HTC Network plugin: Snadné sdílení souborů ve Windows Mobile

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC Network Folder pluginAčkoliv podpora pro sdílení souborů (SMB) je ve Windows Mobile integrovaná, není vyřešena úplně štastně. Na jiný počítač se dostanete pouze tak, že napíšete \\\\název počítače do adresy v Internet Exploreru. O nějakém procházení sítě si nechte zdát. Navíc soubor nelze vzdáleně otevřít. Musíte si ho nejdříve stáhnout. Naštěstí společnost HTC nabízí ulitu, která namapuje sdílené disky přímo do vašeho kapesního počítače. V praxi tak můžete snadno otevírat soubor na jiném počítači v libovolné aplikaci. Smysl to má například, pokud jste připojeni s počítačem přes Wi-Fi.

Jediné co musíte udělat je naistalovat si Network Folder Plugin a namapovat adresáře, ke kterým budete chtít přistupovat. Následně se adresář objeví ve složce \\Network. Pak můžete snadno sledovat třeba seriál ve svém zařízení z počítače, aniž byste museli cokoliv předem stahovat. To se hodí třeba při sledování filmů před spaním nebo v případě potřeby rychlého přístupu k souborům v počítači.

-

Network Folder plugin pro Pocket PC s Windows Mobile 5.0 a 6/6.1 můžete stahovat z naší Download sekce, program je freeware.

Článek převzat z autorova blogu na adrese Techi.name.

Autor článku techi
techi

Kapitoly článku