HTC vylepšuje marketing, pomoci má tvůrce brandu Galaxy ze Samsungu

Společnost HTC nedávno představila novou vlajkovou loď pro letošní rok, model One (M8), který má tchajwanské značce pomoci dostat se z červených čísel. Samozřejmě jeho prodeje by měla podpořit agresivní marketingová strategie a pro tyto účely si HTC najalo odborníka na slovo vzatého. Ne, nyní není řeč o Robertu Downey Jr. nebo Gary Oldmanovi, ale o člověku, který vymyslel Samsungu brand Galaxy, Paulovi Goldenovi.

  

Paul Golden sloužil společnosti Samsung mezi roky 2008 a 2012, tedy v dobách jejího největšího růstu prodejů chytrých telefonů, které korejskou značku neochvějně vynesly na první místo s téměř třetinovým celosvětovým podílem prodaných smartphonů. Svůj velký podíl na tom má úspěšná provokativní kampaň Next Big Thing, utahující si z fanoušků značky Apple v roce 2011.

Paul Golden má stát v následujících několika týdnech konzultantem a poradcem předsedkyně HTC Cher Wong, smlouva je prozatím uzavřena na období trvající tři měsíce. Jsme zvědaví, zdali se za tuto dobu Goldenovi podaří nastartovat vyšší prodeje mobilních telefonů tchajwanského výrobce a jaký styl kampaně pro tyto účely zvolí. Co přijde po „Ask The Internet“ a „Here’s to Change“?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  No předně, GALAXY přinášelo spolu s marketingem taky něco navíc. Co přináší HTC navíc? Zatím vždycky jen spoustu keců, ale od doby Sense nic (Beats? Ultrapixely? ha-ha-ha)

  • Morize (neregistrovaný)

   A co bylo to navíc? Alespoň několik příkladů, prosím :-)

  • Knoxx (neregistrovaný)

   No přeci software balast na 30 dni.. Je ale pravda, že telefon je tak dobrý jako jeho nejslabší část a htc vždy mělo nějakou blbost kterou ten telefon pro mnoho lidí zabilo. Samsung tímhle navenek moc netrpí dělá celkem vyvážené telefony..

  • Martin (neregistrovaný)

   Ale člověk požaduje funkční telefon ne na půl roku

  • M.BoBo (neregistrovaný)

   Řada Galaxy měla navíc třeba výměnitelný akumulátor (pro běžného smrtelníka), slot na paměťové karty, výkonější hw (fotoaparát, cpu, gpu), atd..

  • Geary (neregistrovaný)

   Výkonější na papíře, používání tristní.

  • Tony (neregistrovaný)

   HTC vôbec vtedy nemali vymeniteľné batérie a sloty na sd karty -_-

  • xxx (neregistrovaný)

   Jen tak pro info mám SGS2 asi tak 2 a půl roku a vůbec si na ní nemůžu stěžovat… Je to velmi povedený mobil a ten kdo ho má mi toto tvrzení na 100% potvrdí(a i další řady GALAXY jsou povedené[až na SGS5 ta se jim podle mého až tak nepovedla]což vím od svých známých co tyto mobily vlastní… a já dám raději na názoru lidí než statistik).. Takže než začneš psát, zkontroluj si aspon recenze na nějakém webu nebo eshopu děkuji :)

  • Tony (neregistrovaný)

   Tak logicky si to budú pochvalovať kým im nedáš do rúk niečo lepšie.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel