Domů » Bleskovky » HTC One (M8) Prime s QHD displejem: Na Tchajwanu chystají odpověď na Galaxy S5 Prime

HTC One (M8) Prime s QHD displejem: Na Tchajwanu chystají odpověď na Galaxy S5 Prime

Také jste si ještě nedávno mysleli, že Samsung Galaxy S5 (recenze) a HTC One (recenze) jsou vlajkové lodě svých výrobců pro letošní rok? Tyto modely jsou zřejmě jen špičky pro první „pololetí“, v druhé polovině letošního roku mají přijít jejich mini verze a také mnohem nabušenější prémiové varianty. Galaxy S5 Prime má údajně přijít v červnu, HTC již údajně chystá odpověď.

 

Server htcsoku.info přišel nejen s jeho názvem, který má být podle uniklého kódu v terminálu M8_Prime, ale rovněž i s jeho specifikacemi. Ty mají být zcela odproštěny od jakýchkoliv kompromisů, displej má mít velikost 5,5 palce a rozlišení QHD (1440 × 2560 pixelů), výkon dodá procesor Qualcomm Snapdragon 805, podpořený 3 GB RAM. Základní vnitřní úložiště má mít kapacitu 16 GB, fofoaparát má mít nadále dvě čočky, jejich rozlišení má však narůst na 18 Mpx, respektive 5 Mpx. Přestavení údajně proběhne v září letošního roku.

 

Je možné, že „neprémiové“ verze letošních vlajkových lodí obou výrobců byly představeny jen pro vyplnění první poloviny letošního roku s tím, že teprve rozběhnutí výroby čipu Snapdragon 805 má přinést do světa mobilních technologií svěží vítr. Otázkou je, za jaké peníze se HTC One Prime respektive HTC Galaxy S5 Prime budou prodávat, rozhodně můžeme očekávat prémiovou cenu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Žádně kompromisy prý :D A co těch trapných a absolutně nedostačujících 16GB paměti??? Bavíme se tu o telefonu za 3500 nebo o budoucí vlajkový lodi za 18K+… to je k pláči tohle už, jestli je to pravda… zvlášť v kombinaci s KitKAtem, kterej dementně omezuje a zakazuje aplikacim práci na SD kartě, která se dá nově použít prakticky jen na ukládání filmů a hudby… všiváci

  2. Knoxx (neregistrovaný)

    Takže Samsung,LG a HTC vydali prakticky stejné modely jako vloni za novou cenu a teď chystají vlastně konečně důstojné nástupce, ale za vyšší cenu hezký. Jsem zvědavej jakou tomu napálej cenu a vyargumentujou si to, že je to vlastně „prémiový model“ normální verze..

    • Ad cena, zajímalo by mě, za kolik byly představeny vlajkové lodě vloni a letos v babkách nebo éčkách, kačky jsou irelevantní (po intervenci).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).