Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Recenze » Recenze smartphonu HP iPAQ 514

Recenze smartphonu HP iPAQ 514

Uživatelská recenze smartphone telefonu s Windows Mobile 6, 200 MHz procesorem, Wi-Fi a lákavou cenou.

-Nový smartphone společnosti HP s označením iPaq 514 se může pochlubit velice nízkou cenou a ve své kategorii poměrně slušným hardwarovým vybavením. Potěší i nejnovější verze operačního systému Windows Mobile 6 Standard. Po stránce designu se ale téměř neliší od obyčejných mobilních telefonů. Zajímá vás, jak se s tímto telefonem pracuje a co vám může nabídnout? Přečtěte si naši recenzi.

Telefon byl zakoupen ještě v době, kdy u nás byl k sehnání pouze s anglickou lokalizací, nicméně nyní by již na našem trhu měl být dostupný včetně české lokalizace. Jedná se o uživatelskou recenzi našeho čtenáře Jana Zimy.

Klady (+)
cena
kompaktní rozměry
Wi-Fi
Windows Mobile 6 Standard
 
Zápory (-)
displej
odezva klávesnice
rychlost systému


Obsah balení

Telefon obdržíte v barevné krabičce, ve které dále najdete příručku rychlého použití, příručku pro použití iPAQ Choice, záruční list a CD se software.
Dále se v balení nachází baterie, cestovní dobíječ s výměnným konektorem a kabelem, dva konektory k dobíječi, miniUSB kabel sloužící k připojení k počítači a k nabíjení, a nechybí ani stereo handsfree s mikrofonem a ovladačem hlasitosti. Žádná paměťová karta se v základním balení nenachází, natož pouzdro nebo jiné rozšiřující příslušenství.

- - -

- - - 

Provedení a design
HP iPAQ 514 je klasický kvádřík se zaoblenými rohy bez žádných designových výstřelků. Jeho proporce jsou na smartphone příjemné a problémů se svou velikostí zapadne mezi klasické mobilní telefony; rozměry jsou 48,6×16,3×107 mm a hmotnost činí 106 gramů.

- -

- - - 

Telefon má plastový kryt zlato-hnědé barvy, jehož lesklá povrchová úprava je odolná vůči otiskům prstů a vypadá, že i proti oděrkám. Boky lemuje skoro po celé šířce matný černý plast, který je oproti zbytku krytu vystouplý. Na přední straně najdeme tradičně logo výrobce a potom efektní linkou ohraničený reproduktor pro hovory a displej s klávesnicí. Krycí sklíčko displeje není vůbec zapuštěné a bohužel na něm zůstávají otisky prstů. Na zadní straně se nachází hlasitý reproduktor, pod ním čočka 1,3 Megapixelového fotoaparátu se zrcátkem pro autoportréty, vedle zrcátka pak gumová krytka konektoru pro externí GSM anténu. V rozích nahoře se ještě nachází dvě gumové krytky šroubků.

- - 

Pod fotoaparátem už začíná odnímatelný kryt baterie jištěný klasickou zamačkávací pojistkou. Na levém boku telefonu nalezneme dvoutlačítkový ovladač hlasitosti, gumovou krytku microSD slotu a 2,5 mm jack pro sluchátka. Na pravém boku se nachází jediné tlačítko sloužící ke spuštění Voice Commanderu. Spodní strana skrývá miniUSB konektor a mikrofon.

- - -

- -

Klávesnice
Klávesnice se tradičně skládá z bloku funkčních a numerických kláves. Funkčnímu bloku dominuje čtyřsměrný navigační kříž s potvrzovacím středem, po jeho bocích jsou dvě kontextové klávesy, zelené a červené sluchátko, tlačítko pro návrat na homescreen a tlačítko zpět mající v některých případech funkci korekčního tlačítka.

- - -

K numerickému bloku není myslím si co dodat, tvoří jej klasicky 12 kláves, které jsou vypouklé a vyrobené také z plastu, svým vzhledem připomínají polštářky. Zdvih tlačítek je střední a mačkají se celkem příjemně, ale odezva by určitě mohla být o něco lepší, ovšem pokud nepíšete rychlostí 10stisků/sekundu, ale normálně si v klidu vyťukáváte znaky, nic nepoznáte.

Všechna tlačítka jsou prakticky stejná, jenom sluchátka jsou vystouplejší a místo černé na ně byla použita stříbrná barva. Tlačítko s číslem 5 je pro lepší orientaci ozdobeno dvěma výstupky. Podsvícení klávesnice je poměrně silné a rovnoměrné, jenom levý numerický sloupeček má intenzitu o něco málo větší.

Displej
Displej telefonu je aktivní nedotykový a při rozměrech cca 32×40 mm nabízí jen průměrné rozlišení 176×220px, QVGA by mu slušelo mnohem více, nicméně díky velice příjemné ceně zde můžeme přimhouřit oko. Stejně jako všechny Windows Mobile telefony dokáže zobrazit pouze 65 tisíc barev. Při nastavení vyššího jasu se dá displej číst i na slunci. Pozorovací úhly bohužel nepatří mezi jeho silnou stránku.

- - 

Procesor a paměť
Telefon běží na procesoru Texas Instruments OMAP 850 taktovaném na 200 MHz. Paměť RAM dostala do vínku 64MB, paměť ROM si vysloužila 128MB, z toho však asi polovinu zabírá nainstalovaný systém. Vnitřní paměť je možné rozšířit paměťovými kartami microSD a to podle údajů výrobce až s kapacitou 2GB. Výkon telefonu je myslím si dostatečný, vždy však vše záleží na zatížení, a to nejen procesoru ale také RAM.

-

Baterie
V balení obdržíte k telefonu mimo jiné Lithium-iontovou baterii o kapacitě 1100mAh. Při občasném využívání Wi-Fi (1-2hodiny denně) a častějším poslechu hudby mi vydržel na příjmu kolem 2-3dnů, jas byl nastavený na minimum a při nečinnosti aplikace a Wi-Fi vypínám. Jsem si téměř jistý, že při střídmějším používání vydrží minimálně o den až dva více. Nabíjení trvá při vypnutém telefonu okolo 2hodin. Na dobré výdrži telefonu má svůj podíl i energeticky nenáročný procesor TI OMAP.

 

Srovnávací tabulka     
  HP iPAQ 514 Voice Messenger  HTC Oxygen (HTC S310) 
Obrázek
-

 

-

 

Operační systém Windows Mobile 6 Standard  Windows Mobile 5.0 Smartphone ed.
Displej Aktivní TFT 176×220 px, 65k barev, úhlopříčka 2\“  Aktivní TFT 176×220 px, 65k barev, úhlopříčka 2\“
Procesor TI OMAP850 201 MHz  TI OMAP850 201 MHz
Rozměry 107 x 48,6 x 16,3 mm  108 x 47 x 18,5 mm
Hmotnost 102 gramů  105 gramů
Paměť 64MB RAM, 128MB ROM  64MB RAM, 64MB ROM
Podporované sítě GSM (850/900/1800/1900Mhz)
EDGE (třída 10), GPRS (třída 10) 
GSM (850/900/1800/1900Mhz)
EDGE (třída 10), GPRS (třída 10)
Datové funkce Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 1.2, MiniUSB 1.1  Bluetooth 2.0, MiniUSB 1.1
Digitální fotoaparát 1.3 Mpx, max. 1280x1024px  1.3 Mpx, max. 1280x1024px
Baterie Li-Pol 1100 mAh  Li-Pol 1150 mAh
Slot pro pam. karty MicroSD  MiniSD

Konektivita, datové přenosy a Internet
Telefon je čtyřpásmový, podporuje datové přenosy GPRS/EDGE a Wi-Fi b/g a s počítačem se spojí pomocí Bluetooth verze 1.2 či USB. Infraport už dnes není nutný, a proto se začíná vynechávat, a UMTS se v této cenové kategorii očekávat nedá. Wi-Fi je funkční a zvládá vyhledávat sítě i na větší vzdálenost. Doma jsem si pro testování zprovoznil v dolním patře AP a v horním se na něj krásně napojím, takže předpokládám, že na větší vzdálenosti to bude obdobné.

- -

V telefonu je předinstalovaný celkem použitelný Internet Explorer, takže bez instalace dalšího softwaru můžete ihned začít surfovat. Pokud budete chtít bez spuštění prohlížeče ihned vyhledávat informace, můžete využít Windows Live. Operu Mobile, QIP či Prelude ICQ na telefonu rozjedete, Skype se mi rozjet nepodařilo, předpokládám, že kvůli potřebě vyššího rozlišení. Windows Live Messenger je v telefonu také předinstalovaný. Pokud si seženete potřebný program (např. Total Commander), můžete se připojit i na FTP. Telefon podporuje údajně i internetové volání, to jsem ale netestoval.

Pro plně aktualizovaný systém je v telefonu obsažen Windows Update, který stejně jako na desktopovém počítači může aktualizovat Váš telefon jak pravidelně, tak při manuálním spuštění. Co mi ale v základní výbavě telefonu velice chybí, je měřič přenesených dat, a zatím jsem bohužel nesehnal žádný, který by na Windows Mobile 6 Standard spolehlivě fungoval.

Fotoaparát, multimédia a hry
Vestavěný fotoaparát disponuje rozlišením 1,3 Megapixelu, AutoFocus zde ani nelze očekávat, přisvětlovací dioda by se však hodila. Aplikace pro obsluhu fotoaparátu nabízí několik režimů (normální, automatické postupné snímání, časovač), jas lze regulovat v sedmi úrovních, rozlišení fotografie může být 176×144, 352×288, 320×240, 640×480 nebo 1280×1024). Dále nechybí digitální zoom či vyvážení bílé. Fotografie můžete ukládat jak na kartu, tak do telefonu. Výsledné snímky jsou spíše průměrné a nepříliš ostré, nicméně i zde bychom měli vzhledem k jeho ceně trochu přimhouřit oči, telefon si dokáže poradit i s makrem.

-

Fotoaparát podporuje také natáčení videa v rozlišení 176×144px. Oproti prostředí pro fotografie zde můžete nastavit pouze jas a vyvážení bílé. Navolit si ještě můžete maximální délku videa (15 sekund, 30 sekund a „neomezeně\“), videozáznam lze pořídit se zvukem i bez zvukové stopy. Nevýhodou je „nevypnutelný\“, ale poměrně tichý zvuk cvaknutí spouště. Vytvořené fotografie a videa si můžete prohlédnout ve vestavěném prohlížeči.

- -

Fotografie pořízení iPAQem 514
- - -

- - -

Pro hudbu je v telefonu předinstalovaný Windows Media Player, který běžnému posluchači vystačí, ti náročnější však sáhnout po něčem s většími možnostmi vyladění zvuku a také jistě po lepších sluchátkách. Rozšiřitelnosti se v tomto případě meze nekladou. Telefon bez problému zvládne i přehrávání videa. Hardwarovým rádiem sice nedisponuje, ovšem s neomezenými datovými prostředky můžete poslouchat třeba online rádio.

- -

Další zábava nespočívá jenom ve hrách, vyhrát si totiž můžete i s Voice Commanderem, díky kterému si můžete procvičovat anglickou výslovnost, a to i českých slov Cry.
Co se her týče, tak do telefonu dostanete jak hry pro Windows Mobile (v telefonu je předinstalovaný Solitaire a Bubble Breaker), tak hry javové, protože v telefonu je předinstalovaný takzvaný „Java emulátor\“, 3D javu však spustit neumí. Na telefonu si zahrajete i náročnější hry, jelikož výkon je zde znát. V měřeních jsem dosáhl těchto hodnot: JBenchmark 1 – 7529, JBenchmark 2 – 464.

- - -

Bohužel se mi ale některé java hry na tomto telefonu rozjet nepodařilo, i přesto, že by podle všech předpokladů jet měly. Také jsem zjistil, že některé fungují jenom někomu Cool, např. Worms 2007 jsem bez problémů spustil, ale kamarád se stejným přístrojem už ne, a přitom je instaloval ze stejného souboru.

Operační systém
Operačním systémem v telefonu je Windows Mobile ve své nejnovější verzi, tedy 6 Standard. Jedná se tedy o „chytrý“ telefon s prakticky neomezenými možnostmi rozšiřování softwarové výbavy.

Základní obrazovka (homescreen) se skládá z těchto částí: v horní části je stavová lišta podávající informace o stavu baterie, síle signálu, dostupnosti GPRS/EDGE, připojení či připojování Wi-Fi, aktuální telefonní lince, zmeškaném hovoru či nepřečtené zprávě; pod ní se nachází pruh s ikonami deseti naposledy spuštěných aplikací; pak následuje pruh s názvem operátora, informacemi o Wi-Fi, datem a údaji o času. Poté následují lišty oznamující počet nepřečtených zpráv, nadcházející události, aktuálně nastavený profil či stav internetového volání. Další lišty se zobrazují podle aktuálních událostí (stažené nepřečtené e-maily) nebo si je mohou přidávat aplikace (např. Prelude ICQ). Na úplném spodku displeje se nachází kontextová lišta oznamující aktuální funkci vrchních dvou funkčních tlačítek.

- - -

Menu tvoří množství ikon, na displej se jich však vejde jen devět. Horní část je pevně daná a tu spodní pak tvoří ikony nainstalovaných programů. Ikony nejsou příliš detailně prokreslené, nemyslím si však, že by to někomu mohlo extrémně vadit. Podnabídky jsou již jen textové.

- - -

Kontakty, telefonování
Paměť na kontakty v telefonu je sdílená a tudíž omezená pouze vnitřní pamětí. Můžete si nechat zobrazovat kontakty na SIM společně s těmi v telefonu, nebo si nastavíte, že kontakty na SIM se zobrazovat nebudou. Ke kontaktu můžete kromě jména přiřadit i několik telefonních čísel, emailů, IM, adresy, datum narození a další informace. Také je možné vybrat pořadí jména a příjmení při zobrazování v adresáři. Adresář pak můžete snadno synchronizovat s Microsoft Outlookem na stolním PC (přes ActiveSync).

V případě, že máte aktivní rychlé vytáčení, stačí v pohotovostním režimu podržet přiřazenou číslici a telefon začne téměř okamžitě bez jakýchkoli dotazů vytáčet nastavené číslo. Pro rychlý vstup do adresáře stačí stisknout zelené sluchátko. Vyhledávání v kontaktech probíhá na principu T9, stačí mačkat tlačítka, nikoli vymačkávat jednotlivá písmena, a telefon vypisuje průběžně kontakty, v jejichž jméně nebo příjmení se zadaný text vyskytuje. Vyhledávání můžete začít už i na homescreenu tisknutím potřebných tlačítek.

Hovor se ovládá tak, jak to všichni dobře známe – červeným a zeleným sluchátkem. Pokud voláte neznámé číslo, nabízí se Vám možnost jeho uložení do kontaktů. V průběhu hovoru máte možnost hlasový výstup přepnout do hlasitého reproduktoru, vypnout mikrofon nebo hovor podržet a vytočit další číslo a zároveň být tedy spojen se dvěma stanicemi. Pohyb v menu v průběhu hovoru je samozřejmostí. Hovory si můžete filtrovat na zmeškané, příchozí, odchozí, nebo si je můžete nechat vypsat všechny dohromady.

Zprávy – SMS, MMS, e-mail
Telefon podporuje jak zprávy SMS a MMS tak samozřejmě i e-mail. Paměť na zprávy je omezena opět jen volnou vnitřní pamětí. Zprávy SMS mohou být psány buď klasicky vyťukáváním jednotlivých písmen nebo za pomoci prediktivního slovníku T9. K dispozici je též databáze symbolů. Příjemců zprávy může být několik. Pod textem, který píšete je počítadlo napsaných znaků, které ukazuje i počet znaků, které bude mít tato zpráva, aniž by byla rozdělena na další kus. Můžete si také nastavit, jestli chcete obdržet oznámení o doručení zprávy.

- - -

Editor MMS zpráv není nikterak složitý. Do zprávy můžete vložit obrázek, zvuk, video, text, můžete nastavit dobu setrvání jednotlivých snímků, do přílohy můžete přidat vizitku kontaktu, libovolný soubor či úkol nebo záznam z kalendáře. S MMSkou si zkrátka můžete patřičně vyhrát.Pokud vložíte do zprávy např. rozměrnější obrázek, budete varováni, že příjemce si možná zprávu nebude moci správně prohlédnout.

-

E-mailový klient je vcelku zdařilý, při vytváření nového účtu si dokáže sám zjistit základní nastavení dle zadané e-mailové adresy. Editor e-mailových zpráv je jednoduchý, umožňuje i vložení obrázku nebo hlasové zprávy. Klient si poradí i s velkými přílohami, odesílání sice trvá déle, ale zpráva je nakonec odeslána. Jediná věc co mi na zprávách vadí, je, že je nelze zaškrtnout a odstranit jich více najednou.

Organizace času, Kalendář, Úkoly
Telefon nabízí z mého pohledu v základu spíše průměrnou, možná lepší průměrnou organizační výbavu. Kalendář je propracovaný, nabízí měsíční, týdenní i denní pohled. K události můžete připsat mimo názvu a datumu také místo. Můžete si nastavit připomenutí, opakování, prioritu či připojit poznámku. Zajímavostí kalendáře je, že při měsíčním pohledu jsou dny aktuálně zvoleného měsíce barevně odlišeny od dnů ostatních měsíců.

- -

Budík naleznete kupodivu v nastavení. Ten mě ale bohužel zklamal, protože nenabízí nastavení vícero časů buzení. U telefonu s Windows Mobile bych jako samozřejmost považoval to, co je u telefonu „hloupého“ luxus. Bohužel i zde by to byl luxus. Dále se v telefonu nachází úkolovník, který nabízí také některá rozšířená nastavení, a hlasový záznamník. „Poznámkový blok“ taktéž schází, o stopkách, či časovači nemůže být ani řeč. Ve složce příslušenství se nachází alespoň kalkulačka s celkem dobrou použitelností a několika rozšířenými funkcemi. Ještě že lze do operačního systému požadované aplikace doinstalovat z portfolia třetích stran. V systému najdeme i celkem povedený File Manager s podporou stromového zobrazení, přesuny a modifikacemi souborů či jejich posíláním a tři další utility, které spravují stav baterie, paměti a obstarávající spuštěné úlohy (Task Manager).

- - -

Samozřejmě se nezapomnělo ani na kancelářský balík, který tvoří Microsoft Office Mobile skládající se z Word Mobile, Excel Mobile a PowerPoint Mobile. Programy Word a Excel umí soubory nejen prohlížet, ale i upravovat. Podpora zoomu, vyhledávání, či v Excelu více listů samozřejmě nechybí. Nový soubor si ovšem nevytvoříte, jedinou možností je uložit již vytvořený soubor pod jiným jménem a upravit ho podle potřeb. Powerpoint umí prezentace jenom prohlížet, podpora zoomu, přechodu mezi snímky či uložení pod jiným jménem také nechybí.

Navigace
Jelikož telefon nemá vestavěnou GPS, říkáte si, jestli na něm pojedou mapové aplikace, že byste si případně dokoupili Bluetooth GPS modul. S kamarádem jsme zkoušeli Tom Tom 5 a 6. Tom Tom 6 rovnou nahlásil, že není kompatibilní. Tom Tom 5 fungoval korekně, ovšem na tak malém displeji není navigace příliš pohodlná, nicméně funguje Surprised.

Synchronizace
Synchronizace telefonu s počítačem je bezproblémová. Pokud si v telefonu nastavíte, že se budete připojovat jako USB disk, nebudete potřebovat ani ovladače, protože telefon podporuje USB Mass Storage, ovšem budete moci jenom přistupovat k paměťové kartě. Pokud si nastavíte připojení jako ActiveSync, budete moci synchronizovat data mezi vnitřní pamětí telefonu a počítačem či instalovat do telefonu nové programy, ovšem zase můžete zapomenout na přístup k paměťové kartě či přístup bez ovladačů. Přepínat mezi oběma módy můžete bez odpojení od počítače. Z vlastních zkušeností můžu říct, že kombinované řešení by neškodilo.

iPAQ Choice
iPAQ Choice je e-shop se softwarem a příslušenstvím pro PDA a smartphony společnosti HP. Nákup probíhá tak, že si nejdříve koupíte body a za ty pak vybíráte placený software. Po ukončení nákupu si zakoupený software přes speciální program stáhnete a nainstalujete do zařízení. Celý proces vyžaduje přístup k internetu a registraci na webu. K telefonu dostanete na zkoušku čtyři body, což si myslím pro začátek stačí, jelikož nabídka e-shopu není nejrozsáhlejší.

- -

Hodnocení
O tento telefon bude jistě zájem, a to zejména díky jeho příznivé ceně (ta se v době psaní recenze pohybovala okolo hranice 6000,- Kč včetně DPH) a operačnímu systému Windows Mobile 6 Standard. Pro mnohé může být iPaq 514 jakousi vstupenkou do světa Windows Mobile. Až na pár nedostatků a zatím nevyladěných brouků hodnotím telefon velmi kladně a vřele ho doporučuji všem, kdo hledají levné řešení s otevřeným systémem, protože za tuto cenu opravdu nemá konkurenci. Bohužel v některých částech je výbava chudší, což ale není u telefonu této třídy nic nestandardního.

Pokud máte k tomuto smartphonu nějaké dotazy, můžete využít komentáře pod recenzí nebo naše diskuzní fórum.

ziminix

183 komentářů

 1. Anonymous (neregistrovaný)

  Za malo penez hodne muziky.

 2. tslany (neregistrovaný)

  A pak že do MPX200 nepude WM6 kvůli rozlišení displeje, a přitom todleto má stejný rozlišení A je škoda taky toho foťáku, jinak dobrá mašinka

 3. JanHavlicek (neregistrovaný)

  Je to pěkný stroj až na ten displej. HP vydá poměrně dobře vybavený smartphone s WiFi a osadí ho katastrofickým předpotopním displejem. By mě zajímalo, o kolik by se zvýšily náklady, kdyby tam hodili QVGA

 4. Anonymous (neregistrovaný)

  Musím pochválit autora za povedenou recenzi. Zvažuji nákup tohohle zařízení a hodně mi pomohla v rozhodování. Přístroj už mám objednaný a moje N70 šla do světa.

 5. Anonymous (neregistrovaný)

  Dotaz : Bluetooth 1.2 = ?. To jako jaký je rozdíl oproti verzi 2.0? Jako že je pomalejší a o kolik, nebo že nemá stereo přenos hudby nebo co? Díky za opdověď.

 6. shark (neregistrovaný)

  …no a neni lepsi si za stejny nebo spis mensi penize koupit qtek 8310 ? ten ma vicemene totez, a navic ma lepsi rozliseni displeje…no a windowsy 5…coz zse neni takovej rozdil…

 7. Anonymous (neregistrovaný)

  Podla mna mal byt tento mobil vydany v case ked nokia vydala N70. Vtedyby podla mna bola vacsim knkurentom ostatnym znackam

 8. Anonymous (neregistrovaný)

  slusnej stroj mit to qvga display a 3mpx nevaham

 9. Anonymous (neregistrovaný)

  Toho QVGA displeje je škoda. Qtek mam doma a má tuším jen Wi-Fi 802.11b (prostě to horší), a hroznej joystick, nikdy si nekupujte telefon s joysickem (jinak je SUPR)

 10. Anonymous (neregistrovaný)

  nevíte tady někdo jestli jde nastavit profily a taky jestli má vyzvánění s vibrací. díky

 11. Anonymous (neregistrovaný)

  Ano profily nastavit jdou, zvoneni a vibrace taktez. Jinak jsem tento foun taktez koupil v anglicke lokalizaci. Napsal jsem na Sunnysoft (vyrobili cestinu) a oni mi ji poslali zcela zdarma. Takze telefon mam hezky cesky ;)

 12. Anonymous (neregistrovaný)

  Prima telefon, dnes jsem si pro něj byl za 5500 Kč. Jen mně naštvalo, že k němu nemám lokalizaci. Sice jsem dostal balíček s CDéčkem, ale lokalizace na něm je jen pro staré modely. Nemáte někdo lokalizaci a nepomůžete mi s tím. Budu moc vděčný, obchodník mi lhal, když tvrdil, že čeština je k tomu přiložena.

 13. Anonymous (neregistrovaný)

  Mne by zajímalo, jaká je hlasitost hovoru ve sluchátku telefonu, potrpím si na nějakou slušnou rezervu , v hlučném prostředí se to hodí třeba s mým současným telefonem , Motorolou L7 , si hlasitého poslechu moc neužiji, lovení každého slova na hlučnější ulici je paráda koníček.

 14. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  zařízení určená pro CZ trh zakoupená v oficiální CZ distribuci mají českou lokalizaci v ceně, lokalizační CD s manuálem by mělo být součástí balení. Bohužel došlo k tomu, že vinou logistiky se na trh dostala některá zařízení bez přibaleného CD či se staršími CD.
  Pokud je toto Váš případ tak neváhejte kontaktovat naši technickou podporu emailem (support@sunnysoft.cz), jako přílohu zašlete naskenovaný doklad o koupi zařízení (kvůli ověření zda se jedná o CZ distribuci) a lokalizace Vám bude elektronicky zaslána.
  S pozdravem
  Petr Mahdal
  Sunnysoft

 15. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobrý den chtel bych se zeptat jak je to s ceskou T9 jestli v lokalizaci vubec je a jestl pise s hacky nebo ne?

 16. Anonymous (neregistrovaný)

  Srovnejte si to HP stimhle http://www.mobilnaut.cz/?a/590 koukejte na foto, reproduktor slot na sim a umístění kontaktů baterie mini usb 2.5 jack krytka karty a všechno to je umístěno stejně jako u HP. Vsdim se že HP to koupilo od teto čínské společnosti a trochu upravilo.

 17. Anonymous (neregistrovaný)

  Otázka: Když volám 5x Nováka a Novák 5x volá mě, mám na displeji pod sebou 10 Nováků jako u htc – Meteor s WM 5 ? Docela mě to rozčiluje a nechápu to. Děkuji, KMB.

 18. ziminix (neregistrovaný)

  2 otázka Novák: Ano bohuzel je to tak, ja tady mam ctyrikrat stejny kontakt mixovano odchozi, prichozi a neslouci se to.

 19. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  Koupil jsem si tohoto messengera, ale balení neobsahovalo CZ lokalizaci. Kde ji mohu sehnat?
  Díky za info.
  Michael R.

 20. Anonymous (neregistrovaný)

  DÁ SE DO DO HP iPAQ 514 NARVAT „SKYPE“ ABY FUNGOVALO?

 21. mike007 (neregistrovaný)

  Zdravim,
  nevite jak pridat mp3 melodii pro sms? Mam 5 vterinovy zvuk, ktery bych chtel pouzit, ale nedari se mi to pridat do seznamu zvuku pro sms. Prida se jen do seznamu zvuku pro klasicke vyzvaneni. Diky za kazdou radu.

 22. mike007 (neregistrovaný)

  Hrál jsem si hrál až jsem zjistil jak tam tu melodii pro sms dostat. Zapomeňte na složku „My sounds“ nebo „My ringtones“ .Pomocí ActiveSync vložte melodii sem : Mobile Device – My Windows Mobile-Based Device – Storage Card a sem nakopírujte melodii. Hotovo. Nyní již v seznamu melodii pro sms bude.

 23. Anonymous (neregistrovaný)

  Prodam tento telefon novy, nerozbaleny, nepouzity za 5000 kc. Dostal jsem ho ve firemni promo nabidce. Zajemci na morisz@gmail.com

 24. Anonymous (neregistrovaný)

  nevite kde ho sehnat nejlevnejc?

 25. mike007 (neregistrovaný)

  Tak napiš jemu (morisz@gmail.com). Prodává ho za 5000,- viz koment níže….

 26. Anonymous (neregistrovaný)

  Za malo penez malo muziky – displej propadak (kdyby byl qvga tak je to kloudny stroj – takhle nevim)

 27. mike007 (neregistrovaný)

  Taky co by si chtěl za 6000,- ? Za ty peníze je vybaven až až. A že má malé rozlišení nebude vadit nikomu, kdo nikdy žádný jiný smartphone či PDA nevlastnil.

 28. Anonymous (neregistrovaný)

  Už ho mám objednaný a těším se na něj. Jen mi na něm vadí ta klávesnice. Nemám tyhle leskle plasťaky rad, nevíte jestli se dá sehnat vyměnit za jinou? Kde? případně i kryt telefonu???

 29. Anonymous (neregistrovaný)

  ja ho mam i s kartou za 4500,- hec

 30. mike007 (neregistrovaný)

  Klávesnici nevyměníš a kryt už vůbec ne. Neděs se ale recenzí. Mě se s ní píše dobře.

 31. Anonymous (neregistrovaný)

  tak s tymto malinkym upgradom rozbehnete tomtom6 na iPAQ 514
  http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=43065&d=118­3677366
  je nutna registracia ale funguje to

 32. Anonymous (neregistrovaný)

  ja sem si ho prave pozridil za 3999,- v HP storu

 33. Anonymous (neregistrovaný)

  za 3990? V jakem HP storu prosim? Napis na mtos@seznam.cz diky moc!

 34. Anonymous (neregistrovaný)

  Je to obchod HP: hpmarket.cz – ta cena ale plati jen pro klienty ING banky, jinak je tam za 5555,-
  Zkousel jsem se pripojit na ty stranky XDA developers, ale i po registraci mi napsali, ze nemam opravneni juknout na tu jejich stranku ohledne upgradu pro rozbehnuti TT6..
  Neni nahodou TT6 jen pro PDA = pro dotykove ovladani? Mam na svy MPx220 TT5 mobile (funguje OK) a pak i TT6 navigator – ten ale nereaguje na nektery prikazy neb je nutny dotykovy displej… Njenovejsi mapy ale fungujou prave jen na TT6..

 35. Anonymous (neregistrovaný)

  Muze nekdo napsat primo odkaz na hpstore, kde se da uplatnit sleva pro klienty ING? Nikde jsem to nenasel. A uprime nejlacinejsi jsem nasel za 5.800 vc. DPH…. kde jsem koupili za 3.990? Diky moc

 36. Anonymous (neregistrovaný)

  hpmarket.cz/ingslevy
  zepta se to na vlozeni cisla karty..
  ta cena je pouze pro prvnich 100 objednavek
  zatim ho ale stejne nemaji skladem
  Jak presne funguje ta zalezitost z xda-developers na rozbehnuti TT? Stahnul jsem ten CAB soubor a co presne tahle vec resi? Diky za podrobnejsi popips cely instalace – klidne i na mail supetr@quick.cz
  Dikes

 37. Anonymous (neregistrovaný)

  pro klienty ING? – vysvětli .. ( kdo z klientů ING ho pro mě koupí? )

 38. Anonymous (neregistrovaný)

  Tak jsem si volal na InfoLinku, a pokud od ING nemate platebku, tak zadna sleva Takze kdo mate jen sporici konto, popr. jine produkty tak zapomente na slevu… :(

 39. Anonymous (neregistrovaný)

  No ja mam u ING penzijni a dostal jsem „Slevovy kupon ING BENEFIT PLUS“, kterej ma referencni cislo – to se tam zadava..
  Petr

 40. Anonymous (neregistrovaný)

  Otázka pro ty co ho už mají: lidi jak dlouho vám vydrží nabitý ???

 41. Anonymous (neregistrovaný)

  Tak mi napis na maila s nejakou provizi bych ho koupil – jakoby od tebe, kdyz tam mas slevu… pokud by to slo.. dyt to je cena jak vino! Skodnej bys nebyl

 42. mike007 (neregistrovaný)

  Baterie mi vydržela 6 dní a to si se smartphonem hraju docela dost. Než jsem ho dal na kabel tak měla baterie dle systémových informací ještě 36%

 43. Anonymous (neregistrovaný)

  To Petr: Kurna, napis mi prosim na mtos@seznam.cz domluvime se.

 44. Anonymous (neregistrovaný)

  Mrkni na mail..

 45. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim rozchodil uz nekdo Skype?

 46. Anonymous (neregistrovaný)

  Mohu se zeptat, zda máte po lokalizaci v mobilu českou T9 ?

 47. mike007 (neregistrovaný)

  CZ lokalizaci poskytuje sunnysoft. Česká T9 bohužel neexistuje a možná ani nebude. Zkus chvíli psát bez T9. Smartphone si pamatuje všechny slova co napíšeš a za týden zkus psát s T9. Uvidíš, že budeš psát česky.

 48. Anonymous (neregistrovaný)

  To je škoda, tento smartphone jsem si totiž kopil a tohle je jediná věc co mne na něm docela vadí a tak sem si říkal zda sem slepej a nevím kde se na tu českou T9 dá přepnout nebo zda tam doopravdy není Každopádně dík za info, aspoň to už nemusím hledat…

 49. Anonymous (neregistrovaný)

  Opera mini ani oskarek ani mig33 mi na founu nefungují korektně. Když chci zadat nějaké údaje do políčka tak se to vždycky podaří, ale následně se bohužel neukáže další nabídka s operacemi, jak by měla, kdyby to korektně fungovalo. Konkrétní příklad pro opera mini: Když chci zadat www adresu, tak se mi to dovolí zadat text a pak se to kousne. Prostě kontextová klávesa „menu“ nereaguje. Nemáte někdo opodobné zkušenosti a nevítě jestli je to chyba na straně přístoje nebo programu ? když tak napiště na berkut@centrum.cz

 50. Anonymous (neregistrovaný)

  Funguje někomu Skype?

 51. mike007 (neregistrovaný)

  Skype na něm nezprovozníš ani za zlatý prase

 52. ziminix (neregistrovaný)

  Tak s Operou Mini mam stejne zkusenost, skoda. A to jsem zkousel i verzi napr. na MPX220, ktera ma taky WM a stejne rozliseni, a nic. A Skype panove jde rozchodit!! Nevim jestli funguji i hovory, zatim jsem nemel moznost vyzkouset, protoze jsem to zkousel na dovolene a mam omezeny datovy tarif, ale chat mi sel. Takze, tento „skvostny“ program se nazyva Fring ( htttp://www.fring.com ).

 53. ziminix (neregistrovaný)

  A ted se divam, ze tento programek je dokonce i primo pro HP iPAQ 514

 54. Anonymous (neregistrovaný)

  fring jsem zkoušel taky. Nainstaloval se v pohodě, dokonce jsem ho i spustil, ale : 1) nepodařilo se mi s ním volat přes skype. Velké rušení. Ani testovací hovor nedopadl.

  2) pořád se zasekává. Jednou fring zamrzl tak, že jsem musel vytáhnout baterii abych vůbec rozchodil smartphona…

  3) účet za gprs nechtějte ani vědět …

 55. Anonymous (neregistrovaný)

  kdyby jste ho nahodou nekdo chtel za 5300kc, fungl novej, nepouzitej, plna zaruka, komplet baleni atd, tak se ozvete. treba na inzer@seznam.cz.
  nejradsi osobni predani v praze ( ale neni podminkou)

 56. ziminix (neregistrovaný)

  Hele tak ja nevim, ale podle bys ani na PC neuskutecnil pres Skype hovor pri prenosovy rychlosti jakou disponuje GPRS.

 57. Anonymous (neregistrovaný)

  ale já myslím Skype přes Wi -fi.

 58. Anonymous (neregistrovaný)

  tip na jednoduchy WordPad, zdarma http://www.smartphone.net/software_detail.asp?id=836

 59. Anonymous (neregistrovaný)

  dalsi prijemna vec …. rozsireni IE, lepe zobrazuje cele html stranky, lepsi rolovani , taky zdarma http://www.smartphone.net/software_detail.asp?id=2329

 60. Anonymous (neregistrovaný)

  jiz druhy den si hraju s timto zazrakem a tak mam par postrehu a mozna otazek.
  1. nefunguje budik pri vypnutem telefonu
  2. nenasel jsem meric dat, hovoru a poctu sms
  3. nelze vybrat ci vytvorit novou slozku sms a tak jsou zobrazeny vsechny sms
  4. nelze nastavit pravidla pro ukladani souboru – telefon / storage card
  5. nelze nastavit ukladani priloh emailu na storage card
  Za nabizenou cenu je to bezkonkurencni zarizeni. Nicmene se jedna o produkt, ktery ma oslovit zacinajici zakazniky, kteri nemaji zkusenosti s smartphony a tak by nebyl od veci podrobny manual s popisem funkci, kontextova napoveda.

 61. radd (neregistrovaný)

  fing a volani pres skype funguje ,chce to ale trochu rychlejsi net nez pres gprs zkuste wi-fi a pojede…

 62. ziminix (neregistrovaný)

  Tak muj nazor:
  1. Budik fakt nezvoni pri vypnutem telefonu, ale myslim si, ze se to da vyresit vypnutim vsech modulu na noc.
  2. Meric dat nenajdes v zadnem WM telefonu, musis si koupit. Meric hovoru najdes pod „Call history -> View timers“, o merici SMS nevim.
  3. S tema SMS nevim jak jsi to myslel, vlastni slozky vytvaret nejdou to je fakt, ale jinak jsou klasicky trideny do slozek(odeslany, prijaty….).
  4. Myslim si, ze je lepsi kdyz ti to nabidne kam to chces hodit, nez aby to hazelo defaultne na jedno misto.
  5. Njn, tak to je.

  Ono kdyz si clovek celej ten telefon projde od shora dolu, tak pak si myslim ani manual nepotrebuje. A to zacinajici vetsinou delaji.

 63. Anonymous (neregistrovaný)

  chtel jsem se zeptat, jestli jsi nasel na ipaqchoice Spb GPRS monitor ve verzi pro SP – ja tam videl jen pro PDA…?
  rozchodil nekdo toho TomToma?

 64. Anonymous (neregistrovaný)

  4 ziminix – jj, diky. Meric jsem nasel
  Meric sms jsem myslel pocet odeslanych sms. Ale da se bez toho zit. Ten budik jsem vyresil stejne, ale uprimne – nekupuju si neco, abych pak resil problemy tohoto typu.
  Jinak mam dalsich par bodu – asi si otevru denik
  1. po nastaveni nepouzivani kontaktu ze SIM toto nastaveni nevydrzi a z nejakeho duvodu se po “ nejake “ akci opet zobrazuji.
  2. u sms postradam treba archiv na SIM
  3. nelze delat zalohu dat – coz bych u iPAQu ocekaval jako prvni
  4. postradam sw na spravu kontaktu
  5. postradam ceskou t9
  Mel jsem iPAQ 3630, coz je cca 6 let stara hracka, ale o mnoho pratelstejsi, nez iPAQ 514. Je to pravdepodobne cena za univerzalnost

 65. ziminix (neregistrovaný)

  To 1: TT pry rozchodit jde. Procti si komentare na czc.cz k tomuto telefonu. Si prvne stahni demo u vyrobce pro ppc a kdyz pujde tak si ho kup ve full verzi.
  To 2: 1. Mel jsem stejny problem asi to vyresi az nova ROM. Osobne jsem to vyresil tak ze mam vsecky kontakty v telefonu a ty v SIM jsem vymazal.
  2. Njn, neni. Jedine bud na SIM…pripadne pokud sezenes vhodny SW tak si ho delat na PC.
  3. S tou zalohou nevim moc jak to myslis. Zkus to popsat konkretneji.
  4. Jestli myslis SW PC-Telefon tak zkus od Jeyo(jeyo.com) mam dojem Mobile Companion. Ten by to mel umet – synchronizovat kontakty.
  5. Ceska T9 uz se tu resila. Staci nejakou dobu psat bez slovniku a telefon si vsechny napsany slova pamatuje, takze kdyz pises casto, tak po tydnu zapnes T9 jako anglickou ale ma „tvou“ ceskou slovni zasobu.

 66. Anonymous (neregistrovaný)

  4 ziminix – zaloha
  jedna se mi o to, ze po urcite dobe je ipaq plny souboru, dokumentu, ruznych nastaveni. Potesila by me funkce, kdy lze snadno na par kliknuti odzalohovat kontakty, dokumenty a pripadna nastaveni na storage card.
  Kontakty jsem vyresil stejne SIM jsem smazal. Castecnou vyhodou je, ze to plne komunikuje s outlookem a tak pripadna uprava kontaku neni zase tak slozita. Nevyhodou je, ze se stahuji vsechny atk pokud je v outlooku nekolik stovek kontaku zakaniku bez telefonu, vsechny se stahnou do ipaqu. Neskodi to, ale obtezuje. Jinak jako uzivate SE k610 si zacinam zvykat na tuhle nadupanou hracku
  Jeste jednou diky za rady

 67. Anonymous (neregistrovaný)

  jak chceš aby ti fungoval budík při vypnutém mobilu? Vždyť to má windows. Nastav si na počítači nějakou upomínku a vypni ho… to je úplně to samý.

 68. Anonymous (neregistrovaný)

  Mnoo, dekuju za radu ohledne budiku, ale musis si jeste par veci precist To, ze tam jsou windows vubec nic neznamena. Uz muj puvodni iPAQ 3630 to v pohode zvladal.
  Nicmene budik se da resit bud zmenou profilu jak jiz bylo receno, nebo vypnutim telefonu – nikoli pristroje. start->nastaveni->pripojeni->bezdratove site->zde vypnout telefon. Protoze je tento postup zdlouhavy, priradil jsem si wireless manazer do zkratek.Nyni to beha na 3 kliknuti
  Samostatnou kapitolou je MSN messenger Po spusteni me upozorni, ze mi prida vsechny kontakty z MSN do kontaktu. Tato volba nelze zrusit Takze opet me ceka prace s kontakty. Velkym prekvapenim pak bylo, kdy po ukonceni MSN a odpojeni se telefon sam pripojuje k GPRS. A to i kdyz jsem ve spravci uloh ukoncil vsechny procesy. To je dost osemetna chybka, protoze to muze pekne zamichat s uctem za telefon. Jedinou sanci bylo vypnout telefon v postupu vyse. Tak jsem vlastne na to prisel
  Michal

 69. ziminix (neregistrovaný)

  Do Wireless Manageru se dostanes i tak ze si na HS najedes na pole kde mas nazev operatora, pod nim stav wifi a napravo datum a cas. Kdyz to pole budes mit oznacene tak stisknes potvrzovaci stred a dostanes se do toho spravce. Jak proste

 70. Anonymous (neregistrovaný)

  Staci si nainstalova programek alc.2007 ve verzi lite(free) dokonaly budik a dokaze budit i ze stavu vypnuteho telefonu.

 71. Anonymous (neregistrovaný)

  No nevím, zkoušel jsem ten alc.2007 a při vypnutým telefonu budík nefunguje, tak pokud chcete vstát do práce nezkoušejte to. Budík začal zvonit až když jsem zapnul smartphona…!!!

 72. Anonymous (neregistrovaný)

  Cawte chcem sa spitat ci sa da na PC pomocou USB kabla pripojit na internet cez WiFi

 73. Anonymous (neregistrovaný)

  Na co Ti bude WI-FI, dkdyž to máš připojený káblem??

 74. Anonymous (neregistrovaný)

  To je úplně jedno jaký internet ti běží v počítači. Připoj smartphona, activesync nastav na internet ( file->connection settings->this computer is connected to : „Internet“ ) a můžeš ve smartphonu surfovat na internetu.

 75. ziminix (neregistrovaný)

  Vy jste to s tím Wi-Fi trochu nepochopili. Dotyčný si chce v telefonu zapnout Wi-Fi, které v PC nemá a přes ten bezdrát se v PC napojit na net.

  Zatím nevím…ale vyzkouším ti to.

 76. Anonymous (neregistrovaný)

  Jak je to tedy s Fringem faka nebo pada? Thanx

 77. Anonymous (neregistrovaný)

  4 zimnix – no jooo, to je fakt easy
  Tak po bezmala tydennim pouzivani musim rici, ze jsem spokojen. Ohledne problemu MSN a samovolneho pripojovani jsem psal zadost o help do Microsoftu, tak treba se i nekdo ozve Nainstaloval jsem mobipocker reader a jdou na tom i pohodlne cist knizky. Takze, pokud nekdo chce za tech par korun dostat maximum, mohu jen doporucit
  Michal

 78. Anonymous (neregistrovaný)

  ziminix: mas pravdu thak to myslim a ked to zistis mozes mi napis aj navod posli ho na Basman99@azet.sk pls diki

 79. Anonymous (neregistrovaný)

  Poradi mi nekdo jak u tohoto telefonu zapnout manualne zamek klaves? Predem moc dekuji

 80. Anonymous (neregistrovaný)

  podrž stisknuté zelené sluchátko (send).

 81. Anonymous (neregistrovaný)

  moc dekuju

 82. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Přátelé, dotazy, které se nevztahují přímo k recenzi, ale k funkcím a možnostem telefonu, prosím pište přímo do diskuzního fóra. Komentáře pod recenzí kvůli tomu začínají být značně nepřehledné.
  Díky

 83. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobry den, rad bych se zeptal na nasledujici vec. Marne se snazim pripojit k internetu pres bluetooth pomoci Ipaqu 514.
  Obe zarizeni se pres BT najdou a komunikuji bez problemu. Jakmile se chci ale pripojit a kliknu na „Vlastnosti“, chybi mi tam PORT. Tudiz se nepripojim. Zkousel jsem nastaveni BT v Ipaqu, je tam moznost PORTY COM, ale nejde nic zvolit.
  Dekuji za radu, snad je to popsano srozumitelne a ve spravne kategorii techto stranek
  VP

 84. Anonymous (neregistrovaný)

  Nemůžu rozjet žádný program na čtení v PDF nevíte o něčem?

 85. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobry den, chcem sa opytat na takuto moznost.
  1.V byte mam PC pripojeny na kablovy internet , ten mam cez Wi-Fi router rozsireny aj pre pouzivanie notebooku s WI-FI po celom byte . Akby som si kupil tento mobil, budem sa moct tiez pripojin na tuto moju Wi-Fi siet a pouzivat komplet internet aj na telefone?

  2.Na druhom pocitaci v inom dome mam internet napojeny cez Wi-Fi siet, ak zadam kody pre branu atd… budem moct cez tento telefon vyzivat komplet internet?

  Vopred za info dakujem.

 86. ziminix (neregistrovaný)

  To GPS: Ano, po dokoupeni kompatibilniho modulu a softwaru muzete HP iPAQ 514 pouzivat jako cestovni navigaci.
  To WiFi: Teoreticky by to jit melo, rekl bych. Pokud se budete pripojovat na „vlny“ 2,4GHz(b/g), pak by to myslim si melo bez problemu behat.

 87. Anonymous (neregistrovaný)

  DOBRÝ DEN
  PORADÍTE MI PROSÍM,jak smazat 1(telefonní linku) na prvním řádku? jaky obal na něj doporučíte? moc díky.

 88. Anonymous (neregistrovaný)

  Zažil jsem s tímto smartphonem šok,nabil jsem ho na 100%,WI-FI vypnuto,Bluetooth taky,žádná aplikace spuštěna a kapacita nabití padala rychle dolů, po 10-ti hodinách vydechl.Nyní, když se mi to nezdá s kapacitou, restartuji smartphon a je klid, za čtrnáct dní se mi to stalo jednou.

 89. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim a chtěl bych se zeptat, zkoušel někdo rozchodit nějaký jiný navigační soft něž Tom Tom 5?

 90. Anonymous (neregistrovaný)

  Zkus IG my way navigator. Je prý lepší než TomTom.

 91. Anonymous (neregistrovaný)

  Question from Poland,

  Anybody knows how to check out MAC addres of Wi Fi card installed in HP 514 ?

 92. Anonymous (neregistrovaný)

  nevite jak nastavit gprs wap?

 93. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj, nedávno sem sem poslal svou starou, třikrát reklamovanou N70 a zakoupil si HP ipaQ 514. Bohužel sem nedostal, ale českou lokalizaci ani český manuál, tak mam s ovladaním trochu problémy. Proto bych na Vás měl pár otázek..

  1) Nevíte o nějakém programu na ICQ přímo pro w-mobile6? Natahl sem tam Jimma (java) a občas se při psaní textu kousne, a když to shodím na plochu a jdu třeba na internet, pak se vrátím do jimma, jim hlasí chybu připojení.

  2) Nedavno jsem tady stahnul, nějaký prográmek, ale netuším jak se to instaluje do mobilu, přenesl jsem celou slošku do mobilu, ale žadný instalační soubor v ní nebyl. Díky

  3) Existuje Firefox na w-mobile6?

  4) Je možné někde sehnat český manuál? V Anglickém, který jsem našel na strankach HP, jsem četl o nastavení IP adres, ale v mobilu jsem to podle popisování vůbec nenašel. O českou lokalizaci jsem si psal na Sunnysoft, zatím bez odezvy.

  5) existuje na mobilu nejake tlačítko, podobné Symbianu, které při podržení ukáže otevřené aplikace? Tady to tlačítko zpět, mi přijde dost nepraktické, zvlaste u prohlízeni internetu.

  Předem děkuji za jakoukoliv odpověd,, Ondra (281605407)

 94. Anonymous (neregistrovaný)

  Hello man from Poland,
  I think you can find it there : Start -> Settings -> Next (9) -> About (5).

  I hope this information you can find there because I cannot check it in this time because I forgot my mobile at work.

 95. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj Ondro,

  1) Použij ICQ prelude
  2) Nainstaluj si activesync a prográmek normálně nainstaluj v počítači. Activesync ho sám natáhne do smartphonu.
  3) existuje
  4) pokud jsi ipaqa koupil v ČR, tak požádej sunnysoft o zaslání české lokalizace. Máš na ní právo. Již jsem to tu někomu radil. Koukni dolu na příspěvky. I český manuál by ti měli poskytnout. Také se ti může stát, že během několika dní dostaneš od prodejce doporučený balík s omluvou, českým manuálem a CD s českou lokalizaci jako nedávno já. Trvalo jim to měsíc od prodeje, ale lepší někdy než nikdy

 96. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj,
  vřélé díky za pomoc. Ty aplikace mi nešli, protože sem nikde neviděl exe a bylo mi divné to tahat nejak pres ten sw. A na vasem webu jsem si precetlu o cabu. Mel bych na vas jest ejednu prozbu, nevíte jak se nastavují IP adresy pro Wi-Fi? Díky moc

 97. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj, toto není můj web. Jsem čtenář jako ty Jak se nastavujou IP pro wifi nevim a na smartphonu to určitě nejde. Zkus se optat zde ve foru : http://smartmania.cz/forum/ třeba ti někdo poradí.

 98. Anonymous (neregistrovaný)

  Snad by to mělo jít…. jen jde o to kde

 99. Anonymous (neregistrovaný)

  měla by tam fungovat tahle česká t9 http://www.ce4you.cz/files/forums/cz/0000223967/t9_wm5_Mobinaut.cab na qteku 8300 s wm6 mi funguje perfektně…

 100. Anonymous (neregistrovaný)

  Na ipaq 514 tato T9 nefunguje. Nainstaluje se korektně, ale nejde použít. Příště si to prověř než sem něco takového budeš dávat…

 101. Anonymous (neregistrovaný)

  já taky nepíšu funguje, ale měla by fungovat..nauč se číst funkční t9 už je na světě, kdo hledá najde

 102. Anonymous (neregistrovaný)

  tady je postup jak T9 rozchodit http://forum.mobilnaut.cz/mpx/viewtopic.php?t=4428

 103. Anonymous (neregistrovaný)

  T9 nefunguje a ještě mi to 514 zablokovalo pro psaní sms. Děs běs kámo …

 104. Anonymous (neregistrovaný)

  Nepoužívejte T9 od tohoto člověka. Nejde mi už ani anglická T9 natož česká a bloklo mi to seznam symbolů v sms. Smartphone je o poznání pomalejší. Doufám, že jsou WM6 přeinstalovat. V opačném případě je smartphone v prd**i !

  Borče, díky moc za zničení mobilu !!!

 105. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Není důvod se tady rozčilovat na jiné čtenáře, od čeho je u Windows Mobile Hard reset (mrkni do fóra), pak zas vše půjde jak má.

 106. Anonymous (neregistrovaný)

  Už je vše v pořádku. Použil jsem ten unlocker a tu českou T9 nainstaloval. Uf, to jsem se zapotil …

 107. Anonymous (neregistrovaný)

  njn borče stačí se naučit používat hlavu, že, pak to jde samo….jinak kdo má smartphouna poprvé, doporučuji naučit se používat call filter, skype, PMRecorde, Automatic keylock, Tomtom 5.2 + mapu pl-cz-sk-hu v645, TCMP 0.81RC1, vše by po odblokování mělo na tomto telefonu pracovat.

 108. Anonymous (neregistrovaný)

  Jak se hard resetuje????

 109. Anonymous (neregistrovaný)

  Aha uz sem na to i sam prisel. Musi se vypnout a pred zapnutim drzet stredni tlacitko v navigacni mrizi a pak zapnout. Objevi se hlaska, jestli hard reset

 110. Anonymous (neregistrovaný)

  Před týdnem jsem se stal dalším šťastným majitelem iPAQ 514. Mám, ale problém. Když zapnu bluetooth můžu odesílat soubory na jiná zařízení, ale jakmile chci např z notebooku dát něco přes bluetooth do smartphonu napíše mi to: „Služba není k dispozici.“ nebo „Přenos nelze uskutečnit“. Přitom je smartphone pro notebook viditelný. Ty samé hlášky mi hlásí i druhý telefon, ze kterého jsem si chtěl přenést nějaké soubory do smartphonu. Prosím pomozte mi. Díky všem za odpověď

 111. Anonymous (neregistrovaný)

  Cau, chci se zeptat, jestli bude fungovat Hp Ipaq 514 s Windows 98….chci si ho koupit a toto je vcelku důležitý fakt….abych ho spojil s PC…protože jestli ne…tak je to v pr****….poraďte a předem díky za odpověď

 112. BiLL (neregistrovaný)

  Caute ve spolek. Dnes sem rozbalil tento smartphone z krabice a sem snim plne spokojeny….jen bych mel par malych dotazecku jestli ma nekdo na ne odpoved.Takze:

  1) S tim nahranim ceske t9 je to tedy jak…funguje nefunguje? a jaka…nepochopil jsem to z predeslych komentaru….

  2)Instaloval jsem si tam ceskou lokalizaci a pri instalaci mi to pise: Instalovat Sunnysoft InterWrite Pro 9.1
  pro mobilní zařízení HP iPAQ 514 Voice Messenger
  Ale pak v kroku dale vidim toto:
  Interwrite Pro 9.1 CZE HP IPAQ500 (build 06261)

  Cili nevim jestli mam aktualni verzi lokalizace nebo ne….Popripade tady kdo si psal ze mu postou prislo od nich cd, zdali by mi to mohl poslat na mail nebo se semnou domluvit treba pres icq 262173767. Kdyz sem si prochazel manual co k tomu byl tak se tam urcite veci nastaveni jako myslim preklad lisi…nevim samozrejmne jestli ten kdo delal manual vychazel z dane lokalizace a nebo je to prave znamka ze ji nemam spravnou

  3)kdyz existuje pry firefox pro WM6 tak existuje i opera?

  4) jak nastavim IP adresu by me take zajimalo…

  Diky za odpoved a vsem peknej vecer

 113. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj.

  Mam nasledujici problemy s timto telefonkem.

  1. Kdyz jsem preinstaloval bluetooth drivery na pocitaci, tak jsem ho nemohl zaboha primet aby se pripojil pres bluetooth k activesync.
  Bluetooth konfigurace pise, ze telefon neumi spojeni activesync/ seriovy port. Takhle jsem to opakoval asi 2 hodiny, nez se mi to podarilo nainstalovat. Delal jsem to stale stejne a pak to najednou z nejakeho duvodu slo.

  2. Jak se nastavuje aby kdyz pisu SMS pres ceskou T9, aby SMS byla bez hacku a carek? Jde ta t9 nejak upravit aby byla bez hacku a carek? Jdou nejak hacky a carky odstranit pred odeslanim SMS?

 114. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobry den, jsem zacatecnik co se tyce SP a obecne si s PC prilis netykam , 3 dny mam sveho prvniho SP. Na homescreenu v profilu HP je na horni liste uprostred pismeno E , nekde jsem na obrazcich videl ze tam je i G , co tato pismena znamenaji ? x A jeste jeden dotaz , pokud spustim prohlizec automaticky se mi to pripoji na internet ale nevim pres jakou sluzbu ( wi-fi, GPRS, wap, nebo jeste neco jineho ) a co tyto sluzby stoji u T-mobile. Mam nejaky firemni pausal ani nevim jaky tarif. Dekuji za pripadnou odpoved

 115. Anonymous (neregistrovaný)

  A jeste prosim 1 dotaz :
  vsechna presmerovani mi jdou vypnout , krome presmerovani pokud jsem nedostupny, to i kdyz potvrdim vypnout , vrati se do stavu vlastni cislo a je tam asi schranka ( 603123327 ), nevite to se odblokovava u operatora ? Dekuji za info

 116. Anonymous (neregistrovaný)

  Odpověď 1: Písme G znamená dostupnost GPRS, pokud máte na displeji E znamená to, že GPRS není dostupná.

  Odpověď 2: Pokud nejste připojen přes wi-fi, tak po spuštění prohlížeče jste na netu přes GPRS. Jestliže se připojite na síť wi-fi, jste na internetu přes wi-fi. Jinak GPRS služba bývá celkem drahá (ikdyž asi jak pro koho)

  Snad jsem Vám pomohl

 117. Anonymous (neregistrovaný)

  Nevim, zda jste nekdo zkousel to pripojeni na internet krz tento SP, ale resenim by mohl byt nasledujci soft: http://www.junefabrics.com/pdanet. Bohuzel nemam moznost vyzkouset.

 118. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj chctěl bych se zeptat jak se s 514tkou připojím na internet s pomocí wifi. Zapnul jsem wifi, našel nezamklou síť zmáčknul připojit a po delší době nic nedělání mi tel. oznámil, že síť neexistuje??? Prosím poraďte mi někdo jak a co nakonfigurovat.

 119. Anonymous (neregistrovaný)

  Dobry den, vie mi dakto odpovedat na jednu otazocku ? WiFi v 514tke je pouzitelne aj ako pripojenie na internet (hot spot, domaca siet) alebo sa da pripojit iba na pocitac so sync softom, na voip ? Vdaka

 120. Anonymous (neregistrovaný)

  Nazdar okolo par dni by som mal dostat tento telefon a som presvedceny ze mi bude stacit mal by to byt moj prvy SM…

 121. Anonymous (neregistrovaný)

  hej ludia uploadol uz niekto tu cesku lokalizaciu bo sice som z SR ale to nevadii :D

 122. Anonymous (neregistrovaný)

  Tak mi funguje i Skype i ICQ. Včetně VoIP volání. Použil jsem free program fring pomocí kterého se v pohodě naloguju na všechny možné messengery.

 123. Anonymous (neregistrovaný)

  Zkousel nekdo nastavit VoIP od 802.cz me to porad nejde , nevim jestli maji nejake spec. nastaveni, protoze jiny tu jdou.

 124. Anonymous (neregistrovaný)

  802.cz sem nastavil v pohode (v telefonu)
  zadny specialni nastaveni sem nedelal
  jen SIP ID (tel cislo), heslo a proxy server xxxx.802.cz
  ale nemuzu nastavit 802.cz ve fringu, podarilo se to nekomu ?

 125. Anonymous (neregistrovaný)

  muzas mi prosim rict kde jsi to nastavoval, pouzil jsi soft ipaq setup assistance? Nikde jinde to snad nastavit nejde. Ja jsem to totiz nastavil a po vytoceni mi to hlasilo, ze sluzba proxy je nedostupna.
  Nevis cim to je?

 126. Anonymous (neregistrovaný)

  jo, nastavoval sem to pres HP setup assist
  krome primyho zapisu do registru to nejspis ani jinak nejde
  sem ted koukal a mam nastaveny tohle:
  user name : tel cislo
  password : ****
  domain : hlas11.802.cz (resp proxy ke konkretnimu cislu)
  service provider : nevyplneno
  SIP proxy : hlas11.802.cz
  register with SIP proxy : zaskrtnuto

  v options:
  Use symetric UDP sockets : checked
  DSCP : 56
  ale tohle bylo default nastaveni

  no a s timhle mi to funguje bez problemu
  si to nastaveni zkontroluj, pac nevim cim by to mohlo byt

 127. Anonymous (neregistrovaný)

  dik za radu

 128. Anonymous (neregistrovaný)

  jeste bych mel jeden dotaz. Kdyz vytocim cislo tak je vyzvaneni hrozne potichu. To je normalni nebo mam nekde jeste neco nastavit? Prijdu si jak … , ale tenhle telefon moc dlouho nemam a tak se radeji ptam…

 129. Anonymous (neregistrovaný)

  Prosím, už několik dní se snažim rozchodit TomToma 5 a při instalaci mi to vždy píše nějaké chyby. Je nutno nejprve mobil odblokovat (čím?), případně může někdo napsat přesný postup instalace? Děkuji

 130. Anonymous (neregistrovaný)

  podarilo se nekomu rozchodit 802.cz s Fringem ?
  dik za info

 131. Anonymous (neregistrovaný)

  čau potřeboval by jsem zjistit aktuální stav baterie na hp514 mimo znaku na liště.předem dik.

 132. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj s javou je to tak, že jde o to zda to nainstaluješ z karty, či telefonu.
  Co sjem ale nezjistil, bylo to, že nevím, kam se nainstalované java app ukládají, což mě dolce zamrzelo… Nu což. Nejvtipnější mi přišlo, že když jsem stáhnul hru s rozlišením pro můj telefon nebyla vidět spodní řádka, protože telefon má systémovou lištu, kterou java prostředí neumí vypnout, nenašel jsem ani kde podobnou věc vypnu, či zapnu… Nastavení java klienta mi také chybí…
  Dále jsem zjistil, že jde opořadí nainstalovaných app, ať už v javě nebo *.cab souboru, či prostřednictvím billových PC oken .To mi způsobilo, že mi některé app nejeli, už jsem vychytal pořadí aby fungovali…

 133. Anonymous (neregistrovaný)

  cus lidi poteboval bych nakej program pro hp ipaq 514 neco jako je bluetooth explorer
  mel sem pred tim ipaq kterej to umel a bul daleko starsi pls dikkk

 134. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdárek. Taky mám HP iPAQ 514. Dříve jsem měl Mpx200. Mám kupu programů, her, atd. KDO BY CHTĚL VYMĚNIT INFORMACE O TOMHLE MOBILU, NAPIŠTE NA: m.kadla@seznam.cz
  Ahoj a pište.

 135. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj – mám takový málý problém s wifi po nalezení sítě a to i neblokovaný stisku připojit a po chvíli připojování mi to napíše že se nelze připojit a že mám zkontrolovat nastavení—pomozte
  Pište na spyend@seznam.cz dííííííííííík

 136. Anonymous (neregistrovaný)

  nastaveni MMS smskou od operatora¨,¨??

 137. Anonymous (neregistrovaný)

  hm ten kdo to tu psal neco ví ale rozhodně se ve smartphonech asi nevyzna kdyz napise ze je systém pomalej, pritom kdyz si vemete jine smarty jako mpx200 nebo 220 tak ty sou mnohem pomalejsi a potom displej ma taky dobrej pozorovací uhel je lepsi nez maji sony ericson k700i a jas ma dostatečný takže tahle recenze me nejak moc nedojala, protože sice neco malo o tomhle mobiluje jenze t akovydle kraviny napise kazdej kdo koupí mobil a nemusi bejt nejakej odbornik

 138. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím všechny… Mám dotaz, jestli pro HP iPAQ existuje nějaká PC aplikace pro archivaci a ukládání, popř. i psaní SMS.. Díky, Tom

 139. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím. Nevíte někdo, kde zjistím MAC adresu WiFi karty…? Dik

 140. Anonymous (neregistrovaný)

  Keby ste nieco chceli vediet o tomto telefone kludne napiste mam ho uz niaky ten piatok ale je to bomba ;) icq 254 273 625

 141. Anonymous (neregistrovaný)

  Chci si tenhle mobil taky koupit ale stvou me na nem 2 veci: 1 ze ma slaby rozliseni displeje a 2 slabej fotak… Jak to vidite vy, co ho uz mate? Alternativa k nemu je taky Benq E72 ale tam se bojim znacky a neni jisty jestli se bude u nas prodavat… Dopredu diky

 142. Tessien (neregistrovaný)

  Tak jsem si toto HP nakonec taky koupil a jsem absolutne spokojeny. Designove se povedl,displej se mi zda dobry, pristroj je docela svizny.. nemuzu si stezovat.

 143. Anonymous (neregistrovaný)

  Mám HP iPAQ 514 a při voláni pres VoIP je strasne potichu ví nekdo jak to řešit? kěkuji pkominek@gmail.com

 144. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdavicko… mam smartphone par dni, ale nejak jsem nepokrocil v urcitych vecech ohledne wifi,Voip,a aplikacich…muzu poprosit nekoho, kdo se v tom vyzna aby se mi ozval na icq?213494090…diky moc Michal

 145. Anonymous (neregistrovaný)

  mam stejny problem. Pokud telefon pouzivam na VoIP jde desne potichu. Pokud vite nekdo jak na to, podelte se. Urcite by to pomohlo…

 146. Anonymous (neregistrovaný)

  MÁM VYZKOUŠENÝ, ŽE PAMĚŤOVKA 4GB V TOM FUNGUJE NA 100%,KONKRÉTNĚ SANDISK 4GB MICRO SD-HC

 147. Anonymous (neregistrovaný)

  S hlasitostí mám taky problém, vůbec nevím jak jí nějak efektivně ovládat, zmohl jsem se zatím jen na změnu profilu ( z normálního na venkovní) kterej hlasitost vyzvánění dost zvýšil, ale zase až moc )) Navíc jsem byl zvyklý u minulýho mobilu, že jsem měl stále nastavený zvonění z vibrováním, což u hp514 asi taky nejde. Trochu sklamání. Nevíte někdo co s tou hlasitostí ?

 148. Anonymous (neregistrovaný)

  sim sim, koupil jsem si 2gb kartu, a nastavil fotak aby ukladal primo na ni, jenze kdyz to chci nacist ve ctecce v PC, tak se mi u tech fotek jeste ukazuje pripona *.menc tzn. ze to pocitac neprecte, a nezobrazi jako fotku.. uz jsem se ptal kamarada a rikal ze to je nejaky format toho telefonu kvuli setreni pameti, ale ja nechci pripojovat telefon pres Active Sync, abych mohl neco kopirovat do PC, protoze mi nejde vypnout nabijeni telefonu hned po pripojeni k PC :( pls poradte, kdyztak ICQ 249 310 879… diky moc lidi predem…

 149. Anonymous (neregistrovaný)

  má někdo zkušenosti v tomto phonu se softem na čtení ebooku ?

  Nainstaloval jsem Mobipocket Reader, ale nepodařilo se mě korekně nastavit češtinu. Narazil jsem někde na fóru na upravené české fonty, které je třeba nakopírvat do složky windows/fonts a pak by měla být čeština v pořádku.

  Vyzkoušel jsem , v aplikaci se češtinu podařilo nastavit ale nahradilo mě i to výchozí font co požívá samotný windows, takže všechny texty na úvodní obrazovce i v menu byly hodně velké, nešlo to vrátit zpět, takže pomohl až hard reset.

  Pokud by někdo věděl jak rozchodit češtinu nebo o jiným softu na čtení ebooku, ať se ozve. Dík moc.
  ICQ : 49756402

 150. Anonymous (neregistrovaný)

  Nekdo nevedel jak ovladat hlasitost. Ze jde zmenit jen profil a pak je to az moc hlasity! Tak ten profil se da samozrejme taky nastavit i vyzvaneni s vibraci.

 151. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím, potřeboval bych poradit.
  Na internet se automaticky připojuje přes GRPS, viz ikona vpravo u signálu.
  Po zapnutí WiFi se připojím na veřejnou síť a po zapnutí internetu se mi opět ukazuje ikona G u signálu. Tudiž usuzuji, že se i po zapnuté WiFi stále připojuji přes GPRS.
  Poradíte mi, kde se dá toto nastavit, abych se po zapnutí WiFi nepřipojoval přes GPRS
  Děkuji

 152. Anonymous (neregistrovaný)

  ZKUSENOSTI: NEBRAT
  AZ TAM BUDE KOREKTNE FUNGOVAT JAVA TAK TO LZE POVAZOVAT ZA NEJLEVNEJSI MOBIL S WIFI, TAKTO ME TAM NEJEDOU VECI KTERE JEDOU MNOHYM NA PODSTATNE LENEJSICH MOBILECH

 153. Anonymous (neregistrovaný)

  Ty chudak,,,
  1.Java neni az tak moc dvolezita… lebo hry a aplikacie na weindows mobile su ovela lepsie prepracovanejsie..
  2.existuju java emulatory a co som chcel to som pustil…

  ZAVER:Ked sa do toho nevyznas tak sa do toho hlavne neplet…

 154. Anonymous (neregistrovaný)

  Prosíííím potřebuji POMOC. jsem absolutní začátečník s mým novým HP iPAQ 514 a tudíž i absolutně v pytli nainstalovala jsim si do něj Fring a ted se nemůžu domluvit s grafikou. Menu jede normálně ale obrazovaka vypadá katastrofálně, v pravé části mám šílený pruh a nevím, co s tím. Nechávám kontakty, díky za pomoc. Irča ICQ:190 461 228 skype: swettluska mail: swetluska@seznam.cz Ještě jednou děkuju.

 155. Anonymous (neregistrovaný)

  No tenhle mobil už mám skoro pul roku a jen chválim používám ho jako flash disk zároven jako Mp3 přehrávač a ICQ mi tam jede spolehlive krasne i prez wifi, Skype jeste beta verze takze nic moc, java emulator uz tam jeden je nainstalovan česka lokalizace za ty prachy co si více přát, dokáže otevírat word excel powerpoint což nevim ktery mobil zvlada a jestli nekomu jde o javu, tak si preloz co je windows mobile, to není Java systém jako u jiných mobilů ale klasicky windows :D čili na nem jedou wm aplikace a není jich zase tak málo a jsou mnohem kvalitnější.

 156. Anonymous (neregistrovaný)

  Může někdo potvrdit, jestli podporuje A2DP BT profil (přenos stereofonní hudby po BT)? Pokud máte vyzkoušeno, jaká je kvalita, je slyšet nějaká degradace oproti přenosu po drátu?
  Dík
  Petr

 157. Anonymous (neregistrovaný)

  A2DP BT podporuje a funguje bez problému. Pozor ale na datový tok s BT 1.1, ten je omezený, ale pokud nebudeš instalovat player, kde budeš zapínat equalizer, bass boost atd., pak problém není žádný a kvalita zvuku je v poho.

 158. Anonymous (neregistrovaný)

  Heh…prave jsem se v recenzi dozvedel, ze se da zapnout mass storage a fakt, ze jo! Mam ho zatim necely tyden a postupne odstranuji vsechno, co mi chybelo…mass storage byl velky problem, nasel jsem i manualni zamykani klavesnice. Posledni, co zustava je, ze ceska T9 pouziva unicode a tedy zkracuje. Tak zatim obstojne nabizi i slova bez diakritiky, tak se to da vydrzet. Jeste by to chtelo nejaky free ssh klient. zaTelnet neni free a pocketputty nejde ovladat klavesnici.

 159. Anonymous (neregistrovaný)

  Funguje vám příjem MMS? Mám v něm vodafone kartu, ale MMSky zůstávají na webu vodafonu. Operátor mi taky neumí poradit Dík.

 160. Anonymous (neregistrovaný)

  Na odstranění češtiny z SMS používám SMS dečeštinátor, který ji z unicodu převede do ascii.

 161. Anonymous (neregistrovaný)

  ma tento telefon nejaky equalizer? satelit811ayet.sk

 162. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim všechny,máte někdo odzkoušenou paměťovku 2 GB micro SD/TransFlash od SanDisk? Díky za odpověď

 163. Anonymous (neregistrovaný)

  Ano, Transflash od Sandisku mi běží (taky 2Gb). Kingston mi nefunogoval

 164. Anonymous (neregistrovaný)

  POMOC!! Hledam zkuseneho uzivatele HP 514ky, ktery by mi poradil, co delam spatne?
  S masinkou se teprve seznamuji, ale:
  1) Zabudovana (ENG) T9 je pochopitelne pro ceska slova prakticky nepouzitelna. Nevim, jak ji naucit nova slova (i to bych si odtrpel), neni pri psani zadna volba. Kdyz si nainstaluji extra program (WM T9 czech), tak mi zmizi volba vkladani a pisou se jen cislice.
  2) Telefon zrejme neumi odesilat SMSky skupine, musim tam kontakty mlatit po jednom.
  3) telefoni cislo, ktere dostanu v SMSce, nemuzu ulozit do kontaktu.
  To je dost hruza, tohle vsechno umely moje predchozi founy (Siemens ME45, ME75, BenqSiemens S68).
  Je mi smutno.
  Diky predem za rady
  Petr Muller
  Ostrava

 165. Anonymous (neregistrovaný)

  1) – napřed si telefon musíš odemknout a pak teprve instalovat českou T9 – funguje pak korektně

  2) – umí to přes doinstalovaný program teď nevím jak se jmenuje

  3)- telefoní číslo si zvýrazni tím, že na něho najedeš kurzorem a zmáčkni potvrzovací tlačítko, pak zvol nabídku a zvol uložit do kontaktů
  Don't worry be happy

 166. Anonymous (neregistrovaný)

  ad 2) program si můžeš stáhnout http://www.smartphone-freeware.org/download/os-sms-1.0

 167. Anonymous (neregistrovaný)

  Podporuje telefon voip se standardem 2.0? Jestli jo tak jak se nadstavuje??

 168. Anonymous (neregistrovaný)

  nemal niekto problem s t-mobile? mne sa telefon odloguje od siete a pritom sa tvariu ze ma signal a vsetko je ok. s orange ziaden problem ani s vodafone. nebude to nieco ako s mio a702 a problemami s t-mobile?

 169. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím,víte někdo o freewarovém opakovacím budíku pro 514, který by umožnil nastavit více časů buzení v daném dni? Dík

 170. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravim vsechny, prosim mam problem s nastavenim MMS od vodafonu, uz mi to nejak fungovalo, ale pred tydnem se telefonek rozhodl smazat vetsinu nastaveni, takze i toto. Prosim, mohl by mi nekdo poslat navod jak to znonvu nastavit? dekuju moc. Prosim piste na xmichalek@seznam.cz

 171. Anonymous (neregistrovaný)

  Cus.mam HP jen chvili a porad mi nechodi propojeni s pc.ten activesync se nechce propojit.zkousel sem to na 2 pc a nic ,pls poradte

 172. Anonymous (neregistrovaný)

  Nemáte někdo nápad, jak nahrávat během hovorů? Díky za rady.. petrmueller@seznam.cz

 173. Anonymous (neregistrovaný)

  Z Microsoftu si stáhneš MSASYNC 4,5.Nainstaluješ,potom připojíš USB a Smartphone se připojí.Funguje to úplně stejně jako na PDA-velmi spolehlivě.Při problému peas@volny,cz.

 174. Anonymous (neregistrovaný)

  Chtěla bych vědět, jestli je možné stahovat odněkud nové melodie, obrázky, pozadí a profily na ipaq 514???Díííííííííík,Olga

 175. Anonymous (neregistrovaný)

  potreboval bych poradit mam hp ipaq514 tak 3mesice vodafone live mi fungovalo do ted ale musel jsem obnovit cele nastaveni a pote proste nejede muze nekdo poradit? piste na email polgs@seznam.cz diky

 176. Anonymous (neregistrovaný)

  zdravim všechny, máte někdo zkušenosti s kombinací hp ipaq 514 + nějaký GPS modul a hlavně nejaký SW? dík va Vaše odpovědi na mail, Gemble (j4vor@seznam.cz)

 177. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdravím! Nedávno jsem si koupil 514ku a jsem celkem spokojen… Používám Smart Toolkit, který mě vyhovuje. Jen jsem se chtěl zeptat na pár maličkostí. Bluetooth soubory se automaticky ukládají do mobilu, nejde nějak nastavit, aby se to dávalo na kartu? Jak se posílá pomocí BT? Jak si nastavím GPS? Kde se dají sehnat nějaké dobré skiny? Díky za odpovědi

 178. Anonymous (neregistrovaný)

  Joa ještě kde naleznu odeslané smsky ? Prosím poraďte, díky…

 179. Anonymous (neregistrovaný)

  Jo, díky moc a jak odesílám přes BT?

 180. Anonymous (neregistrovaný)

  Vážení majitelé a znalci,
  chci si zapisovat nějaké data do tabulek
  Kde najdu jestli mě pujdou makra v mobile excelu připravene na pc excel 97 ?
  Pokud ne -dokáže to nějaky soft předělat aby to na excel mobile fungovalo ?
  Kde je napsano co Excel mobile umí?
  Díky Val.

 181. Anonymous (neregistrovaný)

  Ahoj, od dnešního rána, co jsem mobil zapnul, se mi na displeji místo ikony dostupnosti signálu objevilo šikmo přerušené kolo a popis: žádná služba. Nevim jak mobil opět zprovoznit. Zkoušel jsem bezdrátové sítě, ale nepomáhá to. Nevíte někdo co s tím. Mockrát dík za cokoliv. Pavel

 182. Anonymous (neregistrovaný)

  reset

 183. Anonymous (neregistrovaný)

  Tento telefon mám rád, vyhovuje mi, ale už mi podruhé chcípnul. Koupě 05/08 a v srpnu se pavidelně vypínal sám pro vybitou baterii. Baterie v pořádku, dělal to telefon, poslali mi nový. Ten teď začátkem 12/08 začal dělat totéž. A znova papírování, na poštu,… Už ho asi nemám rád.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel