Domů » Bleskovky » HTC neskládá zbraně: Chystá tři smartphony řady Ocean s originálním ovládáním

HTC neskládá zbraně: Chystá tři smartphony řady Ocean s originálním ovládáním

Hospodářské výsledky HTC z posledních kvartálů příliš slavně nevypadají, společnost však ve světě smartphonů zbraně neskládá a připravuje nová a nová zařízení. Už příští týden budou odhaleny nové smartphony Google Pixel a Pixel XL z dílny HTC, tchajwanský výrobce navíc chystá i novou řadu smartphonů s kódovým označením Ocean. Její postupné odhalování mají na starosti @evleaks a @LlabTooFeR.

První jmenovaný zveřejnil uniklé konceptuální video, které znázorňuje nové způsoby ovládání zařízení řady Ocean. Kromě dotykového displeje by měly k ovládání sloužit samotné strany telefonu citlivé na dotyk. Tato technologie by mohla dát sbohem klasickým hardwarovým tlačítkům, ovládání by obstarávaly senzory, které by chápaly nejen stisk, ale i gesta tažení prstu po straně (například pro změnu hlasitosti). Poloha ovládacích prvků se má měnit podle potřeb konkrétních aplikací, či samotného prostředí telefonu.

Podle @LlabTooFeR má řada Ocean obsahovat celkem tři modely – Master, Note a Smart. Hardwarová výbava připravovaných „Oceánů“ je zatím neznámá, může se jednat o vlajkové modely příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. DeX.DC (neregistrovaný)

  NOTE 7 by mel byt oficialne stazen z prodeje

 2. Tak tohle se mi moc líbí, jen cena zas bude přepálená jak má HTC ve zvyku. Ale i tak bych se k němu zas rád vrátil ……

 3. Martin Alexandr

  Opravdu pěkné :) za tohle HTC palec nahoru snad to nezabijou cenou

 4. Martin (neregistrovaný)

  HTC Ocean NOTE? že by konečně konkurent pro Note Sérii od Samsungu.
  Ještě LG by konečně mohli používat Stylus, když už si dělali patent na G-Pen, G-Pencil…

 5. No po Nokii to bude další ZASLOUŽENÝ krach velké firmy :-) Jen více takových… ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).