Domů » Bleskovky » HTC One ME oficiálně: Plastová vlajková loď s Quad HD displejem a osmijádrem Helio X10 od MediaTeku

HTC One ME oficiálně: Plastová vlajková loď s Quad HD displejem a osmijádrem Helio X10 od MediaTeku

HTC se v letošním roce výrazně soustředí na čínský trh, a zatímco u nás prodává pouze globální vlajkovou loď HTC One M9 (recenze), čínští uživatelé mají možnost zakoupit si HTC One M9+ s Quad HD displejem a čtečkou otisků prstů, či tabletofon HTC One E9+. Dnes k této dvojici přibývá model HTC One ME, což je v podstatě polykarbonátová varianta One M9+, kovový je pouze rámeček po obvodu telefonu.

  

HTC One ME nabízí ten samý 5,2″ Quad HD displej (1 440 × 2 560 pixelů, jemnost 565 ppi), i stejné kombinaci fotoaparátů – 20Mpx na zadní straně a ultrapixelovou kamerku s rozlišením 4 Mpx vepředu. Na čelní straně pochopitelně nechybí dvojice reproduktorů BoomSound, ten spodní je navíc přepůlený čtečkou otisků prstů.

  

Novinkou je použitý čipset MediaTek Helio X10 představený letos v březnu. Nabízí dech beroucí výkon, který zajišťuje osm jader Cortex-A53 s taktem 2,2 GHz, procesoru jsou k ruce 3 GB operační paměti. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB je možné rozšířit ji paměťovou kartou. Telefonu nechybí podpora dual SIM a LTE, ta se ale patrně omezí pouze pro použití na čínském trhu. O zásobu energie se stará 2 840mAh baterie, operačním systémem je Android 5.0 s nadstavbou Sense 7.

  

HTC One ME bude nabízen v růžově zlaté, bílé a šedé barvě, dostupný ale bude zřejmě pouze na čínském trhu. Cenu zatím výrobce neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jochen (neregistrovaný)

    Tahle konfigurace odpovídá 10 000 v CZ distribuci. Za takových podmínek do něj půjdu. Takže jsem zvědavej, jakou palbou to HTC zase zabije.

  2. Kde nechal ten dizajner oci? Ta predna stran polo Samsung polo htc s niecim este inym. Och

  3. A porad musi na displej doku cpat napis HTC.Kdyby tam nebyl, hned je displej vyuzit jeste lepe.To jsem zvedavy kolik zase za tuto „slepenici“ bude HTC chtit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).