Sledujte nás na YouTube

HTC One ME oficiálně: Plastová vlajková loď s Quad HD displejem a osmijádrem Helio X10 od MediaTeku

HTC se v letošním roce výrazně soustředí na čínský trh, a zatímco u nás prodává pouze globální vlajkovou loď HTC One M9 (recenze), čínští uživatelé mají možnost zakoupit si HTC One M9+ s Quad HD displejem a čtečkou otisků prstů, či tabletofon HTC One E9+. Dnes k této dvojici přibývá model HTC One ME, což je v podstatě polykarbonátová varianta One M9+, kovový je pouze rámeček po obvodu telefonu.

  

HTC One ME nabízí ten samý 5,2″ Quad HD displej (1 440 × 2 560 pixelů, jemnost 565 ppi), i stejné kombinaci fotoaparátů – 20Mpx na zadní straně a ultrapixelovou kamerku s rozlišením 4 Mpx vepředu. Na čelní straně pochopitelně nechybí dvojice reproduktorů BoomSound, ten spodní je navíc přepůlený čtečkou otisků prstů.

  

Novinkou je použitý čipset MediaTek Helio X10 představený letos v březnu. Nabízí dech beroucí výkon, který zajišťuje osm jader Cortex-A53 s taktem 2,2 GHz, procesoru jsou k ruce 3 GB operační paměti. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB je možné rozšířit ji paměťovou kartou. Telefonu nechybí podpora dual SIM a LTE, ta se ale patrně omezí pouze pro použití na čínském trhu. O zásobu energie se stará 2 840mAh baterie, operačním systémem je Android 5.0 s nadstavbou Sense 7.

  

HTC One ME bude nabízen v růžově zlaté, bílé a šedé barvě, dostupný ale bude zřejmě pouze na čínském trhu. Cenu zatím výrobce neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Jochen (neregistrovaný)

    Tahle konfigurace odpovídá 10 000 v CZ distribuci. Za takových podmínek do něj půjdu. Takže jsem zvědavej, jakou palbou to HTC zase zabije.

  2. TomasSX1 (neregistrovaný)

    Kde nechal ten dizajner oci? Ta predna stran polo Samsung polo htc s niecim este inym. Och

  3. htcjirka (neregistrovaný)

    A porad musi na displej doku cpat napis HTC.Kdyby tam nebyl, hned je displej vyuzit jeste lepe.To jsem zvedavy kolik zase za tuto “slepenici” bude HTC chtit.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *