TOPlist

HTC 10 evo oficiálně: voděodolný krasavec s loňským procesorem a bez 3,5mm jacku

Společnost HTC dnes znovu představila smartphone Bolt, tentokráte však není určen pouze pro amerického operátora, ale bude se prodávat globálně pod názvem HTC 10 evo.

Acadia

3,5mm jack musel ustoupit voděodolnosti

Kovový telefon těží z povedeného designu HTC 10, avšak díky většímu displeji narostly jeho rozměry na 153,6 × 77,3 × 8,1 mm a hmotnost na 174 gramů. Jinak zde máme stejně elegantní seříznutí hran na zadní straně, stejně tak i pro HTC typické předěly umožňující průchod signálu bezdrátových sítí. Telefon navíc získal odolnost se stupněm krytí IP57, což znamená, že je možné ponořit jej do hloubky 1 metru až po dobu 30 minut.

K této vlastnosti však potřebovala tchajwanská společnost notnou dávku kuráže – ustoupit totiž musel 3,5mm jack na sluchátka. Ta přibalená tak již mají na svém konci koncovku USB-C, přičemž stejný port slouží i pro nabíjení napevno vestavěné 3 200mAh baterie.

htc10evo

Čelní stranu HTC 10 evo vyplňuje 5,5″ Quad HD displej, pod nímž se nachází oválná čtečka otisků prstů. Kamerka nad ním se pyšní rozlišením 8 Mpx, hlavní fotoaparát na zadní straně pak dostal rozlišení 16 Mpx, optickou stabilizaci, fázové ostření, duální LED a optiku se světelností f/2.0. Boom Sound stereoreproduktory bychom na těle zařízení hledali marně, působivý zvuk BoomSound Adaptive Audio má protentokráte vycházet z již zmíněných hi-res sluchátek.

Tip: Kompletní specifikace HTC 10 evo včetně srovnávače parametrů najdete v našem katalogu.

Loňský hardware, letošní systém

Ač název telefonu odkazuje na aktuální vlajkovou loď HTC 10, výkonem bychom tento telefon řadili spíše k vlajkovým smartphonům loňského roku. Pohání jej totiž starší čipset Qualcomm Snapdragon 810 spárovaný se 3 GB operační paměti. Pro potřeby uživatele je zde 32 GB vnitřní paměti s možností jejího rozšíření paměťovou kartou. Telefon není schopen pojmout dvě SIM karty, ale zvládá LTE na všech u nás používaných frekvencích. Zařízení pohání nejnovější Android 7.0 Nougat zabalený do nejnovější verze nadstavby HTC Sense.

HTC 10 evo HTC 10
Displej 5,5″ Quad HD, Gorilla Glass 5 5,2″ Quad HD, Gorilla Glass 3
Čipset Snapdragon 810 Snapdragon 820
RAM 3 GB 4 GB
Vnitřní úložiště 32 GB 32/64 GB
Zadní fotoaparát 16 Mpx, f/2.0, OIS, dual LED 12 Mpx, f/1.8, OIS, dual LED
Přední fotoaparát 8 Mpx 5 Mpx
Odolnost IP 57 IP 53
Stereoreproduktory ne ano
3,5mm jack ne ano
Akumulátor 3 200 mAh 3 000 mAh
Operační systém Android 7.0 Android 6.0.1

Cena a dostupnost

HTC 10 evo bude prvním smartphonem výrobce, který půjde celosvětově do prodeje pouze online skrze stránky HTC.com. V České republice bude smartphone exkluzivně prodávat také Alza.cz za cenu 17 999 Kč včetně DPH. Přesný termín zahájení prodeje zatím neznáme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku