Huawei si brousí zuby na Apple, chce jej přeskočit v tržním podílu

Huawei již dlouho není onou čínskou značkou, která vyrábí levné a nekvalitní telefony. Za roky působení na trhu si firma vydobila významné postavení a její CEO Richard Yu věří dalšímu rozkvětu natolik, že se podle svých slov chystá přeskočit Apple v podílu na trhu. V rozhovoru pro Reuters zmínil, že se Huawei chystá překonat Apple „krůček po krůčku, inovaci po inovaci. Možností je více – umělá inteligence, virtuální či rozšířená realita.“ V současné chvíli je Huawei na třetím místě, americká společnost na druhém.

Huawei-28.08.16

Čínský výrobce však nemá vůbec špatně nakročeno a mnoho událostí mu hraje do karet. Apple za 3. čtvrtletí tohoto roku distribuoval 45,5 milionu zařízení, Huawei pak 33,6 milionů. Na prvním místě je neohrožený Samsung s počtem 72,5 milionu zařízení. V Jižní Koreji se však tento rok vůbec nepovedl model Note7, v Cupertinu zase poněkud zchladlo nadšení z nových iPhonů 7, u kterých klesl počet distribuovaných kusů oproti stejnému období v loňském roce o 5 %. Huawei naopak se svými modely sklízí samou chválu a například v segmentu phabletů nemá se svým modelem Mate 9 po zrušení Galaxy Note7 v podstatě žádnou konkurenci.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

11 komentářů

 1. No samou chválu, to divadlo kolem Leicy u P9 asi úplně palce nahoru nenasbíralo….
  Navíc opět jako u předešlého článku s prodeji. Koho nějaký podíly na trhu zajímají.

  • shepii (neregistrovaný)

   Očividně minimálně tebe, když jsi měl potřebu přijít sem pod článek a nechat tady tvoje „moudro“.

  • uni: Že zrovna tobe divadla vadí. Z keynote Apple se můžeš po., ale Leica nee. Zvlastni.

   • To sis to nějak špatně vyložil. Show dělají všichni, nad by ses už neměl pozastavovat. Pointa je to divalo, na kolik to vlastně je Leica.

 2. AIKON (neregistrovaný)

  No to jsou hezké plány :D

  A co na to Apple?

  Aktuálně drží fantastických 103% zisků z mobilního průmyslu.
  Druhý je Samsung s 0,9% zisku
  No a ostatní včetně ,,čínského draka,, jsou v červených číslech.

  • Chlape tebe ukamenují. Napsal jsi něco smysluplné, navíc ve spojení s Applem a nebyl to plivanec….no RIP AIKON (neregistrovaný), měl jsi krátkou kariéru. Ale tady s fakty neuspěješ.

   • q (neregistrovaný)

    Uni, ty jseš hloupucky, pokud ti přijde smysluplné mít více než 100% Gratulují. Už jsem si říkal že mne žádnej tvůj hloupý komentář nepřekvapí. Ale vždy pobavis.

   • Vysvětlete mu to někdo, já už tenhle týden na blby nějak nemám už sílu.

  • Shepii (neregistrovaný)

   AIKON: Pokud vím, tak Apple se v tomto směru nijak nevyjádřil.

 3. Radek Vyhul (neregistrovaný)

  Apple bude vydelavat stejne nescetnekrat vice. A to i diky faktu, ze ja tupy Hulan, si kupuji na testovani iPhony a Macy, abych pak svym obdivovatelum nabidl naprosto objektivni recenzi.

 4. Petr (neregistrovaný)

  Jsou to jen hrátky se slovy, až budou mít stejný zisk tak se můžeme o něčem bavit.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel