Domů » Bleskovky » HTC se chce dostat ze ztráty. Sníží počty zaměstnanců a optimalizuje portfolio

HTC se chce dostat ze ztráty. Sníží počty zaměstnanců a optimalizuje portfolio

Ve finančních výsledcích společnosti HTC se letos dalo najít málo pozitivního, tchajwanský výrobce v druhém kvartále skončil v čisté ztrátě 6,4 miliard korun a akcie společnosti od počátku letošního roku klesly o 51 procent. HTC se pochopitelně chce vrátit do černých čísel, podle finančního ředitele společnosti Chialina Changa budou chystaná opatření drastická.

  

Podle jeho slov pro agenturu Reuters dojde ke škrtům ve výdajích, na pracovních místech a rovněž ve smartphonovém portfoliu. HTC se chce soustředit zejména na vlajkové modely, v nichž chce konkurovat Applu a Samsungu. Za drobný úspěch lze považovat prodeje dražších modelů na rozvojových trzích, například v Indii HTC drží 20procentní podíl v segmentu zařízení s cenami od 250 – 400 dolary (6 200 – 9 900 Kč bez DPH). I když v HTC stále věří ve světlejší zítřky, analytici očekávají ztráty peněz a tržního podílu minimálně v následujících čtyřech čtvrtletích. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Jeza (neregistrovaný)

  A co takhle slevit smart jak to udělal Samsung?

 2. Jak sa HTC pred rokom dušovalo ze znizi celoplosne ceny svojich mobilov. A nic.

 3. Petr B. (neregistrovaný)

  HTC se chce soustředit pouze na vlajkové modely? To to můžou rovnou zavřít. Jejich „top“ modely za 20k a výš nikdo kupovat nebude. Ať se zaměří na střední třídu. Viděl bych to na telefon s úhlopříčkou kolem 4,5″ se slušným procesorem, ram 2GB, paměť 16GB, baterie cca 2500mAh a cena do 8k. Myslím, že tím by se jim zvýšily tržby a ne nějakými pádly za 20k. Toť můj názor.

  • Chtel jsem napsat neco podobneho, ale uz jste to udelal za mne :)

   +1

  • Mrazik (neregistrovaný)

   Tam nemas sanci kvuli levne číně….

  • maser (neregistrovaný)

   I levné číně se dá konkurovat, např. příkladnou sw odladěností a podporou…

 4. HTC bych moc nehanil… Měl jsem od nich několik, tehdy špičkových a revolučních mobilů.

  Bylo to HTC, které služně rozhýbalo Windows mobile. Já měl Rose, Diamomd 1 (to byl první použitelný dotykáč s windows), Diamond 2.

  Co se týče špičkového mobilu….. proč má platit špička=5″ a vic? Na trhu není a nevím o tom, že by měl být špičkově vybavený mobil s 4,5″. Tady je díra na trhu. Dnes je aktuálně jediný hiend mobil L930, a jeho nástupce bude ještě větší. Toť vše.

  • Martin Alexandr

   Jo touch Diamond mam do dnes a funguje :D a mas pravdu s tim ze chyby vybaveny mobil od 4-4,5″

 5. Je to stejné jako u apple a za komančů. Ber co je (když tedy něco je) a nebo nic.

 6. Ondra (neregistrovaný)

  HTC, Sony, LG…bohužel myslím, že finanční krize je na jejich výrobcích znát, ať už co se týče softwaru, kvality hardwaru nebo odvahy přijít se skutečně novým telefonem.

  Dnes bych si z dražších kousků koupil jen Apple, Samsung, Nexus nebo Huawei. Jsou nahoře, můžou si dovolit kvalitní komponenty, updaty, servis…

  • kjkszpj (neregistrovaný)

   ,,Dnes bych si z dražších kousků koupil jen Apple, Samsung, Nexus nebo Huawei. Jsou nahoře, můžou si dovolit kvalitní komponenty, updaty, servis…“

   Tohto by som sa az tak nedrzal, lebo to, ze si kvatilne komponenty mozu dovolit este neznamena, ze ich aj vzdy pouzivaju…

  • Ascesion (neregistrovaný)

   [odkaz]

 7. Podle mě autor ten článek popletl. Třeba na Engadget se píše přesný opak, a sice, že HTC ztrácí v segmentu stylových telefonů, a tak se chce soustředit na střední třídu, a tedy na zařízení od 300 – 500 USD, což tedy vyznívá dost jinak, než tento článek ;-)

 8. HTC se pomalu pripravuje na odkoupeni Asusem, zatim to neni oficialni, ale je to jiste. Takze asi tak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).