Domů » Bleskovky » HTC v prvním čtvrtletí očekává mírný zisk, Samsung počítá s dalším poklesem příjmů

HTC v prvním čtvrtletí očekává mírný zisk, Samsung počítá s dalším poklesem příjmů

Letošní rok se v minulém týdnu přehoupl do druhého čtvrtletí, tudíž můžeme brzy očekávat finanční výsledky jednotlivých mobilních hráčů za první čtvrtletí. Společnosti HTC a Samsung již v předběžných zprávách odhalily, jaké vysvědčení za vstup do roku 2015 obdrží.

  

HTC podle oficiální zprávy naváže na předchozí čtvrtletí a skončí v mírném zisku, konkrétně 360 milionů tchajwanských dolarů (293,5 milionů korun). Loni v tomto období přitom HTC skončilo v čisté ztrátě 1,9 miliard TWD (1,55 miliard korun). Tržby za první čtvrtletí se budou pohybovat okolo 41,5 miliard TWD (33,8 miliard korun), což je o 8 miliard TWD více než ve stejném období v předchozím roce. Finální čísla za první čtvrtletí zveřejní HTC na začátku příštího měsíce, dnes by měla být představena nová vlajková loď společnosti – HTC One M9+

  

Samsung v předběžné finanční zprávě očekává konsolidovaný zisk na úrovni 5,9 bilionů wonů (136 miliard korun), což je o třetinu méně než ve stejném období v loňském roce. Tržby Samsungu se mají zastavit na úrovni 47 bilionů wonů (1,1 bilionů korun), což je o 12 procent méně než loni. Bohužel prozatím nevíme, jak se na těchto číslech projevují výsledky mobilní divize. Korejský výrobce aktuálně velmi věří své nové vlajkové lodi Galaxy S6 (edge), u níž zaznamenal rekordní předobjednávky, a doufá, že mu pomůže pokles příjmů zastavit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. FFRRTT (neregistrovaný)

    Samsung očekává poklesy příjmů oprávněně…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).