Domů » Bleskovky » HTC Hima: AnTuTu potvrzuje parametry chystané vlajkové lodi

HTC Hima: AnTuTu potvrzuje parametry chystané vlajkové lodi

O chystané vlajkové lodi HTC pro příští rok jsme psali již několikrát, veškeré informace o modelu s kódovým označením Hima však dosud vycházely ze spekulací, z nichž většinu z nich vypustil na svět leaker @upleaks. Nyní se však tento model objevil přímo v databázi benchmarku AnTuTu.

  

Ten potvrzuje většinu parametrů chystaného telefonu, který bude (jako většina vlajkových lodí příštího roku) pohánět čip Qualcomm Snapdragon 810, k ruce mu budou 3 GB operační paměti. Potvrzuje se také úhlopříčka displeje, HTC si zachová svůj letošní standard – Full HD na pěti palcích. Hlavní fotoaparát má disponovat rozlišením 20,7 megapixelů, překvapením však bude čelní kamerka, která bude patrně vycházet z modelu Desire Eye a nabídne nadstandardních 13 megapixelů pro selfies.

  

Operačním systémem má být Android ve verzi 5.0.1 Lollipop, spekuluje se i o verzi se systémem Windows. Na internetu se také objevil první render chystané novinky, tvar telefonu z něj však není patrný. HTC dnes potvrdilo, že v rámci veletrhu CES chystá a 5. ledna tiskovou konferenci, Neočekáváme však, že na ní model Hima představí, spíše se bude jednat o méně vybavené smartphony, na něž tchajwanský výrobce hodlá více zaměřit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  Na 1080p to bude hodně rychlá raketa s takový HW.

 2. Myslím, že pro většinu smartmaniaků to bude spíše HTC Hrma.

  (Nic proti šéfredaktorovi, jenom mi to nedalo :-) )

 3. chroust (neregistrovaný)

  Docela se na nej tesim, M8 jsem preskocil, pac proti memu M7 nebyl duvod k upgradu. Tak snad to bude pecka!

 4. Tomas (neregistrovaný)

  …snad udelaji i zvětsenou variantu max jam melo M7

 5. jsem rád že nezvětšovaly rozlišení a výměna Ultrapixelů za 20mpx je taky dobrý nápad, ale budou zase dvě čočky fooaparátu jedna 20 a druhá 13?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).