TOPlist

HTC HD2 oficiálně představen! 1 GHz procesor, 448 MB RAM, digitální kompas…

 HTC Leo neboli HD2 se konečně dočkal oficiálního představení, které s sebou přineslo řadu nových informací. Pro potřeby operačního systému a aplikací bude připraveno neskutečných 448 MB RAM. Výrobce potvrdil i přítomnost digitálního kompasu, FM rádia a kapacitního displeje; TouchFLO 3D rozhraní se po vzoru Androidu přejmenovalo na HTC Sense.

Dnešní den je na poli Windows Mobile opravdu živo. Po oficiální premiéře nových Windows Mobile 6.5 společnost HTC konečně představila dlouho očekávaný HTC HD2. Je zajímavé, že z názvu vypadlo označení Touch, které se u starších zařízení v uplynulých letech používalo. Telefon dostal do vínku velmi rychlý 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon, který už snad nebude mít problémy s přehráváním videa ve vysoké kvalitě a akcelerací grafiky. Oproti předprodukční verzi má ta finální úžasných 448 MB RAM, což je neskutečně mnoho. Těm sekunduje 512 MB ROM a chybět nesmí ani slot na paměťové karty microSDHC.

Kapacitní displej nabídne velkou úhlopříčku 4,3″ a jemné WVGA rozlišení (480×800 px). Pro pořizování fotografií a záznam videa je připravený 5 MPx fotoaparát s autofocusem a dvojicí přisvětlovacích LED diod. Přítomnost bezdrátových modulů Wi-Fi a Bluetooth 2.1 je u zařízení této třídy samozřejmostí. V systému je také připravena utilita Wi-Fi Router, která vám umožní sdílet internetové připojení přes Wi-Fi. Bluetooth podporuje protokoly A2DP, AVRCP, EDR a spoustu dalších (detaily v technické specifikaci níže). Velkým plusem je přítomnost FM rádia, GPS modulu a digitálního kompasu, který oceníte především při geocachingu. Pro připojení nabíječky a synchronizačního kabelu využijete microUSB konektor (USB 2.0), sluchátka osedlají klasický 3,5 mm výstup.

- - -

Li-Ion baterie s kapacitou 1230 mAh slibuje až 380 minut hovoru v GSM/320 minut v UMTS a pohotovostní režim 490 hodin v GSM/390 hodin v UMTS. Výrobce dále uvádí výdrž 8 hodin při přehrávání videa a 12 hodin při poslechu hudby. Z těchto informací se tedy 1 GHz Qualcomm nejeví jako příliš velký žrout energie, a to je jedině dobře. Rozměry telefonu byly známy už dříve (120.5 × 67 × 11 milimetrů) a s odhalením finální specifikace konečně známe i hmotnost, která je 157 gramů včetně baterie. V systému naleznete novou verzi uživatelského rozhraní HTC Sense, které vychází ze starého známého TouchFlo 3D.

- -

- -

Hardwarové parametry
Název: HTC HD2 (HTC Leo)
Operační systém: Windows Mobile 6.5 Professional + prostředí HTC Sense
Displej: kapacitní WVGA (800×480 px), 65 536 barev, úhlopříčka 4,3 palce
Procesor: Qualcomm QSD 8250, 1 GHz
Rozměry: 120,5 x 67 x 11 mm
Hmotnost: 157 gramů včetně baterie
Paměť: 512 MB ROM, 448 MB RAM
Podporované sítě: UMTS/HSPA (900/2100 MHz), GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS a EDGE třídy 12
Datové funkce: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 (A2DP, AVRCP, BIP, BPP, DUN, FTP, GAP, GOEP, HFP, HID, HSP, OPP, PAN, PBAP, SAP, SPP), microUSB (USB 2.0), sdílení internetu přes Wi-Fi (Wi-Fi Router)
GPS: integrovaná, 20 kanálů, AGPS, možnost stažení dat o satelitech z internetu, HTC Footprints
Digitální kompas: ano
Digitální fotoaparát: 5 MPx, autofocus; duální LED blesk
Slot pro pam. karty: microSDHC
Baterie: Li-Ion 1 230 mAh
Doba hovoru: 320 minut v UMTS, 380 minut v GSM
Pohotovostní režim: 390 hodin v UMTS, 490 hodin v GSM
Přehrávání videa: 8 hodin
Přehrávání hudby: 12 hodin
Senzory: světelný senzor, pohybový senzor, proximity senzor
Další informace: podpora multitouch v některých aplikacích výrobce, nikoliv v celém systému, 3,5 mm výstup na sluchátka, uživatelské prostředí HTC Sense, Twitter, Facebook, Opera Mobile

- -

HTC HD2 bude v České republice dostupný začátkem listopadu a doporučená koncová cena včetně DPH je 14 999,- Kč, předobjednat si jej můžete třeba u Sunnysoftu. K dispozici bude také doplňová navigační sada do auta, kterou si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích. Součástí této sady bude kromě samotného držáku s microUSB konektorem také speciální zadní kryt baterie.

Tip: Přečtěte si mé první dojmy z předprodukční verze HTC HD2. V naší galerii si můžete fotografie tohoto zařízení prohlédnout pěkně pohromadě.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku