Domů » Bleskovky » Dobrá zpráva pro fotografy: HTC One M9 umí nově fotit také do formátu RAW

Dobrá zpráva pro fotografy: HTC One M9 umí nově fotit také do formátu RAW

I když HTC u letošní vlajkové lodě One M9 vyměnilo loňský ultrapixelový pokus za klasický fotoaparát s jednou čočkou, výsledné fotografie nás při testu nijak neoslnily. Leccos se dá naštěstí dohnat v následných úpravách pořízených snímků, a aby bylo možné před úpravou získat zdrojová data v maximální možné kvalitě, přináší HTC aktualizaci aplikace Fotoaparát s novou možností ukládat fotografie do formátu DNG (RAW). 

  

Schopnosti nové aplikace fotoaparátu například otestoval server Anandtech a rovnou přinesl srovnání se Samsungem Galaxy S6, iPhonem 6 Plus a Xiaomi Mi Note. Snímky z HTC One M9 pořízené v RAW byly výrazně lepší než jejich JPEG protějšky, stále však ve většině případů nedokázaly srovnat krok s konkurencí. Na vině je s největší pravděpodobností chybějící optická stabilizace obrazu, která by vlajkové lodi HTC určitě neublížila. Velikost nekomprimovaných obrázku v RAW může činit až 40 MB, na snímky z testu se můžete podívat na těchto stránkách, Aktualizaci aplikace HTC Fotoaparát si můžete stáhnout prostřednictvím následujícího odkazu.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. dragonerix (neregistrovaný)

  Pro autora: Oprav si nadpis, máš tam 2x umí

 2. SYPAC (neregistrovaný)

  muzemi nekdo doprdele fix uz rict kde a kdy budou nove mototrolly?

  lejnovo na to pekne sere…

 3. Fore (neregistrovaný)

  Takže mizerný foťák fotí stále oproti konkurenci mizerně. Kolik fotografů si asi M9 kvůli focení pořídilo? Nejspíš žádný, takže je to vlastně jedno :D

  • Tak jako to, že M9 fotí nic moc, to víme, ale kdo si pořizuje telefon kvuli fotografování, tak to asi není moc fotograf. :-D Spíš nadšenec, či jen člověk, co má rád kvalitní foto. Pokud se teda bavíme fotograf=profesionál, ne selfíčkář. Lumia 1020 je v tomhle sice super, ale zrcadlo je pořád zrcadlo (myšleno -vka)

 4. dudkod (neregistrovaný)

  moja rok a pol staručká lumia 1020 to dokaže a kvalitnejsie

 5. knizmi (neregistrovaný)

  > vyměnilo loňský ultrapixelový pokus za klasický fotoaparát s jednou čočkou

  Fakt má objektiv v tom foťáku jen jednu čočku? To by byl dost unikát. Mají zakřivený senzor?

  Nebo si jen autor zprávičky plete pojem čočka a objektiv?

 6. loko (neregistrovaný)

  zajímavé, jen se dostala na povrch zpráva, že G4 bude fotit do RAWu, tak ho HTC zavede taky, a Sony o tom podle nedávných článků „vážně uvažuje“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).