Domů » Bleskovky » Huawei má ve svém obchodě náhradu za Google Mapy. Zadarmo ale není

Huawei má ve svém obchodě náhradu za Google Mapy. Zadarmo ale není

Smartphony Huawei vydané po květnu loňského roku postrádají služby a aplikace Google, přičemž mezi ty nejvíce chybějící patří například Google Mapy. Čínský gigant tuto aplikaci ve svých telefonech nahrazuje lokálními alternativami (u nás jsou to Mapy.cz), nyní však přichází s globální navigační aplikací pro všechny.

tomtom

TomTom Go Navigation: zadarmo se svezete pouze první měsíc

Společnost Huawei letos v lednu oznámila partnerství s nizozemskou firmou TomTom, jehož výsledek se nyní dostal do obchodu Huawei AppGallery. Jmenuje se TomTom Go Navigation a jedná se o navigační aplikaci s možností uložit mapy pro offline použití, přičemž provozovatelé slibují aktualizace mapových podkladů v týdenní frekvenci. TomTom Go umožňuje uživateli přidávat vlastní adresy a další zajímavá místa, umí upozorňovat na omezení rychlosti, ukazuje hustotu dopravy a zvládá navrhovat alternativní trasy.

„Drobným“ háčkem je fakt, že aplikace je zdarma pouze první měsíc, poté si řekne o poplatek 1,99 EUR měsíčně, popř. 12,99 EUR ročně (asi 53/344 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Žádná náhrada, jen v jejich obchodě přibyla navigační aplikace, která je jednou z mnoha.

 2. Náhrada?
  Jiná aplikace a ještě za prachy.
  To by měli udělat ke každé aplikaci měsíční pronájem.
  Děkujeme za varování :-)

 3. Magic Earth Navigation & Maps bude i v amazonu zdarma. Co asi nenahradí je google pay. Prostě u nás skončí. No a jak skončíme my to určí covid.

  [odkaz]

  • Ale snad časem nahradí i GooglePay. Prý se už vyjednává v ČR s HuaweiPay.

  • jestli banky zavedou huaweipay tak jim trumpeta pohrozi sankcema a vyrazenim ze SWIFTu

 4. Stejně Mapy.cz jsou nejlepší řešení. Jak ovladáním, tak kvalitou mapových podkladů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).