HTC se chce dostat ze ztráty. Sníží počty zaměstnanců a optimalizuje portfolio

Ve finančních výsledcích společnosti HTC se letos dalo najít málo pozitivního, tchajwanský výrobce v druhém kvartále skončil v čisté ztrátě 6,4 miliard korun a akcie společnosti od počátku letošního roku klesly o 51 procent. HTC se pochopitelně chce vrátit do černých čísel, podle finančního ředitele společnosti Chialina Changa budou chystaná opatření drastická.

  

Podle jeho slov pro agenturu Reuters dojde ke škrtům ve výdajích, na pracovních místech a rovněž ve smartphonovém portfoliu. HTC se chce soustředit zejména na vlajkové modely, v nichž chce konkurovat Applu a Samsungu. Za drobný úspěch lze považovat prodeje dražších modelů na rozvojových trzích, například v Indii HTC drží 20procentní podíl v segmentu zařízení s cenami od 250 – 400 dolary (6 200 – 9 900 Kč bez DPH). I když v HTC stále věří ve světlejší zítřky, analytici očekávají ztráty peněz a tržního podílu minimálně v následujících čtyřech čtvrtletích. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku