Domů » Bleskovky » HTC One (M9) má dorazit v březnu se Snapdragonem 810 pod kapotou

HTC One (M9) má dorazit v březnu se Snapdragonem 810 pod kapotou

Na Twitterovém účtu @upleaks, jehož zakladatel stojí již za několika úniky týkajícími se HTC, se objevily údajné specifikace chystané vlajkové lodi HTC One (M9) s kódovým označením Hima. Novinka bude ve svých útrobách ukrývat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 se čtyřmi jádry na frekvenci 2,0 GHz a čtyřmi tikajícími na 1,5 GHz. 64bitovému čipu budou sekundovat 3 GB operační paměti. Dle dostupných informací se HTC nepodrobí trendu zvětšování obrazovek a zůstane u osvědčené úhlopříčky pět palců kombinované s rozlišením 1080 x 1920 px.

 

Radikální změny se naopak odehrají v oblasti fotoaparátu, kde výrobce opustí technologii Ultrapixelů a místo nich nastoupí běžný 20,7Mpx snímač. Své někdejší chloubí se však nevzdá úplně, rozlišení 4 Mpx s využitím Ultrapixelů totiž možná nabídne přední kamerka, u níž se však spekuluje také o běžných 13 Megapixelech. Energii bude náročné sestavě dodávat baterie o kapacitě 2840 mAh a zázraky v otázce výdrže tak nelze očekávat. Operačním systémem bude Android 5.0 Lollipop doplněný o nadstavbu Sense 7.0. Jaké změny přinese, to zatím říci nedokážeme. 

- -
Předchůdci v podobě HTC One M7 (vlevo) a M8 (vpravo)

HTC One (M9) má být údajně představeno v březnu 2015, avšak na veletrhu MWC tchajwanský výrobce odhalí jen několik zařízení řady Desire a pro svou vlajkovou loď přichystá samostatnou konferenci. Očekává se také příchod dostupnější verze se dvěma sloty na SIM kartu, jež bude určena výhradně pro čínský trh. Nutno podotknout, že výše uvedené informace se nakonec nemusí ukázat jako pravdivé, pocházejí ovšem od zdroje, který svou důvěryhodnost v minulosti prokázal již několikrát. Uvidíme, jestli se mu úspěch povede zopakovat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. OV (neregistrovaný)

    Kódové označení je HTC Hima, M9 nebude, viz Upleaks, který se to snaží vysvětlovat všem pořád dokola…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).