Domů » Bleskovky » IBM na nákupech. Za Red Hat má v plánu utratit 34 miliard dolarů

IBM na nákupech. Za Red Hat má v plánu utratit 34 miliard dolarů

IBM má v plánu koupit si softwarovou společnost Red Hat, která je jeden z hlavních dodavatelů softwaru a open source služeb pro podnikové zákazníky. Jejím hlavním zaměření jsou především cloudové služby a linuxové servery, běžný spotřebitel si Red Hat zřejmě spojí se stejnojmennou Linuxovou distribucí, kterou však firma v roce 2013 opustila.

IBM má v plánu za společnost Red Hat utratit 34 miliard dolarů (asi 770 miliard korun) a s její pomocí rozšířit své působení v poskytování cloudových služeb; firma má být přímo začleněna do divize IBM Hybrid Cloud. Podle ředitelky IBM Virginie Rometty se pouze 20 procent podniků spoléhá na cloudová řešení, zatímco zbytek se namísto globálních datacentrer spoléhá na vlastní hardware. Akvizicí Red Hatu se otevírají nové příležitosti, jak toto rozdělení změnit a podíl cloudu navýšit.

Pokud prodej schválí příslušné úřady, bude se jednat o největší akvizici IBM v historii. IBM potřebuje v cloudu posílit, neboť v tomto byznyse se výrazně lépe daří konkurenci, jako je např. Microsoft či Amazon.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments