Domů » Bleskovky » Huawei Watch GT na prvním renderu. Namísto Wear OS vsadí na vlastní systém

Huawei Watch GT na prvním renderu. Namísto Wear OS vsadí na vlastní systém

Huawei nepřipravuje pouze nové smartphony řady Mate 20, ale i nové chytré hodinky nazvané Watch GT. Hodinky již získaly potřebnou certifikaci FCC, což by mohlo znamenat společnou premiéru v příštím týdnu. My se ale na Watch GT můžeme podívat již s drobným předstihem.

Klasická a sportovní varianta

Huawei Watch GT se budou podobat předchozí generaci Watch 2, avšak díky tenčím rámečkům bude mít jejich kruhový OLED displej větší úhlopříčku 1,39″ a rozlišení 454 × 454 pixelů. V diametru mají mít hodinky 46,5 mm, tlusté mají být 10,4 mm, a hmotnost se zastaví na 46 gramech. Tělo vyrobené z nerezové oceli nebo černé keramiky má být voděodolné do 50 metrů, a půjde k němu připojit klasické 22mm řemínky. V nabídce mají být dvě varianty Classics a Sport, lišit se mají pouze barvou a použitými řemínky.

Vysoká výdrž a záplava senzorů

O pohon se má postarat překvapivě vlastní čipset Huawei postavený na jádrech ARM Cortex-M4. Ve spojení s vlastním softwarem (namísto Wear OS od Google) a baterií s kapacitou 420 mAh mají hodinky vydržet nabité až 14 dní, s trvale zapnutým displejem 7 dní, s aktivní GPS má výdrž poklesnout na 20 hodin.

Huawei Mate 20 a 20 Pro: propagační materiály odhalují spousty dosud neznámých novinek

Senzorová výbava má kromě GPS zahrnovat snímač tepové frekvence, senzor tlaku a okolního světla, infraport, kompas, geomagnetický senzor, snímače zrychlení a 3 + 6osý gyroskop. Hodinky zvládnou monitorovat spánek a velkou spoustu sortovních aktivit včetně plavání. Samozřejmostí jsou funkce pro sledování zdraví a zasílání notifikací. Uvnitř se má navíc nacházet 4GB paměť pro ukládání vlastních dat, např. hudby.

Cena a dostupnost

Huawei Watch GT se mají dostat do prodeje v příštích týdnech, jejich cena má být stanovena na 200 EUR (asi 5 200 korun). Společně s hodinkami má být představen i nový fitness náramek Huawei Terra s 0,95″ OLED displejem a vestavěnou GPS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments