Domů » Bleskovky » Huawei Ascend GX1 představen: 6palcové pádlo s tenkými rámečky a 64bitovým procesorem

Huawei Ascend GX1 představen: 6palcové pádlo s tenkými rámečky a 64bitovým procesorem

Společnost Huawei dnes představila nový přírůstek do tabletofonové rodiny, model Ascend GX1. Zaujme především velmi tenkými rámečky kolem displeje, tudíž se bude v rámci šestipalcové konkurence svými rozměry 161 × 84,5 × 9,2 mm řadit mezi ty subtilnější kousky.

  

Šestipalcový displej zabírá více než 80 procent čelní plochy zařízení, výrobce do jeho prostoru zabydlel 720 × 1 280 pixelů, což znamená jemnost 244 ppi. Nad displejem se nachází čočka čelní kamerky s rozlišením 2 megapixely, pod displejem nalezneme pouze bílý pruh, ovládací tlačítka ukusují prostor displeji. Hlavní fotoaparát na zadní straně disponuje rozlišením 8 megapixelů.

   

Srdcem Ascendu GX1 je čtyřjádrový 64bitový Snapdragon 410 taktovaný na 1,2 GHz, k ruce mu je 1 GB operační paměti. Data lze ukládat na 8GB vnitřní úložiště, případně na paměťovou kartu. Kromě ní tabletofon dokáže spolknout ještě dvě karty SIM, přičemž jedna z nich umí pracovat v sítích LTE (TDD a FDD). Z konektivity nechybí ani NFC, doplňující tradiční dvojlístek Wi-Fi a Bluetooth.

    

Baterie tabletofonu nabízí kapacitu 3 500 mAh, i s ní GX1 váží 173 gramů. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 zahalený do kabátku Emotion UI. Huawei Ascend GX1 se začíná prodávat v Číně za cenu 1 590 CNY (5 800 Kč bez DPH), o jeho mezinárodní dostupnosti prozatím nejsou žádné informace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).