TOPlist

Huawei Watch GT2 Pro oficiálně: prémiové materiály a více než stovka monitorovaných aktivit

watch GT2 Pro clanek

Značka Huawei prostřednictvím online tiskové konference představila novou generaci chytrých hodinek Watch GT2 Pro. Ty jsou tradičně osazeny kruhovým displejem a dvěma hardwarovými tlačítky na pravé straně. Velkým lákadlem Pro varianty jsou prémiové materiály – samotné tělo je z titanu, kryt kryje safírové sklo a záda jsou keramická. Verze s označením Sport nabídne gumový řemínek, Classic pak kožený. Hardwarová výbava je ale zcela totožná.

huawei watch gt2
Huawei Watch GT2 Pro Classic edition

Hodinky Watch GT2 Pro disponují 1,39palcový OLED panelem s rozlišením 454 × 454 pixelů. Uvnitř tiká čipset Kirin A1 doplněný o 32 MB RAM a 4GB úložiště. Do hodinek je díky tomu možné nahrát hudbu a poslouchat ji v bezdrátových sluchátkách bez nutnosti použití smartphonu. Propojení s telefonem zajišťuje nejnovější verze Bluetooth 5.1. Celkové rozměry hodinek jsou 46,7 mm x 46,7 mm x 11,4 mm, hmotnost bez řemínku je 52 gramů.

Stejně jako předchozí generace, i varianta GT2 Pro nabídne i další funkce, na které jsme dnes zvyklí – počítat kroky, měřit tepovou frekvenci, analyzovat spánek, monitorovat hladinu stresu, dokonce i zjišťovat úroveň nasycení krve kyslíkem. K dispozici je i sledování sportovních aktivit, a to včetně plavání, golfu, či lyžování. Přesnější měření zajišťuje integrovaný GPS modul. Nechybí ani senzor srdečního tepu, měření okysličení krve (SpO2) a kompletní odolnost vůči vniknutí vody, kterou oceníte nejen při plavání.

Na Watch GT2 Pro běží proprietární systém výrobce (Lite OS), což znamená, že nebudou podporovat instalaci aplikací třetích stran. Díky tomu a také díky velké 455mAh baterii (u většího modelu) mají vydržet na příjmu až 14 dní, případně až 30 hodin při používání GPS. Potěší i podpora bezdrátového nabíjení Qi.

watch GT2 Pro 5
Huawei Watch GT2 Pro Sport edition

Hodinky se na českém trhu mají začít prodávat 5. října za doporučenou koncovou cenu 7 999 Kč včetně DPH. My v redakci už je testujeme a brzy se můžete těšit na jejich recenzi.

Autor článku Roman Hálek
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku