Domů » Bleskovky » HTC opustil spoluzakladatel a bývalý šéf Peter Chou

HTC opustil spoluzakladatel a bývalý šéf Peter Chou

HTC po 18 letech služeb opustil bývalý ředitel a jeden z jejich zakladatelů Peter Chou. Tchajwanská společnost byla založena roku 1997, Chou jí pak šéfoval mezi lety 2004 až 2015, tedy v době její největší slávy i následného pádu do červených čísel.

peter chou

Místo po něm loni v březnu přezvala spoluzakladatelka a bývalá předsedkyně společnosti Cher Wang, Chou dostal místo vedoucího laboratoře pro vývoj a inovaci nových produktů. Z této pozice však ještě v září 2015 odešel do společnosti Digital Domain, jimž se stal předsedou. Digital Domain má na starosti tvorbu vizuálních efektů pro filmy jako Iron Man, Transformers či Titanic, chvíli se tak spekulovalo, zda za tímto spojením nestojí tvorba virtuálního obsahu pro soupravu HTC Vive. Nyní však bylo potvrzeno, že loni v září byl pracovní vztah Petera Chou a HTC nadobro ukončen. Bývalý ředitel od HTC dostal nabídku stát se čestným poradcem, avšak není jisté, zda tuto nabídku přijal.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).