Domů » Bleskovky » Huawei uvolňuje EMUI 10.1, nabízí nové možnosti úprav uživatelského prostředí

Huawei uvolňuje EMUI 10.1, nabízí nové možnosti úprav uživatelského prostředí

Ačkoli Huawei bojuje s aktualizacemi ze strany Googlu, neznamená to, že by neaktualizoval vůbec. Především o svou nadstavbu EMUI se Huawei snaží starat, seč to jde. V nově vypuštěné verzi 10.1, která míří na širokou plejádu zařízení, nabídne především zobrazení obrazovek v samostatných oknech, změny v uživatelském rozhraní a k dílčí vylepšení v oblasti výkonu a zabezpečení.

huawei multi screen collaboration
EMUI 10.1 se zaměřuje také na užší spolupráci telefonu a počítače

V rámci úprav uživatelského prostředí Huawei přidal možnost vyšperkování stále zapnutého displeje (AoD), především o nové animace odemknutí obrazovky či vylepšení přechodových animací. Novou funkcí je práce ve více oknech – přetažením od okraje obrazovky se zobrazí boční panel, kterým se funkce aktivuje. Umožňuje přenos textu, obrázků a souborů mezi dvěma aplikacemi na jedné obrazovce. Notifikace se  zobrazují nad všemi dalšími prvky uživatelského rozhraní.

huawei distributed photo gallery
Jedna galerie vládne všem

Rozšíření se dočkala také funkce Huawei Share pro jednodušší přenos souborů, vylepšení přišlo i na práci na více obrazovkách (Multi-Screen Collaboration) a novou funkcí je také také galerie spojující více zařízení (Cross-Device Photo Gallery), která funguje skrze Huawei ID. Aktualizace EMUI 10.1 je dostupná pro Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Mate 20 X(5G), Huawei Mate 30 Pro, Huawei Mate Xs, Huawei Nova 5T, Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei P40 lite, PORSCHE DESIGN Huawei Mate 20 RS.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Jen kdyby dali možnost zpět si tam náhrát co člověk chce. Třeba Lineage… Poskytnul možnost evropským přeprodejcům podporu při přehrání na Lineage a problém vyřešen.

  2. Tady asi někdo zaspal. Verzi 10.1 mám již několik týdnů – Huawei P30 Pro.

  3. Rovnako mam aktualizaciu uz cca 3 tyzdne. Nic z toho sice nevyuzivam, ale fon sa zrychlil. Pri prechode na emui 10.0 zo starsej verzie som badal mierne spomalenie, teraz naopak.

    Kamarat s iphonom nechcel verit, ze fon za 270e moze byt taky rychly, len pozeral, ked som mu ho dal do ruky. Ked sme to porovnavali, rozdiel bol vyrazny. Dlhe animacie ale maskuju pomaly system iphonov a az kym to neporovnas, moc to clovek nevnima. Tiez oproti fonom, co nemaju sg 865 je rozdiel rychlosti badatelny.

    Bez google sluzieb je to na nic, ale starsie fony su dobre a aj po roku slapu ako hodinky. A to som ani necistil cachce po updatoch a tiez vo vyvojarskej verzii neskracoval dlzku animacii ani dlzku prechodov.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).