Domů » Bleskovky » HTC Desire 620: Pět palců, dva sloty na SIM a možnost volby mezi Snapdragonem a MediaTekem

HTC Desire 620: Pět palců, dva sloty na SIM a možnost volby mezi Snapdragonem a MediaTekem

Tchajwanské HTC dnes představilo kousek své modelové řady Desire, jmenuje se Desire 620 a jedná se o klasického zástupce střední třídy. Zajímavé je, že jej výrobce bude nabízet ve dvou verzích, které se budou lišit typem procesoru. Model Desire 620 nabídne 64bitový Snapdragon 410, zatímco Desire 620G bude pohánět MediaTek (MT6592). Podporu LTE však najdeme pouze u verze se Snapdragonem.

 

Na první pohled zaujmou mřížky reproduktoru nad a pod displejem a stříbrný lem kolem celé přední strany zařízení. Bohužel se opakuje neduh posledních modelů od HTC, kdy jsou senzorová tlačítka nahrazena softwarovými, ačkoliv prostor pod displejem zůstává nevyužitý (nepočítáme-li logo výrobce). Se spodním reproduktorem má tak telefon dvojitou bradu, která zbytečně ubírá prostor většímu displeji.

    

Ten má úhlopříčku 5 palců a rozlišení 720 × 1 280 pixelů, což znamená jemnost 293 ppi. Operační systém Android doplněný uživatelským prostředím Sense bude mít k dispozici 1 GB RAM. Vnitřní paměť má mít 8 GB, dvojice fotoaparátů má disponovat rozlišením 8, respektive 5 megapixelů. Ten zadní má navíc doplnit přisvětlovací dioda.

 
HTC Sense 6 na Androidu 4.4 

Desire 620 má ve svých útrobách ukrývat baterii o kapacitě 2 100 mAh. Výbavu uzavírají dva sloty na SIM kartu a slot na pam. kartu. U varianty se Snapdragonem bude možné používat až 128GB microSD karty, u verze s MediaTekem pouze 32GB.

 

Desire 620 se začne od 1. prosince prodávat v Thajsku. Snapdragon verze má v přepočtu stát zhruba 4900 Kč, varianta s MediaTekem vyjde zhruba na 3600 Kč. Informace o dostupnosti na evropském trhu zatím nemáme k dispozici.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Mozík (neregistrovaný)

    Za ty prachy v pohodě telefon v obou variantách. Ten s Mediatekem dokonce opravdu výhodný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).