Huawei kopíruje ekosystém Googlu. Má vlastní mapy, kancelářské aplikace a vyhledávač

petal maps a

Společnost Huawei včera představila nové smartphony řady Mate 40, které nabízejí špičkové parametry, avšak jejich velkým hendikepem je absence aplikací a služeb od Google. Huawei se snaží tyto mezery zacelovat vlastním ekosystémem Huawei Mobile Services (HMS), který se s představením řady Mate 40 rozšířil o některé nové služby.

petal maps

Petal Maps

První novinkou je mapová aplikace Petal Maps, která bude brzy dostupná ve 140 zemích světa včetně České republiky a Slovenska. Aplikace způsobem vykreslování map zdánlivě připomíná Mapy od Google a dokonce disponuje i podobnými funkcemi – přepínáním 2D/3D pohledu, ovládáním gesty, turn-by-turn navigací zohledňující dopravu, vyhledáváním firem, ukládáním míst do oblíbených položek apod. Huawei tvrdí, že všechna vyhledávání a navigační data jsou koncově šifrována.

Huawei Docs

Další novou službou je Huawei Docs, která v telefonech Huawei supluje Google Docs. Služba se skládá ze čtyř aplikací – Document, Presentation, Spreadsheet a PDF, které dokáží otevřít až 50 typů formátů dokumentů a mnohé také editovat nebo vytvářet. Aplikace podporují ukládání souborů na cloud a kolaboraci mezi více uživateli. Huawei Docs budou dostupné ve 100 zemích světa včetně České republiky a Slovenska.

Petal Search

Dosud sloužil vyhledávač Petal pouze k vyhledávání aplikací, v Huawei jej ale proměnili v komplexní nástroj pro vyhledávání na webu podobně jako to umí Google nebo Bing. Petal Search není pouze textový, ale i hlasový a obrázkový vyhledávač, který má fungovat podobně jako Google Lens. Vyhledávač již podle Huawei umí rozpoznávat zvířata, krajiny, jídlo a brzy by se měl naučit rozeznat i velké rostliny.

Jsme zvědaví, nakolik budou tyto nové aplikace umět konkurovat „originálům“ od Google a zda pomohou rozšiřovat Huawei množství uživatelů ekosystému HMS.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku