Domů » Bleskovky » HTC 10 na detailních fotografiích: Odhalují reproduktory BoomSound a rekordní skóre v AnTuTu

HTC 10 na detailních fotografiích: Odhalují reproduktory BoomSound a rekordní skóre v AnTuTu

Společnost HTC představí 12. dubna svůj nový vlajkový smartphone, který bude zachraňovat budoucí čest tchajwanské značky ve světě mobilních telefonů. Telefon s názvem HTC 10 už jsme viděli několikrát, nyní se můžeme podívat na nové snímky v černé a stříbrné barvě.

photos-htc-10-gris-noir-02

Potvrzuje kovové tělo, jehož celistvost na zadní straně narušují dva vodorovné pruhy umožňující průchod signálu bezdrátových sítí. Čočka fotoparátu vystupuje nad tělo, po její pravé straně se nachází dvoudiodový blesk a patrně i laserové ostření.

Čelní stranu tvoří displej, který chrání po stranách zbroušené sklo, pod displejem našlo svoje místo domovské tlačítko vybavené čtečkou otisků prstů. Nad displejem bude umístěn výduch čelního reproduktoru, chybět však nebude ani druhý reproduktor netradičně umístěný na spodní straně telefonu ve společnosti oboustranného USB-C konektoru.

photos-htc-10-gris-noir-05

HTC na Facebooku slibuje nový boom, o němý hodně uslyšíme; můžeme tedy předpokládat, že stereoreproduktory BoomSound chybět nebudou, byť nebudou oba umístěny na čelní straně.

boomsound

Fotografie čelní strany navíc zobrazuje benchmark AnTuTu, v němž HTC 10 získalo 156 tisíc bodů a nechalo za sebou jak Samsung Galaxy S7, tak Xiaomi Mi 5. Zřejmě se však jedná pouze o prototyp a výsledné skóre může být u finálního vzorku jiné.

antutu

HTC 10 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 820 ve spolupráci se 4 GB RAM. Hlavní fotoaparát, který má být podle výrobce velmi přesvědčivý, má fotografovat v maximálním rozlišení 12 ultrapixelů, baterie má dostat kapacitu 3 tisíce mAh.

Na 5,15″ Quad HD displeji má běžet Android 6.0 Marshmallow. Podle nejnovějších spekulací bude prodej HTC 10 zahájen 15. dubna, čili pouze 3 dny po jeho představení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments