Domů » Bleskovky » Huawei P8 a P8 Lite unikají na prvních renderech: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Huawei P8 a P8 Lite unikají na prvních renderech: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

Příští týden bude představena nová vlajková loď společnosti Huawei s názvem P8, přičemž čínský výrobce podle posledních informací chystá i její odlehčenou variantu se jménem P8 Lite. Na internet se nyní dostaly tiskové snímky obou modelů.

  
Huawei P8 a P8 Lite

Podle obrázků si oba telefony budou značně podobné, samotný Huawei P8 bude mít celokovový rámeček, což dokazují předěly mezi jednotlivými částmi, odlehčená verze P8 Lite zřejmě vsadí pouze na imitaci kovu (ačkoliv můžeme se mýlit). Cena verze P8 Lite se má pohybovat kolem 250 EUR (necelých 7 tisíc korun), vybavenější model má být dostupný zhruba za 480 dolarů (12 400 Kč bez DPH). Nna svět má rovněž přijít speciální edice z keramiky a ochrannou ze safírového skla za 800 dolarů (20 700 Kč bez DPH).  

  
Huawei P8 ukrytý v obalu 

Pokud shrneme všechny dosud nasbírané informace o specifikacích, můžeme se v případě vlajkové lodě těšit na 5,2″ Full HD displej, čipset Kirin 935 s taktem 2,2 GHz pro každé z osmi jader a 3 GB RAM. Úložiště má uživateli nabídnout 32GB prostor + místo na paměťové kartě, tato kombinace poslouží například pro ukládání fotografií z 13megapixelového zadního nebo 8 megapixelového čelního fotoaparátu. Telefon o tloušťce (nebo chcete-li tenkosti) 6,4 mm má při životě udržovat baterie o kapacitě 2 520 mAh, samozřejmostí je i podpora sítí LTE.

   
Huawei P8 Lite má přijít minimálně ve dvou barevných variantách

Odlehčená verze má dostat HD displej s úhlopříčkou 5 palců, jejím motorem má být osmijádrový čipset Kirin 620 s taktem 1,2 GHz a 2 GB operační paměti za zády. Výbavu má doplnit 16GB úložiště, dvojice fotoaparátů s rozlišením 8, respektive 5 megapixelů a baterie o kapacitě 2 200 mAh. Zařízení má mít rozměry 143 × 70,6 × 7,7 mm a hmotnost 132 gramů.

  
Huawei P8 Lite na živých snímcích 

Na obou telefonech bude běžet Android ve verzi 5.0, představení minimálně vlajkové lodě je naplánováno na příští středu 15. dubna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Velda (neregistrovaný)

    Hmm, že by první výrobce, co nazval dolehčenou verzi Lite a ne Mini, že Samsungu, HTC a LG?

  2. petr (neregistrovaný)

    Proč mi to připomíná Xperie Z a Iphone?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).