HP Spectre 13 je nejtenčí notebook na světě. Vydrží až 9,5 hodiny

Značka HP představila vůbec nejtenčí 13,3″ notebook na světě s tloušťkou pouhých 10,4 mm a hmotností 1,3 kg. Pro srovnání, 12″ MacBook má tloušťku 13,1 mm a hmotnost 0,9 kg. Výkon dodá procesor Intel Core i5 nebo Core i7 6. generace (podle konfigurace), rozlišení displeje je Full HD a jeho ochranu zajišťuje Gorilla Glass. Kvalitní zvuk mají zajistit reproduktory od Bang & Olufsen.

HP Spectre

Interní PCIe SSD úložiště může mít kapacitu až 512 GB (základní model nabídne 256 GB prostoru), notebook lze vybavit až 8 GB RAM. Zajímavostí je také trojice USB-C konektorů, ze kterých dva podporují rozhraní Thunderbolt. Notebook Spectre je také vůbec prvním modelem od HP s hybridní baterií. Čtyři hranolovité články baterie jsou rozvedeny po celých útrobách zařízení a výrobce slibuje až 9,5 hodiny běžného provozu na jedno nabití. Samozřejmostí je podsvícená klávesnice.

V notebooku najdete předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro. S uvedením do prodeje se počítá v červnu letošního roku, základní cena byla modelu s 256GB úložištěm byla stanovena na 36 990 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  “lze vybavit až 8 GB RAM” Tak jako to s tim můžou jít někam, když dneska už je prakticky 8 giga spodní limit. Design pěknej, ale HP, takže bych do toho stejně nešel. Hlavně že se cena napálí na SSDčku :D

  • Design tvych stranek by to neutahlo. http://johny90.cz/

   • A co v Data 3S? Jeste te nevyhodili, kdyz diskutujes v pracovni dobe? :-)

   • Johny (neregistrovaný)

    Opět, tohle nejsou moje stránky ty detektive :D Zato tvoje zkušenosti a operační systemy, to je darda :D
    http://i.imgur.com/UGEbrbj.png

    Ale zkoušíš to pěkně :D V tvůj neprospěch furt hovoří to, že tam asi nebudu jako Johny :D Že lidi co nejsou úplně debilní nefungují v profesní sféře pod svými přezdívkami a zdrobnělinami jména. Na druhou stranu je pravda, že mi spoustu lidí a zákazníků jako Johnyho znají, především z různých párty a rautů ;-) Osobně mi není moc jasný, kdo si jako provozovnu do živnosťáku napíše Johny90 :D

 2. mino (neregistrovaný)

  Pekné ale váha a ramčeky mohli byť nižšie. Dell XPS 13 je v tomto už druhý rok lepšie. Uvidí sa aj v reálnych testoch či výdrž bude zodpovedať tej údavanej od výrobcu.

 3. Veľmi zaujímavé zariadenie. HP v poslednej dobe robí špičkové produkty.

 4. Hmh (neregistrovaný)

  Nadpis “HP Spectre 13 je nejtenčí notebook na světě. Vydrží až 9,5 hodiny”. Po těch 9,5 hodinách se rozloží?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *