Domů » Bleskovky » HTC vylepšuje marketing, pomoci má tvůrce brandu Galaxy ze Samsungu

HTC vylepšuje marketing, pomoci má tvůrce brandu Galaxy ze Samsungu

Společnost HTC nedávno představila novou vlajkovou loď pro letošní rok, model One (M8), který má tchajwanské značce pomoci dostat se z červených čísel. Samozřejmě jeho prodeje by měla podpořit agresivní marketingová strategie a pro tyto účely si HTC najalo odborníka na slovo vzatého. Ne, nyní není řeč o Robertu Downey Jr. nebo Gary Oldmanovi, ale o člověku, který vymyslel Samsungu brand Galaxy, Paulovi Goldenovi.

  

Paul Golden sloužil společnosti Samsung mezi roky 2008 a 2012, tedy v dobách jejího největšího růstu prodejů chytrých telefonů, které korejskou značku neochvějně vynesly na první místo s téměř třetinovým celosvětovým podílem prodaných smartphonů. Svůj velký podíl na tom má úspěšná provokativní kampaň Next Big Thing, utahující si z fanoušků značky Apple v roce 2011.

NextBigThing 60 Final

Paul Golden má stát v následujících několika týdnech konzultantem a poradcem předsedkyně HTC Cher Wong, smlouva je prozatím uzavřena na období trvající tři měsíce. Jsme zvědaví, zdali se za tuto dobu Goldenovi podaří nastartovat vyšší prodeje mobilních telefonů tchajwanského výrobce a jaký styl kampaně pro tyto účely zvolí. Co přijde po „Ask The Internet“ a „Here’s to Change“?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  No předně, GALAXY přinášelo spolu s marketingem taky něco navíc. Co přináší HTC navíc? Zatím vždycky jen spoustu keců, ale od doby Sense nic (Beats? Ultrapixely? ha-ha-ha)

  • Morize (neregistrovaný)

   A co bylo to navíc? Alespoň několik příkladů, prosím :-)

  • Knoxx (neregistrovaný)

   No přeci software balast na 30 dni.. Je ale pravda, že telefon je tak dobrý jako jeho nejslabší část a htc vždy mělo nějakou blbost kterou ten telefon pro mnoho lidí zabilo. Samsung tímhle navenek moc netrpí dělá celkem vyvážené telefony..

  • Martin (neregistrovaný)

   Ale člověk požaduje funkční telefon ne na půl roku

  • Řada Galaxy měla navíc třeba výměnitelný akumulátor (pro běžného smrtelníka), slot na paměťové karty, výkonější hw (fotoaparát, cpu, gpu), atd..

  • Výkonější na papíře, používání tristní.

  • Tony (neregistrovaný)

   HTC vôbec vtedy nemali vymeniteľné batérie a sloty na sd karty -_-

  • xxx (neregistrovaný)

   Jen tak pro info mám SGS2 asi tak 2 a půl roku a vůbec si na ní nemůžu stěžovat… Je to velmi povedený mobil a ten kdo ho má mi toto tvrzení na 100% potvrdí(a i další řady GALAXY jsou povedené[až na SGS5 ta se jim podle mého až tak nepovedla]což vím od svých známých co tyto mobily vlastní… a já dám raději na názoru lidí než statistik).. Takže než začneš psát, zkontroluj si aspon recenze na nějakém webu nebo eshopu děkuji :)

  • Tony (neregistrovaný)

   Tak logicky si to budú pochvalovať kým im nedáš do rúk niečo lepšie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).