Domů » Bleskovky » Věděli jste, že HTC 10 splňuje odolnost IP53? Co všechno vydrží?

Věděli jste, že HTC 10 splňuje odolnost IP53? Co všechno vydrží?

Společnost HTC včera představila svůj nový vlajkový smartphone, s nímž zanedlouho vyrazí na trh soupeřit se svými hlavními konkurenty. V některých oblastech HTC 10 své soupeře převyšuje, někde zase trochu ztrácí; ve srovnání se Samsungem Galaxy S7 (edge) například postrádá odolnost proti prachu a vodě. Úplně neodolná ale novinka není.

33

HTC deklaruje stupeň krytí IP53, což znamená částečnou odolnost vůči vniknutí prachových částic a pokropení vodou. HTC 10 by mělo vydržet nápor vody dopadající ve svislém směru v rozmezí až 60 stupňů, v úhrnném množství 10 litrů za minutu a tlaku 80-100kN/m2 po dobu nejméně 5 minut. Kromě toho tchajwanský výrobce ve své tiskové zprávě tvrdí, že telefon vystavoval 168 hodinám extrémních teplotních testů s rozsahem od -20° C po 60° C a podstoupil s ním 10 000 pádů, testy odření, koroze i testy prohnutí pod extrémním zatížením.

Při reklamačním řízení byste s touto zkušeností patrně neobstáli, je ale dobré vědět, že HTC 10 by mělo pár pádu či kontakt s několika kapkami vody vydržet bez úhony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments