Sledujte nás na YouTube

Hyperlapse from Instagram: Tvořte iPhonem stabilizovaná časosběrná videa (tip na aplikaci)

Do obchodu aplikací pro jablečná zařízení právě přistála nová aplikace od Facebookem vlastněného instagramu. Tentokráte se však nejedná o „mrvítko“ fotografií, ale o zcela nový počin, který má šanci stát se díky své jednoduchosti a vizuální přitažlivosti novým fenoménem sociálních sítí.

Aplikace Hyperlapse from Instagram umožňuje zaznamenávat video, přičemž při jeho pořizování používá vestavěný gyroskop, díky němuž dokáže výsledný videosnímek stabilizovat. Kromě toho si dodatečně můžete zvolit zrychlení pořízeného videa a to v rozmezí 1× až 12× oproti realitě. Výsledkem pak může být velmi zajímavý časosběrný snímek, na rozdíl mezi běžně natočeným videem a videem „prohnaným“ přes Hyperlapse se můžete podívat níže.

Hyperlapse je separátní aplikace nezávislá na samotném Instagramu, dokonce ani není nutné se k této síti přihlašovat. Videa se ukládají mezi ostatní videa ve vašem telefonu, lze je však sdílet na síť Instagram nebo na Facebook. 

 

Aplikaci Hyperlapse si mohou prozatím stáhnout pouze majitelé zařízení se systémem iOS, verze pro Android je již v přípravách. Aplikace je lokalizována do češtiny a je zcela zdarma, stáhnout si ji můžete z následujícího odkazu. 

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *