Domů » Bleskovky » Huawei cítí v pádu Donalda Trumpa šanci. Spojené království žádá o přehodnocení sankcí

Huawei cítí v pádu Donalda Trumpa šanci. Spojené království žádá o přehodnocení sankcí

Americký prezident Donald Trump značně znepříjemnil život společnosti Huawei. Nejen, že jí všemožnými restrikcemi omezil byznys se smartphony, významně ovlivnil i její ambice budovat po celém světě sítě 5G. Po zvolení nového prezidenta USA však Huawei cítí šanci vrátit se do hry.

Huawei chce stavět ve Velké Británii sítě 5G

Viceprezident Huawei Victor Zhang v rozhovoru pro server The Guardian uvedl, že by byl rád, kdyby například Velká Británie přehodnotila své rozhodnutí nebudovat sítě 5G s vybavením od Huawei. Spojené království původně umožnilo operátorům s Huawei spolupracovat, neboť sítě čínského giganta nepovažovalo za nebezpečné, ovšem nátlak Donalda Trumpa na britského premiéra Borise Johnsona nakonec vedl k příslibu, že britští operátoři do roku 2027 veškerou infrastrukturu od Huawei nahradí.

trump huawei

Victor Zhang v rozhovoru dále uvedl, že by si vláda Spojeného království neměla dovolit zaostávat v 5G revoluci, neboť konektivita na světové úrovni má být klíčovým nástrojem k odstranění mezery technologické nerovnováhy ve Velké Británii. Podle nezávislého výzkumu by mohlo mít zpoždění v budování 5G ve Velké Británii neblahý ekonomický dopad ve výši až 18,2 miliard liber.

Dá se předpokládat, že Huawei bude apelovat i na vlády dalších zemí, aby se 5G sítím čínského giganta opět otevřely.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

 1. Huawei ví kam platit a koho podporovat a jeho PR odělení je obdivuhodné to se jim musí nechat – až na ten prodej Honoru tomu snad neuvěřil nikdo (i když nás tato informace nikde neminula)

  • Šéf švédského Ericssonu se ohradil proti vyloučení Huawei ze sítí 5G
   Zdroj: [odkaz]
   Generální ředitel společnosti Ericsson Borje Ekholm zkritizoval rozhodnutí švédských úřadů o zákazu používání technologií čínské společnosti Huawei při výstavbě telekomunikačních sítí páté generace. Tento krok podle něj omezuje volnou hospodářskou soutěž a svobodný obchod. Čínská společnost se proti rozhodnutí PTS odvolala a švédský soud jí v minulém týdnu dal zapravdu. Ve svém rozhodnutí soud uvedl, že nelze krátit práva jakékoliv společnosti bez řádného procesu.
   Ačkoliv je společnost Huawei významným rivalem švédského Ericssonu, Ekholm zdůraznil, že s čínským gigantem spolupracují na vývoji norem a standardů v odvětví ICT, což je podle jeho slov důležité zachovat.

   „Patřím do kategorie těch lidí, kteří věří, že z nás konkurence dělá v dlouhodobém horizontu lepší společnost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).