Domů » Bleskovky » HTC 10 Lifestyle a LG G5 SE: Vlajkové lodě s lehce ochablými svaly

HTC 10 Lifestyle a LG G5 SE: Vlajkové lodě s lehce ochablými svaly

Dnešní den patřil společnosti HTC a její nové vlajkové lodi 10. Ta nabízí skvělé zpracování a špičkovou výbavu (více informací); tyto parametry však doprovodí cena, která bude na vybraných trzích neakceptovatelná. Byť oficiální českou cenu zatím neznáme, po přepočtu z americké se můžeme „těšit“ na částku atakující (a možná i přesahující) 20 tisíc korun. HTC však má v záloze ještě odlehčenější variantu modelu 10, která bude mít i lehčí cenu.

44

Telefon se jmenuje HTC 10 Lifestyle a od dnešní vlajkové lodě ji na první pohled nerozeznáte – nabídne stejný design, zpracování, displej, fotoaparáty a další viditelné prvky. Výbava se měnila pod kapotou, kde čipset Qualcomm Snapdragon 820 nahradil slabší Snapdragon 652. Paměť RAM poklesla ze 4 na 3 GB a vnitřní úložiště bude mít kapacitu 32 GB; stále však rozšiřitelnou paměťovou kartou. HTC 10 Lifestyle se na český trh zřejmě nedostane, ačkoliv nikdy neříkáme nikdy – pro ty, kdo chtějí špičkově zpracovaný smartphone a dokáží přimhouřit oko nad nižší výkonem, by se mohlo jednat o zajímavou alternativu.

g5

HTC není v nově nastoleném trendu jediné, i LG představilo svoji vlajkovou loď G5 se slabším motorem. Telefon se jmenuje LG G5 SE a vlastně o něm můžeme říci to samé, jako o HTC 10 Lifestyle – procesorem je Snapdragon 652 a operační paměť poklesla na 3 GB. Telefon je jinak stejný a podporuje všechny moduly a příslušenství, které pasují na originální G5.

g5kryt

I LG G5 SE se na náš trh nejspíše nedostane, zatím je určen pouze pro latinskoamerický trh a Čínu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Martin (neregistrovaný)

    Bylo by to fajn kdyby LG G5SE a Lifestyle se u nás prodávali ne každý potřebuje extra výkon. A cena je nižší což je další důvod.

  2. Standa (neregistrovaný)

    Taky si myslím že v první řadě se měli u nás prodávat ty levnější modely. 652 většině lidem stačí. Dneska rozhoduje cena. Podle mě by byli prodeje mnohem vyšší než v případě telefonů za 20 tisíc. To si dovolí mnohem míň lidí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).