Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » HTC kvůli snížení nákladů outsourcuje výrobu levnějších modelů

HTC kvůli snížení nákladů outsourcuje výrobu levnějších modelů

Tchajwanská společnost HTC má pochopitelný zájem o návrat finančních výsledků do černých čísel, k čemuž ji mají pomoci dvě cesty – přesvědčit zákazníky, aby kupovali její výrobky a zárověň ořezat nezbytné náklady. První jmenovaný krok má podpořit marketingová kampaň pod vedením Paula Goldena, tvůrce brandu Galaxy pro Samsunug, druhý krok má mimo jiné spočívat v outsourcingu výroby levnějších mobilních zařízení.

 

Podle deníku Wall Stret Journal již byla v tomto čtvrtletí přesunuta výroba tří modelů řady Desire, tu zajišťovala společnost Compal Electronics Inc na Tchajwanu a rovněž čínský výrobce Wingtech Group. Druhý jmenovaný se v minulosti postaral o výrobu některých modelů značky Xiaomi, nyní se chystá na masovou produkci modelu Desire 616. Naopak Desire 816, stejně jako vlajková loď HTC One (M8) mají být stále vyráběny přímo v továrnách HTC.

 

Nejlevnější zařízení od HTC se svojí cenou začínají na 230 USD (asi 4 600 Kč bez DPH), společnost si od tohoto kroku slibuje snížení ceny až na 150 – 200 USD (asi 3 000 až 4 000 Kč bez DPH). Teprve budoucnost napoví, jaké toto rozhodnutí přinese ovoce a zdali díky levnějším zařízením dokáže HTC urvat alespoň část koláče, který již více než z jedné třetiny patří korejskému Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. uni (neregistrovaný)

  MTK v Samsungu, Cortex v Snapdragonech, teď toto, člověk aby se měl více a více na pozoru, hmm.

  • Velda (neregistrovaný)

   Qualcomm v levnějších verzích vždy používal ARM design a až ve dražších variantách lepší design.

 2. Martin II (neregistrovaný)

  Tomu sa hovori ironia. HTC bola firma co otsourcovala vyrobu mobilnych telefonov pre ine firmy. Az neskor prisla s mobilmi pod svojou znackou a teraz… Svet sa meni…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel