Domů » Bleskovky » Huawei si brousí zuby na Apple, chce jej přeskočit v tržním podílu

Huawei si brousí zuby na Apple, chce jej přeskočit v tržním podílu

Huawei již dlouho není onou čínskou značkou, která vyrábí levné a nekvalitní telefony. Za roky působení na trhu si firma vydobila významné postavení a její CEO Richard Yu věří dalšímu rozkvětu natolik, že se podle svých slov chystá přeskočit Apple v podílu na trhu. V rozhovoru pro Reuters zmínil, že se Huawei chystá překonat Apple „krůček po krůčku, inovaci po inovaci. Možností je více – umělá inteligence, virtuální či rozšířená realita.“ V současné chvíli je Huawei na třetím místě, americká společnost na druhém.

Huawei-28.08.16

Čínský výrobce však nemá vůbec špatně nakročeno a mnoho událostí mu hraje do karet. Apple za 3. čtvrtletí tohoto roku distribuoval 45,5 milionu zařízení, Huawei pak 33,6 milionů. Na prvním místě je neohrožený Samsung s počtem 72,5 milionu zařízení. V Jižní Koreji se však tento rok vůbec nepovedl model Note7, v Cupertinu zase poněkud zchladlo nadšení z nových iPhonů 7, u kterých klesl počet distribuovaných kusů oproti stejnému období v loňském roce o 5 %. Huawei naopak se svými modely sklízí samou chválu a například v segmentu phabletů nemá se svým modelem Mate 9 po zrušení Galaxy Note7 v podstatě žádnou konkurenci.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

11 komentářů

 1. No samou chválu, to divadlo kolem Leicy u P9 asi úplně palce nahoru nenasbíralo….
  Navíc opět jako u předešlého článku s prodeji. Koho nějaký podíly na trhu zajímají.

  • Očividně minimálně tebe, když jsi měl potřebu přijít sem pod článek a nechat tady tvoje „moudro“.

  • uni: Že zrovna tobe divadla vadí. Z keynote Apple se můžeš po., ale Leica nee. Zvlastni.

   • To sis to nějak špatně vyložil. Show dělají všichni, nad by ses už neměl pozastavovat. Pointa je to divalo, na kolik to vlastně je Leica.

 2. No to jsou hezké plány :D

  A co na to Apple?

  Aktuálně drží fantastických 103% zisků z mobilního průmyslu.
  Druhý je Samsung s 0,9% zisku
  No a ostatní včetně ,,čínského draka,, jsou v červených číslech.

  • Chlape tebe ukamenují. Napsal jsi něco smysluplné, navíc ve spojení s Applem a nebyl to plivanec….no RIP AIKON (neregistrovaný), měl jsi krátkou kariéru. Ale tady s fakty neuspěješ.

   • Uni, ty jseš hloupucky, pokud ti přijde smysluplné mít více než 100% Gratulují. Už jsem si říkal že mne žádnej tvůj hloupý komentář nepřekvapí. Ale vždy pobavis.

   • Vysvětlete mu to někdo, já už tenhle týden na blby nějak nemám už sílu.

  • AIKON: Pokud vím, tak Apple se v tomto směru nijak nevyjádřil.

 3. Apple bude vydelavat stejne nescetnekrat vice. A to i diky faktu, ze ja tupy Hulan, si kupuji na testovani iPhony a Macy, abych pak svym obdivovatelum nabidl naprosto objektivni recenzi.

 4. Jsou to jen hrátky se slovy, až budou mít stejný zisk tak se můžeme o něčem bavit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).