Domů » Bleskovky » Huawei obléklo displej modelu Ascend P7 do safíru, záda do keramiky a kovový rámeček do růžové barvy

Huawei obléklo displej modelu Ascend P7 do safíru, záda do keramiky a kovový rámeček do růžové barvy

O safírové verzi Huawei Ascend P7 se spekulovalo již dříve, dnes byl tento inovovaný model na veletrhu IFA oficiálně představen. I když byla původní generace vychvalována za velmi kvalitní zpracování, které v sobě skloubilo kovový rámeček a displej krytý sklem Gorilla Glass, výrobce posunul parametry ještě o úroveň výše.

  

Displej chrání sklo vyrobené ze syntetického safíru, díky čemuž má být jediným materiálem, který by jej dokázal poškrábat, diamant. Huawei počítá s nasazením těchto skel do svých příštích vlajkových lodí. Záda telefonu jsou vyrobena z keramiky, která má být 3krát odolnější než ocel a vysoce odolná proti poškrábání. Mezi její vlastnosti také patří účinné odvádění tepla a dokonale hladký povrch. Kovový rámeček si Huawei Ascend P7 zachoval, barevně je však laděn do červeného zlata.

    

Hardwarové parametry jsou jinak stejné, jako u originálu (přečtěte si naši recenzi) – 5“ IPS Full HD displej, čtyřjádrový Kirin 910 s taktem 1,8 GHz, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti a dvojice fotoaparátů o rozlišení 13 a 8 megapixelů. Safírový Huawei Ascend P7 bude bohužel prozatím dostupný jen na čínském trhu a to ve třetím čtvrtletí letošního roku v limitované edici. Výrobce ale v technické zprávě uvádí, že detaily o mezinárodní verzi budou následovat, tudíž je možné, že se počátkem příštího roku dočkáme i my.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. pedes (neregistrovaný)

    Ačkoliv se jedná „jen“ o designový detail, je určitě zajímavý a vzhledem k tomu, že Ascend P7 je velice povedený kousek, je tato změna pozitivní zejména pokud se osvědčí zmiňované sklo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).