Domů » Bleskovky » Huawei láká na model P8 oficiálním videem: Telefon posbírá veškeré světlo z okolí

Huawei láká na model P8 oficiálním videem: Telefon posbírá veškeré světlo z okolí

Nová vlajková loď Huawei s označením P8 bude představena příští středu, v posledních dnech se nicméně vyrojilo několik informací o chystané novince, mezi nimi je i následující video přímo od Huawei s názvem Capture the wonder of light (Zachyťte zázrak světla).

Hrátky se světlem budou zřejmě jedním z taháků modelu P8, ostatně sám šéf mobilní divize Huawei Yanmin Wang nám v rozhovoru na veletrhu MWC prozradil, že chystaný model nabídne skvělý fotoaparát. Ten má mít podle prvotních spekulací rozlišení 13 megapixelů. V minulých dnech byl také upřesněn čipset, kterým má novinka disponovat. Má se jednat o vlastní procesor Kirin 935, který má nabídnout osm jader s taktem 2,2 GHz a oproti čipu Kirin 930 má přijít s inovovaným grafickým jádrem.

   

Počítá se s tím, že Huawei P8 oslní nejen výkonem, ale také svým vzhledem, tělo telefonu má být tenké 6,6 milimetrů a má být vyrobeno z kovu a ze skla. Zařízení má přijít ve dvou variantách, první má být prodávána pouze v Číně za cenu 2 988 CNY (12 200 Kč bez DPH), vybavenější globální varianta má stát 3 288 CNY (13 400 Kč bez DPH). Spekuluje se i o speciální edici z keramiky a ochrannou ze safírového skla, podobně jako v případě loňského modelu P7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    To už Huawei krade i světlo? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).