Domů » Články » HP Spectre 13 je nejtenčí notebook na světě. Vydrží až 9,5 hodiny

HP Spectre 13 je nejtenčí notebook na světě. Vydrží až 9,5 hodiny

Značka HP představila vůbec nejtenčí 13,3″ notebook na světě s tloušťkou pouhých 10,4 mm a hmotností 1,3 kg. Pro srovnání, 12″ MacBook má tloušťku 13,1 mm a hmotnost 0,9 kg. Výkon dodá procesor Intel Core i5 nebo Core i7 6. generace (podle konfigurace), rozlišení displeje je Full HD a jeho ochranu zajišťuje Gorilla Glass. Kvalitní zvuk mají zajistit reproduktory od Bang & Olufsen.

HP Spectre

Interní PCIe SSD úložiště může mít kapacitu až 512 GB (základní model nabídne 256 GB prostoru), notebook lze vybavit až 8 GB RAM. Zajímavostí je také trojice USB-C konektorů, ze kterých dva podporují rozhraní Thunderbolt. Notebook Spectre je také vůbec prvním modelem od HP s hybridní baterií. Čtyři hranolovité články baterie jsou rozvedeny po celých útrobách zařízení a výrobce slibuje až 9,5 hodiny běžného provozu na jedno nabití. Samozřejmostí je podsvícená klávesnice.

V notebooku najdete předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro. S uvedením do prodeje se počítá v červnu letošního roku, základní cena byla modelu s 256GB úložištěm byla stanovena na 36 990 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments