Domů » Bleskovky » Huawei Mate 40: drobné ústupky vyvážené nižší cenou

Huawei Mate 40: drobné ústupky vyvážené nižší cenou

Společnost Huawei dnes představila širokou rodinu smartphonů z rodiny Mate 40. Stejnojmenný základní model sice není tak vybavený jako varianty Mate 40 Pro a Pro+, avšak ani jeho parametry nevypadají na první pohled špatně. Stejně jako u dražších sourozenců však musíte překousnout absenci aplikací a služeb Google.

Huawei Mate 40: zakřivený 90Hz displej

Huawei Mate 40 se svými sourozenci sdílí podobný design, dokonce došlo i na zaoblený displej, byť minulá generace měla zobrazovač plochý. Od vybavenějších modelů řady poznáte základní Mate 40 poměrně bezpečně – zakřivení displeje je menší, displej má menší úhlopříčku (6,5“) a v jeho levém horním rohu se nachází jednoduchý otvor pro jednu čočku selfie kamery.

huawei Mate 40

I přes tyto drobné ústupky je displej stále typu OLED a pyšní se rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Dotyková plocha se obnovuje ve frekvenci 240 Hz. Součástí displeje je čtečka otisků prstů a již zmíněná selfie kamerka s rozlišením 13 megapixelů. Hlavní fotoaparát na zádech je se skládá s následujících komponent:

 • Hlavní 50Mpx senzor s optikou o světelnosti f/1.9
 • Širokoúhlá kamera s rozlišením 16Mpx a světelností f/2.2
 • 8Mpx kamera se světelností f/2.4 a 3× optickým přiblížením
 • Čtvrtým do party je speciální senzor pro rychlé ostření

5nm čipset Kirin 9000E

Huawei Mate 40 pohání čipset Kirin 9000E, který je lehce ořezanou variantou základního Kirinu 9000. Procesorová jednotka má stejných osm jader, avšak grafický čip byl o dvě jádra ochuzen. Stejně tak byla odlehčena neurální jednotka. Telefon bude dostupný s 8 GB RAM a 128GB pamětí. Huawei Mate 40 dostal pod kapotu akumulátor s kapacitou 4 200mAh, který je možné dobíjet výkonem až 40 Wattů. Bezdrátové dobíjení bohužel chybí. Operační systém je Android 10 s nadstavbou EMUI 11 a absencí služeb a aplikací Google.

mate 40 pro

Cena a dostupnost

Cena základního Huawei Mate 40 by se měla pohybovat okolo 900 EUR (asi 24 500 korun), což je sice méně než u modelů Mate 40 Pro a Pro+, i tak je to hodně sebevědomá částka. Nás to ale příliš trápit nemusí, jelikož s prodejem této varianty se u nás aktuálně nepočítá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Huawei Mate 40 Pro Camera review: Dynamic range monster
  [odkaz]

  Huawei Mate Pro breaks DXOMARK with 136 points for Rear Camera and 104 for Selfie Camera
  [odkaz]

 2. marastudna 50

  Proslavený Demagog Josef Huafan zde?Nic než komediant!!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).