TOPlist

HTC Touch Pro2: Snadná aktivace FM rádia

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Ač se to může zdát na první pohled nepochopitelné, společnost HTC u současného vlajkového modelu Touch Pro2 blokuje FM modul, který je součástí čipové sady od Qualcommu (typ MSM7200A). Rozumné vysvětlení tohoto kroku mi uniká, ale Xda-developers pro nás opět mají řešení. A postup není nikterak složitý a rozhodně tím nepřijdete o záruku, aplikace a potřebné knihovny se instalují přes cab soubor, který si můžete stáhnout z naší Download sekce.

Po nainstalování souboru není potřeba provádět žádný softwarový restart, jednoduše stačí přejít do nabídky Programy, kde naleznete zástupce aplikace FM radio. Před poslechem je samozřejmě nutné připojit dodávaná sluchátka, která fungují jako anténa. Poté už můžete začít vyhledávat vaše oblíbené stanice. Zvuk můžete nechat proudit do sluchátek nebo jej lze přesměrovat do systémového reproduktoru. Vzhledem k tomu, že Touch Pro2 disponuje zatím nejlepší hlasitou reprodukcí, s jakou jsem se u Windows Mobile zařízení setkal, tak je poslech opravdu kvalitní, o tom ale více až v připravované recenzi.

- -

Samotná aplikace pro práci s FM rádiem disponuje pamětí, do které si můžete uložit až 20 oblíbených stanic. Vhod přijde i funkce pro automatické vypnutí rádia po uplynutí nastaveného času (30, 60 a 90 minut), což se hodí třeba v případě, když chcete rádio poslouchat před spaním.

-

Zdroje: PocketNow.com, Windows-phones.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku