Domů » Články » Huawei Mate 8 na detailním obrázku. Nabídne Quad HD displej a rychlý čip Kirin 950

Huawei Mate 8 na detailním obrázku. Nabídne Quad HD displej a rychlý čip Kirin 950

Nová generace tabletofonu Mate 8 by měla přijít s výkonným procesorem Kirin 950, jemným Quad HD displejem, vylepšenou čtečkou otisků prstů a možná i USB-C konektorem. Máme pro vás hardwarové parametry i nový obrázek.

Není žádným tajemstvím, že Huawei pracuje na nástupci oblíbeného modelu Mate 7, se kterým slavila velký úspěch(recenze). První fotografie a informace o hardwarových parametrech chystaného tabletofonu Mate 8 se objevily už v polovině května a pokud se potvrdí, můžeme se těšit šestipalcový displej s Quad HD rozlišením. Zlepšení by se měl dočkat také fotoaparát, který má pocházet od Sony a údajně dostane rozlišení 20,7 megapixelů.


Huawei Mate 8 na novém renderu

V hlavní roli čip Kirin 950. Dočkáme se USB-C konektoru?

Hnacím motorem by se měl stát výkonný (a dosud oficiálně nepředstavený) 64bitový octa-core čip Kirin 950 (čtyři jádra Cortex-A72 s taktem 2,4 GHz + čtyři úsporná jádra Cortex-A53, technologie big.LITTLE + GPU MAli T880), kterému mají dělat společnost 4 GB operační paměti RAM (LPDDR4 v dual-channelu) a 64GB interní úložiště.

Výrobce by měl rovněž nabízet levnější variantu se 3 GB RAM a 32GB pamětí. Počítá se také se dvěma sloty na SIM kartu a podporou LTE pásem. Vzhledem k tomu, že klasická verze Mate 7 podporovala všechny u nás používané frekvence sítí čtvrté generace, očekáváme, že tomu jinak nebude ani u modelu Mate 8.


Srovnání: Huawei Mate 8 vs. Huawei Mate 7

Premiéra v září na veletrhu IFA?

Tabletofon má mít opět tělo z kovu a díky minimálním rámečkům po stranách displeje by měl mít příznivější rozměry než Mate 7 (157 x 81 x 7,9 mm, 185 gramů); ostatně design zůstane velmi podobný s předchozí generací, změny budou spíše kosmetického rázu (rozmístění prvků a tlačítek). Operační systém Android 5.x by měl být tradičně doplněný uživatelským prostředím EMUI v nejnovější verzi.

  
Starší fotografie prototypu modelu Mate 8 ve zlaté barvě

Ve specifikacích čipu nechybí zmínka o podpoře USB 3.0, je tedy docela možné, že se u tohoto zařízení dočkáme USB-C konektoru. Chybět nebude ani vylepšená čtečka otisků prstů, NFC, Bluetooth 4.2, GPS či Wi-Fi. Tipujeme, že si čínský výrobce bude chtít zachovat roční periodu a Mate 8 představí opět v září na veletrhu IFA v Berlíně.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. No specifikace čipu mají USB 3.0 už pěkně dlouho, tak jako na přístroje s USB 2.0 konektorem….

  2. Rocky (neregistrovaný)

    Už se na něj moc těším. Mate 7 nechám manželce, a budu si chrochtat s novou verzí

  3. jochen (neregistrovaný)

    No nevim..sedmička byla designově krásná a zlatou dvousimkovou verzi jsem si nekoupil jen kvůli LTE. Ta osmička vypadá jako…řada jinejch telefonů z čínský produkce. No..vidim to letos na novej Oneplus

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).