Domů » Bleskovky » Huawei v roce 2016: o 30% více prodaných smartphonů, ale menší zisk

Huawei v roce 2016: o 30% více prodaných smartphonů, ale menší zisk

Společnost Huawei má velké ambice, do roku 2021 se chce podle slov svého šéfa Richarda Yu stát světovou jedničkou mezi výrobci smartphonů. Společnosti se zatím daří růst, a meziročně navyšuje jak počty prodaných smartphonů, tak tržby. Zisky se ale Huawei ve čtvrtletních výsledcích nechlubí a tak si musíme vypomoci z neoficiálních zdrojů.

huawei-logo

Podle serveru The Information utržila společnost Huawei za celý loňský rok 26 miliard dolarů (asi 661 miliard korun), z čehož čistý zisk činil 2 miliardy dolarů (asi 50,9 miliard korun). Zatímco tržby meziročně narostly o 42 procent, zisk z prodeje smartphonů o 9 procent poklesl. Analytici pokles ziskovosti přisuzují masivnímu rozmachu marketingových nákladů a rostoucími náklady na jednotlivé komponenty. Kromě toho čínský výrobce dává různé úlevy a výhodné nabídky mobilním operátorům, kteří jeho telefony prodávají.

p10
Takto mají vypadat Huawei P10 a P10 Plus

Podle interních plánů si Huawei klade za cíl v letošním roce navýšit ziskovost, například snížením výdajů v oblastech jako je marketing a maloobchodní prodej. Na konci letošního roku chtějí v Huawei vidět u kolonky zisk částku 4 miliardy dolarů (asi 101,8 miliard korun), tedy dvojnásobek sumy z loňského roku. Jsme zvědaví, zda se chystané vlajkové modely P10 a P10 Plus povedou natolik, aby si v Huawei mohli dovolit ořezat náklady na jejich reklamu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

  1. Takže místo Jágra budeme koukat na Vondráčka?:)

  2. Plánuje zvýšit zisk snížením výdajů? To zní asi líp, než kdyby přiznali, že plánují dost zdražovat…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).