Sledujte nás na YouTube

Huawei a Android 7.0: které telefony se oficiálně dočkají nugátu?

Společnost Huawei má aktuálně ve svém portfoliu jediný smartphone s nejnovějším Androidem 7.0 s nadstavbou EMUI 5 – tabletofon Mate 8. Nejedná se však o jediný telefon čínského výrobce, který se nugátu dočká, Huawei myslí i na ostatní svá ostatní zařízení. Podle oficiálně zveřejněného seznamu se však dostane pouze do letošních zařízení.

huawei-mate9

Nejnovější Android s jistotou obdrží následující modely:

 • Huawei Mate 8
 • Huawei P9
 • Huawei P9 Plus
 • Huawei P9 lite
 • Huawei Nova
 • Huawei Nova Plus

Jako první se mají dočkat Huawei Mate 8 a P9, zda budou upgradovány i modely dřívějšího data výroby, či telefony vydávané pod značkou Honor, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Problém je, že nejnovější dostupný Android je 7.1.1

  • marek (neregistrovaný)

   7.1.1 jeste nebyl uvoleneny, krom Pixelu. V tom bych problem nebyl, dulezitejsi je otazka jestli Huawei dostava pravidelne mesicni security aktualizace. Pri ruznych nadstavbach je rozdil mezi 7.0 a 7.1.x mizivy.
   I nejnovejsi custom ROMky, jak CM, jsou zatim postavene na 7.1 ne 7.1.1.

 2. Máte tam chybu, Mate 9 a ne Mate 8 má aktuálně 7.0
  Společnost Huawei má aktuálně ve svém portfoliu jediný smartphone s nejnovějším Androidem 7.0 s nadstavbou EMUI 5 – tabletofon Mate 8.

 3. PajaDuke (neregistrovaný)

  Já už mám cca 2 týdny na telefonu Huawei P9 Android 7.0 s EMUI 5.0 ????

 4. Kellys23 (neregistrovaný)

  To si opět dlouho počkáme. Typuji, že tak březen – duben :D

 5. RADKA (neregistrovaný)

  DOBRý DEN MOHU SE ZEPTAT KDY SE MI TAK OBJEVí AKTUALIZACE ANDROIDU 7 NA TELEFONU HUAWEI P9 Už BYCH HO MOC CHTěLA DěKUJI ZA INFO RADKA

  • Jirka (neregistrovaný)

   Proc na nas rves? Vypni si Caps Lock, je to neslusne.

   Z jakeho duvodu by si ho moc chtela? Neco ti nefunguje? Chybi ti nejaka konkretni vlastnost, kterou Nougat ma a marshmallow ne? Nebo je to jenom tradicni honba za co nejnovejsi verzi bez toho, abya vedela, co nova verze prinasi?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *