Domů » Bleskovky » HTC One (M8) má nejrychlejší reakci displeje ze všech současných smartphonů

HTC One (M8) má nejrychlejší reakci displeje ze všech současných smartphonů

Ať už máte ve svém telefonu sebelepší hardware, který zajistí plynulý pohyb ať už v operačním systému nebo při hraní her, vždy jste limitování rychlostí reakce displeje vašeho zařízení. Dobrým příkladem je například hra Fruit Ninja, i když pohybujete prstem seberychleji, váš nůž je vždy o malý kousek pozadu za vaším dotykem. Ostatně názorná ukázka je k vidění na následujícím videu od Microsoft Research.

Applied Sciences Group: High Performance Touch

Latence je počítána v milisekundách, přičemž nižší hodnota je pochopitelně lepší. Microsoft Research doporučuje hodnoty pod 20 ms, málokteré dnešní zařízení je však schopné dostat se pod 70 ms. Dosud v této disciplíně vévodil tabletofon Samsung Galaxy Note 3 s latencí 67 ms, za ním následovaly přístroje značky Apple (75 ms), proto se mohlo subjektivně zdát, že softwarová klávesnice v iPhonech je rychlejší než klávesnice na ostatních zařízeních. Na následujícím obrázku se můžete podívat na jeden ze starších grafů, který znázorňuje, jak rychle reagují displeje ostatních smartphonů. Těm ale nyní vypálil rybník nový HTC One (M8).

 

Podle testů francouzského blogu Lesnumeriques.fr činí latence displeje HTC One (M8) pouhých 46 ms, čímž odsouvá Note 3 na druhé místo s poměrně přesvědčivým odstupem. Uvidíme, jak s tímto grafem zahýbou letošní nová zařízení, zejména Samsung Galaxy S5 nebo Sony Xperia Z2, neboť jejich přechůdci si nevedli v testech vůbec špatně a umístili se hned za modely značky Apple. Než se dozvíme, jakých výsledků tyto novinky dosahují, musíme se spokojit s tím, že si Fruit Ninja zahrajete nejpřesněji na novém HTC One.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. standa (neregistrovaný)

    Osobně si myslím, že jde o zanedbatelné rozdíly, pokud se nebavíme o low-end telefonech.

    Další věc je rychlost reakce versus rychlost překreslování obrazu.

    To jsou všechno ale řádově menší rozdíly, než ty co jsou způsobené blbě odladěným systémem s nástavbou výrobce. Takže je sice fajn, že je třeba Note v čele když je obdařen Touchwizem

  2. Zvláštne, Xperia Z sa mi zda odosť pomalšia ako Galaxy S4 aj Lumia 920, pritom v tejto štatistike je lepšia…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).