nemožné, aby potomek našel cestu k jejímu odstranění ze svého zařízení.“

  Jak může google vůbec takovou aplikaci povolit, to nechápu. Ale už chápu, proč mě známí pořád otravují s tím, že jim pořád vybíhají nějaké reklamy a neůžou se jich zbait.

 3. loko (neregistrovaný)

  každé dítě to logicky vyřeší tak, že zablokuje příchozí hovory od svých rodičů:-)

  Jinak nemyslím, že by byl nějaký extra problém aplikaci vyšachovat…

 4. mannik (neregistrovaný)

  aplikace se pravděpodobně přidá jako správce zařízení, stačí ji odtud odebrat a už jde jednoduše odinstalovat :)

 5. risa (neregistrovaný)

  ale tady jde o to, aby se dítě donutilo telefon zvednout, ohlásit se. ne aby ojebako se systémem…

 6. risa (neregistrovaný)

  a vůbec, na co děcku smart. můj nejmladší má nokii 3310, zavolá si, napíše sms, víc nic nepotřebuje.

 7. Nestačilo by jenom mamky telefonní číslo začít vytáčet a pak hovor ukončit? :-) Samozřejmě ještě dříve, než začne vyzvánět :))

 8. Hm… a co ten hovor zvednout a okamzite polozit? Nepripada mi dobry napad delat z telefonu otrokarsky obojek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).