Domů » Bleskovky » Huawei má ve svém obchodě náhradu za Google Mapy. Zadarmo ale není

Huawei má ve svém obchodě náhradu za Google Mapy. Zadarmo ale není

Smartphony Huawei vydané po květnu loňského roku postrádají služby a aplikace Google, přičemž mezi ty nejvíce chybějící patří například Google Mapy. Čínský gigant tuto aplikaci ve svých telefonech nahrazuje lokálními alternativami (u nás jsou to Mapy.cz), nyní však přichází s globální navigační aplikací pro všechny.

tomtom

TomTom Go Navigation: zadarmo se svezete pouze první měsíc

Společnost Huawei letos v lednu oznámila partnerství s nizozemskou firmou TomTom, jehož výsledek se nyní dostal do obchodu Huawei AppGallery. Jmenuje se TomTom Go Navigation a jedná se o navigační aplikaci s možností uložit mapy pro offline použití, přičemž provozovatelé slibují aktualizace mapových podkladů v týdenní frekvenci. TomTom Go umožňuje uživateli přidávat vlastní adresy a další zajímavá místa, umí upozorňovat na omezení rychlosti, ukazuje hustotu dopravy a zvládá navrhovat alternativní trasy.

„Drobným“ háčkem je fakt, že aplikace je zdarma pouze první měsíc, poté si řekne o poplatek 1,99 EUR měsíčně, popř. 12,99 EUR ročně (asi 53/344 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments