Domů » Bleskovky » HTC neskládá zbraně: Chystá tři smartphony řady Ocean s originálním ovládáním

HTC neskládá zbraně: Chystá tři smartphony řady Ocean s originálním ovládáním

Hospodářské výsledky HTC z posledních kvartálů příliš slavně nevypadají, společnost však ve světě smartphonů zbraně neskládá a připravuje nová a nová zařízení. Už příští týden budou odhaleny nové smartphony Google Pixel a Pixel XL z dílny HTC, tchajwanský výrobce navíc chystá i novou řadu smartphonů s kódovým označením Ocean. Její postupné odhalování mají na starosti @evleaks a @LlabTooFeR.

První jmenovaný zveřejnil uniklé konceptuální video, které znázorňuje nové způsoby ovládání zařízení řady Ocean. Kromě dotykového displeje by měly k ovládání sloužit samotné strany telefonu citlivé na dotyk. Tato technologie by mohla dát sbohem klasickým hardwarovým tlačítkům, ovládání by obstarávaly senzory, které by chápaly nejen stisk, ale i gesta tažení prstu po straně (například pro změnu hlasitosti). Poloha ovládacích prvků se má měnit podle potřeb konkrétních aplikací, či samotného prostředí telefonu.

Podle @LlabTooFeR má řada Ocean obsahovat celkem tři modely – Master, Note a Smart. Hardwarová výbava připravovaných „Oceánů“ je zatím neznámá, může se jednat o vlajkové modely příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments