Domů » Bleskovky » Huawei má za sebou rekordní rok: Společnost rostla ve světě i v České republice

Huawei má za sebou rekordní rok: Společnost rostla ve světě i v České republice

Společnost Huawei ukončila svůj fiskální rok 2014, v němž vykázala rekordní tržby i rekordní čistý zisk. Globální příjmy narostly o 20,6 procent na 46,5 miliard dolarů (1,19 bilionu korun), zisk vzrostl o 32,7 procent na 4,5 miliardy dolarů (115 miliard korun).

  

Divize Consumer Business Group, která má mimo jiné na starosti vývoj a výrobu smartphonů a tabletů, se na celkovém přijmu podílela 12 miliardami dolarů (307 miliard korun). Oproti roku 2013 se jedná o 32,6procentní nárůst, což má na svědomí rostoucí poptávka po chytrých telefonech a silný růst na rozvíjejících se trzích. V roce 2014 společnost Huawei investovala více než 14 procent příjmů do výzkumu a vývoje, celkem 6,6 miliard dolarů (169 miliard korun).

 
Předseda představenstva a CEO Huawei Ken Hu

Podíváme-li se na finanční výsledky Huawei v České republice, obrat společnosti se v loňském roce zvýšil o 21 % a překonal poprvé v historii působení firmy na českém trhu hranici 3 miliard korun (3 024 281 000 Kč). Zisk před zdaněním se v roce 2014 zvýšil o 16 % a překonal hranici 51 milionů korun (51 467 000 Kč). Výkonný ředitel Huawei Technologies (Czech) s.r.o. Radoslaw Kedzia přislíbil pro letošní rok další rozšiřování působení společnosti na našem trhu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. loko (neregistrovaný)

    pro zajimavost. Zisk v CR po zdaneni je cca 1.5% trzeb, to mi moc neprijde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).