Domů » Bleskovky » Nesmrtelné HTC HD2 dostává (neoficiálně) Android 6.0 Marshmallow

Nesmrtelné HTC HD2 dostává (neoficiálně) Android 6.0 Marshmallow

Který smartphone se může pyšnit nejširší „podporou“ operačních systémů vůbec? Díky nespící komunitě XDA fóra jednoznačně legendární HTC HD2 z roku 2009. Ten za svoji šestiletou existenci dokázal provozovat nespočet systémů a jejich verzí, a to i přesto, že jeho konfigurace s jednojádrovým 1GHz procesorem a 448 MB RAM již notně zaostává. O to větší výzvou však je zkoušet na něm stále nové a nové systémy. Posledním úspěšným pokusem je spuštění letošního Androidu 6.0 Marsmallow.

 

Zatím je předčasné jásat, jedná se o zcela první portaci založenou na CyanogenModu 13, která má spoustu chyb a nedodělků – nefunguje spolupráce se SIM kartou, Bluetooth, konektivita přes USB a ani fotoaparát nepracuje zcela korektně. Nepochybujeme však, že tato první vlaštovka doletí až do cíle a HTC HD2 se bude moci pomalu připravovat na příchod Androidu N.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments