Domů » Bleskovky » Ignore No More: Nezvedají vám děti telefon? Bude zablokován, dokud nezavolají zpět (tip na aplikaci)

Ignore No More: Nezvedají vám děti telefon? Bude zablokován, dokud nezavolají zpět (tip na aplikaci)

Jako rodiče jste se možná setkali se situací, kdy jste se své ratolesti snažili dovolat, případně zaslali SMS a pak netrpělivě čekali na odpověď. Jak motivovat své děti ke zvedání hovorů, případně k bleskurychlé odpovědi, vymyslela jedna frustrovaná matka z Texasu – její aplikace pro Android zablokuje všechny funkce v kontrolovaném smartphonu dítěte, dokud se neozve.

   

Dítě tak při zmeškaném hovoru od rodiče nemůže spustit žádnou hru, komunikovat s přáteli nebo spustit hudební přehrávač, má pouze dvě možnosti – zavolat zpět nebo vytočit číslo tísňového volání. Podle popisu aplikace v Play Store je prakticky nemožné, aby potomek našel cestu k jejímu odstranění ze svého zařízení. Rodič může pod jedním účtem kontrolovat více telefonů, takže jej nebude moci ignorovat žádné z dětí, pokud chce nadále plnohodnotně používat svůj telefon.

  

Aplikace Ignore No More stojí 42 Kč a pro její instalaci je zapotřebí vlastnit telefon s Androidem ve verzi 3.0 a vyšší, podle recenzí uživatelů však nefunguje na všech modelech. Vývojáři nicméně ochotně s postiženými uživateli komunikují a chystají aplikaci aktualizovat tak, aby podporovala co největší množství telefonů. Více informací získáte na stránkách projektu, aplikaci si můžete z Google Play Store stáhnout pomocí následujícího odkazu.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. albru123 (neregistrovaný)

  Factory reset a jede se dál :-P

  • wentink (neregistrovaný)

   Jasné, ale myslíš si, že dítě které má tak 6-8 let bude schopno provést Factory reset??? :D

  • , (neregistrovaný)

   Dnes je problém ten, že se spousta rodičů domnívá, že jejich dítě je prostě hloupé a techniku prostě neovládá. A stačí se přitom podívat sám na sebe a naše rodiče – dát mému otci do ruky tablet (byť v češtině), tak nebude vědět co má dělat. Nebo dědovi. Dnešní děti v mnohém podceňujeme a s technikou umí lépe než my.

   Pro tuto aplikaci není mimochodem potřeba ani hard reset, ale mnohem jednodušší řešení a rodič to doma ani nepozná. Každý kdo má android déle než pár týdnů bude hned vědět jak na to. Je to triviální a vyzkoušené ;)

  • Tomáš Slavíček (neregistrovaný)

   Za 41 Kč to nebudu zkoušet… Ale podržet dlouze home tlačítko? Stáhnout shora lištu, nebo se dostat ven přes volume, vypínací tlačítko apod.?

 2. steelspace (neregistrovaný)

  „Podle popisu aplikace v Play Store je prakticky nemožné, aby potomek našel cestu k jejímu odstranění ze svého zařízení.“

  Jak může google vůbec takovou aplikaci povolit, to nechápu. Ale už chápu, proč mě známí pořád otravují s tím, že jim pořád vybíhají nějaké reklamy a neůžou se jich zbait.

 3. loko (neregistrovaný)

  každé dítě to logicky vyřeší tak, že zablokuje příchozí hovory od svých rodičů:-)

  Jinak nemyslím, že by byl nějaký extra problém aplikaci vyšachovat…

 4. mannik (neregistrovaný)

  aplikace se pravděpodobně přidá jako správce zařízení, stačí ji odtud odebrat a už jde jednoduše odinstalovat :)

 5. risa (neregistrovaný)

  ale tady jde o to, aby se dítě donutilo telefon zvednout, ohlásit se. ne aby ojebako se systémem…

 6. risa (neregistrovaný)

  a vůbec, na co děcku smart. můj nejmladší má nokii 3310, zavolá si, napíše sms, víc nic nepotřebuje.

 7. djkure (neregistrovaný)

  Nestačilo by jenom mamky telefonní číslo začít vytáčet a pak hovor ukončit? :-) Samozřejmě ještě dříve, než začne vyzvánět :))

 8. nox (neregistrovaný)

  Hm… a co ten hovor zvednout a okamzite polozit? Nepripada mi dobry napad delat z telefonu otrokarsky obojek.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *